PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal sorunu

Kaynarca
05.Mayıs.2008, 15:44
Arkadaşlar biliyorum şuan hepimiz Abant'a yoğunlaşmış durumdayız, ben de ilgi ile takip ediyorum ve soru sorarak canınızı sıkmak istemiyorum ama bu sorun trafikte olmazsa olmaz sinyalle ilgili.. Rodajım bitti sorunlar başladı, bakalım hayırlısı...

Sola sinyal verdiğimde sinyal sesi sürekli çalıyor ve lambalar çalışmıyor. Ancak sağ sinyal normal olarak çalışıyor. Sebebi nedir acaba? Kendim halledebilir miyim?Teşekkürler..

mfatih1980
05.Mayıs.2008, 16:30
Slm
Benzer bir sorun bende de vardı,sağ sinyal arızalı gibiydi ufak bir kablo temazsızlığıymış hemen hallettiler bakımında bir göster zannediyorum önemli diildir.

bozkurt
05.Mayıs.2008, 16:59
Kaynarca,sende sprey kontaktör varsa sinyal butonunun oraya sıkıp birkaç defa aç kapat bakalım.Tahmin ediyorum düzelir.Ama sol sinyal ampulunu de bi kontrol etmende fayda var.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

foreman
05.Mayıs.2008, 17:03
sorunun nerde oldugunu soylıyeyım...
once farını sokeceksın...farın ıkı yanında ıkı yıldız baslı cıvata var...
tası cıkardıktan sonra orada kı kablo demetını ve soket yıgınını soyle bı ac...
ıcınden turuncu renklı kabloyu asıl...
egerkı kablo bosta ıse kopuktur...
kopan yerde deponun sol yanından on masaya dogru gıden tesısatın ıcındedır...tam olarak sol masanın orada kabloları tutan kucuk bır demır parcası var...
dıreksıyonu her saga sola cevırdıgınde bu demır ana tesısata baskı uyguluyor ve kablonun kopmasına neden oluyor...

cozum: ana tesısatın uzerındekı tırtırlı plastık boruyu cıkar...
kopan parcayı lehım cıhazı ıle lehımle...
kontrol et...
ve topla...

Kaynarca
05.Mayıs.2008, 17:47
Az önce (hiçbişey yapmadan) tekrar denedim çalıştı, ancak bi süre sonra tekrar bozuldu

foreman
05.Mayıs.2008, 17:59
Az önce (hiçbişey yapmadan) tekrar denedim çalıştı, ancak bi süre sonra tekrar bozuldu

sınyal calısırken bahsettıgım kablu demetını saga sola dogru oynarmısın...
kopuk olup olmadıgını anlarsın...
bende de aynı sorun vardı...uzun ugraslardan sonra nokta tespıtı yapıp onarımını yaptım...

egerkı bu sekılde kullanmaya devam edersen bı sure sonra km saatınden sola donus ısıgı yanmayacaktır...
sebebı bahsettıgım turuncu kablo...

Kaynarca
05.Mayıs.2008, 18:02
sınyal calısırken bahsettıgım kablu demetını saga sola dogru oynarmısın...
kopuk olup olmadıgını anlarsın...
bende de aynı sorun vardı...uzun ugraslardan sonra nokta tespıtı yapıp onarımını yaptım...

egerkı bu sekılde kullanmaya devam edersen bı sure sonra km saatınden sola donus ısıgı yanmayacaktır...
sebebı bahsettıgım turuncu kablo...

Deneyeceğim, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Mr.Quanta
05.Mayıs.2008, 22:24
bu sesin takili kalma olayi, sinyal kablolari sase yaptigi icin oluyo adaş. ben de sinyallerimi LED'e cevirip baglarken yanlislikla kablolari birbirine temas ederken biraktim.

ses surekli caliyo ve sinyal devamli yaniyo. belki senin ampulun de patlamistir. yalniz fatih abimin de dedigi gibi tesisati acmadan once(ki bu benzin deposunun da altinda tirtikli bi tesisat borusunun icinde) ilk once bi ampulunu ve ozellikle duyunu kontrol edip sonra tesisata yonelsen daha iyi olur. ana tesisati actiktan sonra problemin sinyal kablolarinda oldugunu anlarsan iki emekli olursun.

ugurcuk
05.Mayıs.2008, 22:33
sinyalle ilgili soru sorulmuşken bende dahil olayım :D o diiit diiit diiitt sesini iptal etmenin yolu yordamı nedir???? var mı bilen

lunatic
05.Mayıs.2008, 22:37
sinyalle ilgili soru sorulmuşken bende dahil olayım :D o diiit diiit diiitt sesini iptal etmenin yolu yordamı nedir???? var mı bilen
Flaşörün diiit diit etmeyen cinsini bulup takacaksın. Ya akü kapağını açıp spl tarafta marj dinamosunun rölesinin alrında flaörü bulup diit diit sesin çıktığı deliği silikonla tıkayacaksın. Kolay gelsin.
Bu arada sinyallere giden hatta bir problem var. demektir. Bu da bana öyle geliyor ki sinyal düğmesi temsa etmiyordur ya da bu sinyal düğmesinden çıkıp farın arkasında önl ve arka sinyallere giden kablolarla birleşen foremanın dediği gibi turuncu kabloda bir problem olabilir. Ama bana sanki düğme gibi geliyor...

gitarist murat
06.Mayıs.2008, 03:43
Deneyeceğim, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

alarm taktırdysan ..bilmediğim içi soruyorum... oda yakın arıza türleri gösteriyor... umarım hallolur...

Kino
06.Mayıs.2008, 08:33
uğur bırak dittt dittt etsin be abisi
sonra unutuyorsun o daha da tehlikeli bir durum yaratıyor ( bakma sinyal lambasını görürüm falan deme görmüyorsun ( belkide biz yaşlılar için geçerlidir bu unutma olayı)

foreman ; allahım esirgesin ... ne güzel yazmışsın olayı açıklamışsın.
ama kabloya asıl demişsin ya ya sağlamda asılırken koparsa:mrgreen: ,
yok yok bravo güzel yazmışsın açıklamışsın aynen katılıyorum sana ya nede olsa deneyim konuşuyor tabii.

foreman
06.Mayıs.2008, 13:16
uğur bırak dittt dittt etsin be abisi
sonra unutuyorsun o daha da tehlikeli bir durum yaratıyor ( bakma sinyal lambasını görürüm falan deme görmüyorsun ( belkide biz yaşlılar için geçerlidir bu unutma olayı)

foreman ; allahım esirgesin ... ne güzel yazmışsın olayı açıklamışsın.
ama kabloya asıl demişsin ya ya sağlamda asılırken koparsa:mrgreen: ,
yok yok bravo güzel yazmışsın açıklamışsın aynen katılıyorum sana ya nede olsa deneyim konuşuyor tabii.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: kıno baba o senın guzellıgın....

ugur ben o dıtt dıııt sesı soktum ama cok pısmanım...
sınyalı sureklı acık unuttugumu fark ettım...
ılk fırsatta tekrar takacagım...
acızane sana tavsıyem sende ıptal etme...

bu arada burak sorunun cozuldumu?
bılgı verırsen sevınırım...

okan
06.Mayıs.2008, 16:21
aynı flaşörün ses çıkaran yerini bi kaç kat elektreik bantıyla dola.. ses daha az ve güzel çıkacaktır...

ugurcuk
06.Mayıs.2008, 23:30
aynı flaşörün ses çıkaran yerini bi kaç kat elektreik bantıyla dola.. ses daha az ve güzel çıkacaktır...
evet abi ole yapayım ben arabalardaki gibi cık cık ses veren bişey dusunuyordum ama bu daha az masraflı :D

müslüm baba
06.Mayıs.2008, 23:45
Teşhisler doğru, ilk yapmanız gereken sinyal lambalarını kontrol edin eğer hepsi yanıyorsa o zaman kablo kopuğunu araştırın.

Kaynarca
07.Mayıs.2008, 00:09
bu arada burak sorunun cozuldumu?
bılgı verırsen sevınırım...

Bugün bakamadım yarın bakıp haber veririm. İlginiz için teşekkürler..

Kaynarca
07.Mayıs.2008, 00:14
alarm taktırdysan ..bilmediğim içi soruyorum... oda yakın arıza türleri gösteriyor... umarım hallolur...

Alarm taktırmadım.
Teşekkürler..

matemmatik
07.Mayıs.2008, 09:33
evet abi ole yapayım ben arabalardaki gibi cık cık ses veren bişey dusunuyordum ama bu daha az masraflı :D
Ben de öyle bir alet taktım fakat ben de pişman olanlardanım. Unuttunmu unutuyorsun...

matemmatik
07.Mayıs.2008, 09:37
Alarm taktırmadım.
Teşekkürler..
Abi sinyal sorunu için herşey söylenmiş zaten alarm taktırmadıysan hiç taktırma tavsiye etmem. Taktıracam dememişsin ama ben yinede söyleyeyim :D

Kaynarca
07.Mayıs.2008, 19:10
Yok alarm taktırmayı düşünmüyorum Aytaç hocam..

Yahu ilginç bi durum. Bugün tüm gün denedim, sıkntısız çalıştı namussuz sinyal. Bir kere takılır gibi oldu bişey de yapmadım ama bir daha takılmadı.. Bu yüzden herhangi bir yeriyle oynamadım. Ama yapacak gibi, istikrarsız çünkü, bugün yarın çıkacaktır kokusu :)

Kaynarca
03.Haziran.2008, 09:46
Arkadaşlar sinyal sorunu çözüldü. Arka sinyallerin kablolarını arka teker yemiş. Sanırım o sebeple temassızlık yapıyormuş, bi çalışıyor bi çalışmıyordu. Usta kabloları plakalığın arkasına değil yan taraflardan tutturdu. Artık arka lastiğe değmeyecektir. Ancak kablolar çok gizlenmemiş oldu. Bolu'da daha iyi çözümler tarafınızdan bulunur. En azından sorunu halletmiş olduk.

İlgilenen herkese teşekkürler..

Not: Bu mesaj topiclerin sonuçlandırılması gerektiğine inandığım için yazılmıştır..

Tayfun
03.Haziran.2008, 09:52
Arkadaşlar sinyal sorunu çözüldü. Arka sinyallerin kablolarını arka teker yemiş. Sanırım o sebeple temassızlık yapıyormuş, bi çalışıyor bi çalışmıyordu. Usta kabloları plakalığın arkasına değil yan taraflardan tutturdu. Artık arka lastiğe değmeyecektir. Ancak kablolar çok gizlenmemiş oldu. Bolu'da daha iyi çözümler tarafınızdan bulunur. En azından sorunu halletmiş olduk.

İlgilenen herkese teşekkürler..

Not: Bu mesaj topiclerin sonuçlandırılması gerektiğine inandığım için yazılmıştır..

Plakalığın arkasında nasıl aşınmış kablolar ya :? lastiğin plakalığamı sürtüyor senin yoksa kabloların lastiğe sürtebilecek bol ve serbest durumdalarımı ???

Kaynarca
03.Haziran.2008, 10:26
Plakalığın arkasında nasıl aşınmış kablolar ya :? lastiğin plakalığamı sürtüyor senin yoksa kabloların lastiğe sürtebilecek bol ve serbest durumdalarımı ???

2. şık.
Kablolar plakalığın arkasında gergin bir vaziyette durmuyorlardı. Ben silikonla plakalığın arkasına tutturalım dedim, usta öyle olmaz dedi.. Esas usta sensin Tayfun, zahmet olmazsa Bolu'da 2 dk. bakarsın8)

Tayfun
03.Haziran.2008, 10:54
Bakarız dostum niye bakmayalım, bu işi başta plakayı monte eden yanlış yapmış bence, o kabloları plakanın altına koyup vidalasaydı böyle birşey gelmeyecekti başına, benim plakam o şekilde başından beri, plakanı söker alta alırız kablolarını...

Kaynarca
03.Haziran.2008, 11:14
Teşekkürler