PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egsosa yapışan naylon nasıl temizlenir

mfatih1980
09.Mayıs.2008, 11:55
Arkadaşlar egzosa naylon yapıştı ve ısıdan karardı nasıl çıkarabilirim ? Tavsiyelerinizi bakliyorum.

bozkurt
09.Mayıs.2008, 12:24
Merhaba,ilk önce kafana takma,sonra selülozik tiner ile sil.Kalan ufak tefek parçalar olabilir.Onlarıda boyacıların kullandığı sıfır spatula vardır.Onlarla temizliyebilirsin.En sonunda da çelik parlatıcı işini bitirir.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

polat
09.Mayıs.2008, 12:54
bulaşık süngeri de olabilir dostum bununla ilgili başlıklar vardı incelersen değişik yollarda bulabilirsin

foreman
09.Mayıs.2008, 12:58
arkadasım tıner kullanacaksan mutlaka ama mutlaka eksozların soguk olmalı...
bence sıcak su,sabır ve azim...bu ucu varsa tertemız olur...
pıyasada krom parlatıcı dıye satılan bır urun var...
ıs bıtımınde bunu surebılırsın...gıttıgıdıyor da var...

doğan
09.Mayıs.2008, 14:04
aynı sorun bendede var ne tiner, ne krom parlatıcı, ne deterjan hiçbiri fayda etmiyor. kalın siyah bir tabaka var eksozda. tek çözüm keskin bir aletle kazımak ama o zamanda eksoz çiziliyor.

siyahus
09.Mayıs.2008, 14:24
yok arkadaşlar süt şeklinde pastalar satılıyor yapımarketlerde . Ondan al 5 dakkada tertemiz oluyo ben dekiler enazından öyle çıktı

emrahkucukgirgin
09.Mayıs.2008, 16:19
Benimkilere yan çantalarım yapışmıştı... Kocaman siyah bir leke vardı. Tavsiye üzerine şu şekilde temizledim.

Egzostum sıcakken, sert bir tahta ile kazıdım. Tahta çelikten yumuşak olduğu için çizmiyor. Hiç bir iz kalmadı...

bilginize

carvalho
09.Mayıs.2008, 16:47
Benimkilere yan çantalarım yapışmıştı... Kocaman siyah bir leke vardı. Tavsiye üzerine şu şekilde temizledim.

Egzostum sıcakken, sert bir tahta ile kazıdım. Tahta çelikten yumuşak olduğu için çizmiyor. Hiç bir iz kalmadı...

bilginize

Süper tüyo 8)

Mr.Quanta
09.Mayıs.2008, 17:14

bilginize

tek kelimeyle mukemmel.

emrahkucukgirgin
09.Mayıs.2008, 17:42
aman beyler şımartıyorsunuz :-) Sadece iyi bir fikir yahu...

Tayfun
09.Mayıs.2008, 18:08
Arkadaşlar tek yapmanız gereken ince pasta ile sabrederek biraz ovalamak, biraz uğraştan sonra ayna gibi bir egzosta sahip olursunuz. Eli biraz işe yatkın olanlar polisaj takımı kullanabilir ama büyük bir dikkat gerekiyor!!!

delibeygir
09.Mayıs.2008, 20:06
bu tahta olayına bir bakayım benimde ekzostda arkadaşın converselerinin tabanı kalmıştı onları bi halledeyim bari :)

mfatih1980
10.Mayıs.2008, 01:33
İlgilerinize Teşekkür ederim.Bulaşık süngeri iyi fikir değil şu tahta olayını deneyelim.Saygılar

okan
10.Mayıs.2008, 12:08
kuvvetli adama benziyosun....:mrgreen:senimi düşünecess .. pastayla ovala gitsin sabaha kadar....:mrgreen: