PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomobil Sürücüleri Ne Kadar Dikkatli?

Dedebey
14.Mayıs.2008, 22:27
3 Mayis Cumartesi Günü 63 Yaşindaki Babam Motoru Ile Yeşil Işikta Geçiş Yaparken Kirmizi Işik Ihlali Yapan Bayan Sürücü Tarafindan Gzö Göre Göre(görgü Taniklarinin Ifadesi) Ezilmiştir. Bu Güne Kadar Ki Süreçte Ameliyatlar Vs Ile üzücü Günler Geçirdik. Ama Beni Asil üzen Her Ne Hikmetse Motor Sürücülerinin Hakli Olmalarina Rağmen Haksiz Gibi Görülmeleri. Babam Yaklaşik 45 Senedir Motor Sürücüsü. Işin Aksi Her Trafik Kuralina Harfiyyen Uyan Biridir. Tutulan Raporda Bayan Sürücünün Kirmizi Işikta Geçtiği Belirtilmesine Rağmen Motor Sürücüsü Gerekli Tedbiri Almamiştir Ibaresine şaşmamak Elde De Değil. Kirmizi Işikta Geçen Sürücüye Yeşil Işikta Geçen Sürücü Ne Gibi Tedbir Alabilir Doğrusu çok Merak Ettim. Burada Bayan Sürücüleri Mimlemek Istemem Ama Trafikte Sizden Başka Araçlarinda Olabileceğini Düşünseler Iyi Olur Gibime Geliyor. Bu Tatsiz Olay Vesilesi Ile Uzun Zamandir Foruma Da Giremedim. Bu Arad Motor Için Ayirdiğim Parada Bu Aci Olaya Merhem Oldu. Ama Yine De Motor Sevdasi Bitmez. Bugün Elimde Kalan Nakite Başka Marka Bir çin Mali Için Anlaştik. Umarim Yarin Veya Yarindan Sonra Satişi Da Gerçekleştiririz. Rr Alamadim Diye Beni Aforoz Etmezsiniz Umarim. Hasta Ile Uğraşirken Foruma Giremezsem Kimse Kusura Bakmasin. Yolu Alanya'ya Düşen Arkadaşlar Olursa Yardimci Olmaya Hazirim Bunu Da Bu Arada Belirteyim. Tüm Rr Ci Arkadaşlara, Değerli Dostlara Selamlar......

Kaynarca
14.Mayıs.2008, 22:35
Gecmis olsun. Burasi Turkiye... Allah beterinden saklasin.

malikocas
14.Mayıs.2008, 22:49
Çok geçmiş olsun...:(

2rule
14.Mayıs.2008, 22:58
geçmiş olsun, hala hayatta ya, buna da şükür. malesef Kaynarca abinin de dediği gibi burası Türkiye ve önüne gelene ehliyet veriyorlar. müstakbel bir motor sürücüsü olarak tırsmamak elde değil.

RızaHoşgör
14.Mayıs.2008, 23:02
büyük geçmiş olsun kardeş

Tayfun
14.Mayıs.2008, 23:09
Çok üzüldüm ya, peki bu olayın mahkeme boyutu yokmu yücel abicim, ezilen ezildiğiylemi kalacak yani, itirazı temyizi ne varsa kullanın, böyle bir saçmalık türkiyeden başka bir yerde görülmez, bir zamanlar başbakanlık önünde yazar kasasını atan adam gibi bizde gidip motorumuzumu atalım yada yakalım ne yapalımda adam yerine koyulalım, kırmızıda geçip vuran nasıl savunulabiliyor bu ülkede bunun yazan trafik polisi hangi akla hizmetle böyle bir rapor tutuyor, sinirim iyice bozuldu ve şu mesajı yazarken ettiğim küfürleri duymak bile istemezsiniz, bu ilkede adalet mülkün temeliyse ben o adaleti ........................

kaanka
14.Mayıs.2008, 23:14
çok geçmiş olsun kardeşim... motorunda şimdiden hayırlı olsun....

matemmatik
15.Mayıs.2008, 00:24
Büyük geçmiş olsun... Arkadaşların da dediği gibi burası Türkiye...

carvalho
15.Mayıs.2008, 09:25
Yücel kardeşim, büyük geçmiş olsun.

