PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gücümü Kontrol Edemedim...

dağcı
13.Mayıs.2008, 09:18
Dün akşam Ofisten unuttuğum birşeyi almaya gidecektim. Fırsat bu fırsat dedim ve motorla çıktım.
Geri dönerken hava karanlık, farlar açık ama gösterge ışığı yanmıyo. Bizde adettir ya, bişey çalışmıyosa "tık-tık" iki vurulur hani... Ben de dedim iki tıklayayım. Bi vurdum "ÇAT" cam kırıldı, darmadaan olduuu...
Eee ne olacak şimdi? Bu camı nasıl değiştirecem?
Gülün gülün... de yardım da edin....

Mr.Quanta
13.Mayıs.2008, 09:19
far cami mi kirildi abi? guluyorum ama bak yardim da etmeye calisiyorum :D

abi eger oyleyse aksu abi'ye bi sor, elinde kalan far vardir belki. hemen takilir o yeni far

dağcı
13.Mayıs.2008, 09:20
far cami mi kirildi abi? guluyorum ama bak yardim da etmeye calisiyorum :D

Hız göstergesinin camıııı...
Far camını değiştirdim ben zaten...

carvalho
13.Mayıs.2008, 09:21
Ben yardım edemiyorum ama gülüyorum :)

Vur deyince öldürmüşsün be Barış kardeşim

Mr.Quanta
13.Mayıs.2008, 09:22
haaaa. abi o zaman yeni sayac alincak. camini kestirip uydurabilirsin oraya ama simdi eger motoru satarsan adam dandun eder burada iz var, ne yaptiniz siz buna falan. en temizi yeni km saati

dağcı
13.Mayıs.2008, 09:24
haaaa. abi o zaman yeni sayac alincak. camini kestirip uydurabilirsin oraya ama simdi eger motoru satarsan adam dandun eder burada iz var, ne yaptiniz siz buna falan. en temizi yeni km saati

Class larda km saati değişiyo mu???

Mr.Quanta
13.Mayıs.2008, 09:25
tabi canim, neden deismesin abi. belki o benzin deposunun ustundeki parca komple deisir bilemem tabi de, degisir yani

doğan
13.Mayıs.2008, 09:32
Chopper larda vites göstergesi nasıl racona ters se hız göstergesiz de olabilir. Komple sök sen en iyisi. Tam custom olsun:p

altug
13.Mayıs.2008, 09:32
aman barışım seni kızdırmayalım mesajı aldık.Elin ağırmış kardeşim.

Kaynarca
13.Mayıs.2008, 11:01
:mrgreen:Gülmekten bişey diyemiyorum ki..

emrahkucukgirgin
13.Mayıs.2008, 11:26
Gösterge olduğu gibi değişiyor motor sıfır oluyor bir anda :-) ben değiştirdim... Garantiden değiştiği için fiyat bilmiyorum. Class...

dağcı
13.Mayıs.2008, 17:00
Bir şöyle gündüz gözüyle bakayım, inceleyeyim nasıl bişii şu gösterge, sadece cam değişebilirmiş gibi geliyo. inşallah basit bişidir, çok uğraştırmaz...

kaanka
13.Mayıs.2008, 17:13
valla bravo...8)
sakın motorun başka ağrızalarına da elatma kardeşim...:p

Tayfun
13.Mayıs.2008, 19:02
Azcık mantıklı düşün barışım, kırmış olduğun gösterge camı oraya bir şekilde konulmuşsa yeni bir cam kestirip yenisini oraya koymanın 1 tane yolu var demektir, elin biraz tornavida tutsun yaw, sök parçala tak topla hepsi bu kadar, haydin kolay geleeee...

BULL
13.Mayıs.2008, 19:12
aynen katılıyorum belki aynısı olmaz bombeli falan olmaz ama
düz bir cam kestirilip yerine takılabilir bencede...

ugurcuk
13.Mayıs.2008, 19:38
Azcık mantıklı düşün barışım, kırmış olduğun gösterge camı oraya bir şekilde konulmuşsa yeni bir cam kestirip yenisini oraya koymanın 1 tane yolu var demektir, elin biraz tornavida tutsun yaw, sök parçala tak topla hepsi bu kadar, haydin kolay geleeee...
adam ışık yansın diye tıklayayım derken camı kırmış tornavida ile girerse düşünemiyorum bile :D

dağcı
14.Mayıs.2008, 09:19
aynen katılıyorum belki aynısı olmaz bombeli falan olmaz ama
düz bir cam kestirilip yerine takılabilir bencede...
bombe yok zaten, düz cam...
halledebilirim de bakayım derken hani contalı mı yoksa macunlumu nasıl bilmiyorum... onu demek istedim...