Tayfun'a katılıyorum. Bu iş muhakak mahkemeye intikal ettirilmeli, yapanın yanına kar kalmamalı. Ne demek kırmızıda geçmek, görmedim demek???? Trafik polisinin karşı tarafı haklı çıkarmasına ben de anlam veremedim...

Babanızın sıhhat durumu nasıl şimdi? Önemli olan o...

yeşilkapak
15.Mayıs.2008, 09:32
Geçmiş olsun yücel arkadaşların dediği gibi burası türkiye allah beterinden korusun bu arda yeni motorunda hayırlı olsun kazasız belasız hayırlı sürüşler...

vatansever
15.Mayıs.2008, 09:39
buna benzer bir olayı ben de yaşadım ancak ALLAH tan ezilmeden sonlandı.çok çok geçmiş olsun.ARTIK MOTORSİKLETİN DE BİR ARAÇ OLDUĞUNU LÜTFEN DÖRT TEKERLEK KILLANICILARI ANLASIN.....

mastakilla
15.Mayıs.2008, 09:44
pardon filmi aklıma geldi bir an..

" -eee adalet dediğin pekde adil birşey değilmiş demmeki"
"- malesef, pardon"

bu ülkede mahkeme sonucuda pardon olur sanırım.

Allah beterinden korusun hepimizi , çok geçmiş olsun..

okan
15.Mayıs.2008, 09:44
geçmiş olsun...acil şifalar dilerim...

kaleci
15.Mayıs.2008, 10:31
Çok çok geçmiş olsun.

delibeygir
15.Mayıs.2008, 10:37
dostum çok geçmiş olsun allah beterinden saklamış çok üzüldük.motorunda hayırlı olsun marka olayını merak etme o hiç sorun değil RÜZGAR YÜZÜNDEN HİÇ EKSİK OLMASIN.

bozkurt
15.Mayıs.2008, 10:48
Birader geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.Umarım babanız biraz daha iyidir.Seni aramızdan aforoz etmek ne demek.Başımızın üstünde yerin var.Ayrıca bu kadar derdin arasında bizi davet ediyorsun.Bu senin ne kadar iyi niyetli bir insan olduğunu gösterir.Motorun da hayırlı olsun.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

Dedebey
15.Mayıs.2008, 12:33
tüm geçmiş olsun temennilerine canı gönülden teşekkür ederim. şu an resmi işlemleri başlattım ancak ne derece hızlı olur onu zaman gösterecek. herşeyden öte tek dileğimiz bir an önce sağlığına kavuşması babamın. öte yandan motor alacak veya yeni başlayacak arkadaşlar sakın ürkmesinler. bu bir sevgidir başka şeye benzemez. ben eminim babam iyileşir iyileşmez soluğu yine motor üstünde alır. çevremize ve onlarda çevresindekilere telkin etsinler artık motor sürücülerininde bir araç kulladığını dikkate alıp öyle davransınlar trafikte. birde türbanı veya eşarbı ile araç kullanan sürücüleri hem bizler uyaralım hemde görevliler uyarsın. o mübarek baş örtüsü görüş mesafelerini kısıtlıyor artık farkına varsınlar. bugün bana olan (allah korusun) yarın daha beteri ile başkasının da başına gelebilir.
değerli motor dostlarına tekrar teşekkür ederim.
saygılar.....

aidikurt
15.Mayıs.2008, 12:39
cok geçmiş olsun abicim allah beterinden korusun malesef bu tüekiyenin bir gerceği hiçbir onlemde alınamıyor.

foreman
15.Mayıs.2008, 12:47
buyuk gecmıs olsun...
tabıkı bızlerde bu tıp olayların yasanmasını ıstemeyız...
ama bardagın dolu tarafını gormekte de fayda var...
cok sukur kı babanızın saglıgı yerınde...
ve sızın gıbı dusuncelı ve duyarlı bı evladı oldugu surecede sırtı yere gelmeyecektır...

allah acıl sıfalar versın...

Dedebey
15.Mayıs.2008, 14:16
ofisimde tam arkamda ''motosiklete bin oğlum'' yazısı asılı. bundan vazgeçmek mümkün değil bundan sonraki kuşaklarımıza da bu sevgi kıyısından köşesinden bulaşacak. bu kaçınılmaz. ben kendi oğluma şimdiden söz verdim yaşı gelince motosiklet zevkini tattıracağıma(her ne kadar annesi kızsa da). anne ve babalarımız bundan sonra bizlere emanet daha önce biz onlara emanet idik onlar ellerinden geldiğince bizleri yetiştirmeye gayret ettiler. biz de kendi çocuklarımızı yetiştirme gayretine girdik artık. ve zaman gelecek biz de çocuklarımızın emaneti altına gireceğiz. bu bir beklenti olarak değil ama kültür olarak büyüklerimizi yanlız bırakmamız etiğe karşı yanlış zaten.
değerli dostlara mesajlarından dolayı teşekkür ederim.
artık ev misafirliklerinin bittiği bu zamanda birbirini tanımayan insanların acılarını paylaşmaları çok güzel. sağolun. varolun. saygılar hepinize.

RoS
15.Mayıs.2008, 15:03
gecmiş olsun...

Diagnosticfrog
15.Mayıs.2008, 15:31
ofisimde tam arkamda ''motosiklete bin oğlum'' yazısı asılı. bundan vazgeçmek mümkün değil bundan sonraki kuşaklarımıza da bu sevgi kıyısından köşesinden bulaşacak. bu kaçınılmaz. ben kendi oğluma şimdiden söz verdim yaşı gelince motosiklet zevkini tattıracağıma(her ne kadar annesi kızsa da). anne ve babalarımız bundan sonra bizlere emanet daha önce biz onlara emanet idik onlar ellerinden geldiğince bizleri yetiştirmeye gayret ettiler. biz de kendi çocuklarımızı yetiştirme gayretine girdik artık. ve zaman gelecek biz de çocuklarımızın emaneti altına gireceğiz. bu bir beklenti olarak değil ama kültür olarak büyüklerimizi yanlız bırakmamız etiğe karşı yanlış zaten.
değerli dostlara mesajlarından dolayı teşekkür ederim.
artık ev misafirliklerinin bittiği bu zamanda birbirini tanımayan insanların acılarını paylaşmaları çok güzel. sağolun. varolun. saygılar hepinize.
tüylerim diken diken oldu babanızın ellerinden öper büyük geçmiş olsun dilerim tekerimize taş değmesin

Mr.Quanta
15.Mayıs.2008, 21:28
yucel abi cok gecmis olsun. hem sizin, hem babanizin ellerinden operim. soylemek bana dusmez ama yapilacak birseyler olursa, ihtiyaciniz olan herhangi birsey olursa baskentten, yardima her zaman acik oldugumu bilmenizi isterim. tekrardan gecmis olsun dileklerimle.

Dedebey
15.Mayıs.2008, 21:57
herkesin başına gelecek türden bir kaza yaşanan. ancak bu tabiki türkiye şartları için geçerli. kırmızı ışık ihlali normal karşılanan bir başka ülke yok galiba.hele hele motorcu milleti zaten baştan suçlu muamelesi görüyor. araba kullananlar (bende kullanıyorum mecbur kalınca) motor sürücülerini hor gördükçe bu tür vakkalar daha çok yaşanacaktır. tüm araç sürücülerinin motor üstünde trafiğe çıkıp işi birde bu kısmından görmelerini dilerdim. benimde geçmiş zamanlarda motor kazalarım oldu (inşallah bundan sonra kimsenin başına gelmez) ancak şöyle bir bakınca bunların suçlusu kendim gibi gördüğüm kazalarda bile karşı tarafın hatalarının kurbanı olduğumuzu yada yol vs. faktörlerin bunlara sebep olduğunu fark ediyorum. genç arkadaşlar dikkat motor kullanmalı. hele hele eğitimsiz ve ehliyetsiz sakın motorun üstüne çıkmayın. az önce yine bir kaza haberi aldım alanyadan. sürücü arkadaştali yoldan çıkan bir aracın altında kalmış. inanın içim parçalandı. tüm dostlara, tüm motorculara kazasız belasız sürüşler dilerim.....