bozkurt
14.Mayıs.2008, 09:34
Geçmiş olsun,düz cam.Sökülüp takılabilir.Sadece çerçeveyi camcıya götürüp 2 mm. lik cam kestirmen yeterli.Takmadan önce çerçeveyi hafifçe silikonla ki yıkarken içine su girmesin.Ha bide lütfen elinin ayarını kaçırma!:?
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

dağcı
14.Mayıs.2008, 12:42
Geçmiş olsun,düz cam.Sökülüp takılabilir.Sadece çerçeveyi camcıya götürüp 2 mm. lik cam kestirmen yeterli.Takmadan önce çerçeveyi hafifçe silikonla ki yıkarken içine su girmesin.Ha bide lütfen elinin ayarını kaçırma!:?
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

teşekkür ederim...

malikocas
14.Mayıs.2008, 14:31
barışım saol kırdın beni gülmekden ayrıca geçmiş olsun tabiki çözüm bulamazsan araşalım hatta bi ara servis yapacaktık hatırlatayım. Kırıp dökme motorumu barışımm ya bak alırım altından haaa......:€))

dağcı
15.Mayıs.2008, 12:37
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

birdahaki aksiyonlar için işi şimdiden garamntiye alayım ben, neme lazım şööle 5-6 cm lik bi cam takayım da içim rahat etsin demi ama?

foreman
15.Mayıs.2008, 12:43
birdahaki aksiyonlar için işi şimdiden garamntiye alayım ben, neme lazım şööle 5-6 cm lik bi cam takayım da içim rahat etsin demi ama?

oncelıkle gecmıs olsun...
sen elı ayagı takım taklavat tutan adamsın...
emınımkı bıraz zaman ayırsan kesınlıkle halledersın...
benımkı class olmus olsa ıdı soker sana tavsıyelerde bulunmak ısterdım...ama malesef...

gelısmelerden bızı mahrum etme.
bızlerde ogrenelım nasıl degısebıldıgını...

bozkurt
15.Mayıs.2008, 19:56
Niye olmasın.Demek lazım.Canım kardeşim benim.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

dağcı
16.Mayıs.2008, 09:05
fotoğraf koymak yeni aklıma geldi...
biraz daha gülün...:p:p:p
[img=http://img162.imageshack.us/img162/827/s2020175id4.th.jpg] (http://img162.imageshack.us/my.php?image=s2020175id4.jpg)

bozkurt
16.Mayıs.2008, 09:25
Hangi elinle vurdun sen?:?:Bi balans kontrolu yaptırsan iyi olacak:pKolay gelsin.
Sağlıcakla kal.

dağcı
01.Haziran.2008, 14:22
Önce cam çerçevesini tornavida ile kenarlarından kanırttıra kanırttıra çokardım. orijinali 2mm lik cam ama ben 3mm lik cam kestirdim. Contasını geçirdim, plastik bi parça var onu da taktım ve yerine oturtturdum. 3mm lik cam olduğu için biraz zor oldu ama oldu. Yine tornavidayla kenarlarını sıkıştırdım ama daha sağlam olması için biraz daha sıkıştırmam lazım, tornavidayla iyi sıkışmadı... Ayrıca çok az da olsa çizik sayılmatacak zedelenmeler oldu...
http://img147.imageshack.us/img147/4720/s2020173wa8.th.jpg (http://img147.imageshack.us/my.php?image=s2020173wa8.jpg) http://img147.imageshack.us/img147/4834/s2020174ne1.th.jpg (http://img147.imageshack.us/my.php?image=s2020174ne1.jpg)

Tayfun
01.Haziran.2008, 14:28
Halletmişsin sonunda, aynı hatayı yapan olursa referans olarak bu topiği alacaklardır artık :)

haluka28
01.Haziran.2008, 16:23
ya barış kardeş gülünmeyecek gibi değilki. ne oldu yenge falanmı kızdırdı. ah bu kadınlar ömür törpüsü valla...