carvalho
16.Mayıs.2008, 10:27
Sevgili Yücel, babanızın sağlık durumu nasıl şimdi?

Dedebey
16.Mayıs.2008, 14:15
sevgli carvalho,
alakanıza teşekkür ederim.babamın sağlık durumu tahminimden daha iyi gelişiyor. diz kapağı üstü kırıklar platin ile ve sol kalça kemiğinden alınan parça ile kaynak yapıldı.ezik çürükler nispeten daha iyi. sağ ayağını en az 3 ay kullanması yasak. şu an iyileşme devresini takip edeceğiz. sanırım aysonu tekrar filmler çekilip son durumu netleşecek. avantajımız kendisine bakan ve dikkatli biri olması. yoksa moral çok önemli biliyorsunuz bu tür iyileşme döneminde. artık bekleyeceğiz. dediğim gibi iyileşme devresi tahminimden daha çabuk atlatılacak gibi. umarım kalıcı bir sorun yaşanmaz.
tekrar teşekkür ederim. saygılar...

carvalho
16.Mayıs.2008, 15:29
Allah şifa versin kardeşim. Hızla iyileştiğine sevindim. Dediğiniz gibi babanızın tek ihtiyacı olacak şey sabır ve moral.

nino
17.Mayıs.2008, 15:53
çok geçmiş olsun kardeşim.uzun bi ara netimde arıza olduğundan takip edemiyordum forumları.çok üzüldüm baban için sana yakın olduğum için üzerimize düşen bişey olursa lütfen haberimiz olsun.acil şifalar,,,,

Dedebey
18.Mayıs.2008, 13:10
dün antalyadan gelirken yine dikkatsiz bir araba sürücüsü az daha bana kaza yaptıracaktı. kibarca yanına yaklaştım ve sordum ayna ve sinyal ne işe yarıyor diye arkadaşta özürün bini bin para da ancak çok şükür ben durumu toparladım. ama acemi biri olsa kurtuluşu yoktu bu durumda. neyse bir 20 km. sonra şehirler arası bir otobüs zevkle ve ısrarla beni yoldan atmak için uğraştı. doğrusu uzun yolda motor kulanmanın sıkıntılarını unutmuştum. bu adamları motora bindirip aynı şekilde bir dolaştırmak lazım bakalım sonra da aynı hareketleri sırıtarak yapabilecekler mi? hasbel kader motor birazcık hafif olsa adamın gözünün yaşına bakmadan öldürecekler bu ş...sizler. yüce rabbimden motor kullanıcılarına sabır ve kazasız sürüşler dilerim. sakın karşı tarafın dikkat etmesini beklemeyin. her zaman siz dkkatli olun.

chopell
19.Mayıs.2008, 14:20
çok geçmiş olsun.. acil şifalar.. çok dikkatli olmak lazım, özellikle 2 teker üzerindeyken.. :(

bozkurt
19.Mayıs.2008, 15:44
Dedebey senin üzerinde bişey dolaşıyor.Adak kes,kan akıt,fakirleri sevindir.Bu ne birader.Bi geldimi hepsimi geliyor.Tövbe,tövbe.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

Dedebey
19.Mayıs.2008, 18:08
bende anlamadım bu ara neler oluyor göz mü var ne? kan akııtık bakalım, fakir sevindirmek ise bana uzak değil zaten tabi bütçeye göre. ama bazen fazla iyi niyette başa bela oluyor. bakalım hayırlısı artık. belki de fazla dikkat ve duyarlılıkda zararlı galiba.