PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevdiklerinizle Daha Saylıklı Bir Yaşam İçin,SİGARA'ya son!!!

paşalı
09.Nisan.2007, 15:29
dostlarım sevdıklerınız aileniz sızı sevenler için,
veya bencılsenız dahii kendiniz için,
SİGARAYI BIRAKINIZ,
Belki size Dostmuş Gibi Gelebilir Fakat,
Size Zarar Veriyorsa O sizin Dostunuz Olamazzz.

http://www.youtube.com/v/21_k7FIlTwM

carvalho
09.Nisan.2007, 15:57
Tebrikler dostum. Çok önemli bir konu başlığı açmışsın...

Sigaranın zararlarıyla ilgili destan yazılabilir; içenler de bunun farkında zaten

http://www.globalce-ltd.com/mep/Sigara/Sigara1.htm

Bu resim sigarayı bırakmak için yeterli neden olmalı...

Swort
09.Nisan.2007, 16:13
paşalı çok saol inşallah bu başlık sigara bırakma en azından içmeyenlere saygılı olma konusunda tiryakilere, sigaranın esirlerine yardımcı olur....

infinitedreams
09.Nisan.2007, 16:47
Ne yani... hepimiz Yaşar Abi gibi pipo'ya mı vuralım kendimizi? :)

Şaka bir yana bırakılması, hatta hiç başlanmaması gerekir ama... yok ki yerine koyacak güzellikte bir şey.
Benim sözüm var. Ufukta görünen o büyük imzayı atar atmaz bırakıyoru-m(z).
Sakın "iyi de neden o günü bekliyorsun" demeyin!
Bırakıyorum... o kadar!

okan
09.Nisan.2007, 16:50
NASIL BİŞİ BU SİGARA YAA....ben 35 yaşıma geldim hiç denemedim....hayret ediyorum valla....içenlere ve içipte bırakamıyom diyenlere hayret ediyorum...annem ve babamda dahil ....günde 2 şer paket içiyolar ... bi türlü bıraktıramadım....icat edenin allah iki yakasını bi araya getirmesin diyorum... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

infinitedreams
09.Nisan.2007, 16:55
NASIL BİŞİ BU SİGARA YAA....ben 35 yaşıma geldim hiç denemedim....hayret ediyorum valla....içenlere ve içipte bırakamıyom diyenlere hayret ediyorum...annem ve babamda dahil ....günde 2 şer paket içiyolar ... bi türlü bıraktıramadım....icat edenin allah iki yakasını bi araya getirmesin diyorum... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:Bırakamıyorum diye bir şeye inanmıyorum ben... bırakmıyorum demek daha dürüstçe olur.
İcat eden Adil Mevla'mdan belasını bulur zaten, rahat ol.

Darkness
09.Nisan.2007, 16:59
bence coktan bulmustur arkadaslar :P bu meret icat edileli kac yuz yıl oldu enazından 200-300 vardır herhalde :P

Kino
12.Nisan.2007, 14:57
aslında motor kullanıp, sigara içen arkadaşlara bir tavsiyem var

öndeki veya yandaki araçın egsozuna sokulun abicim çekin deriiinnnn derinnn ohhhh yarasınnnn kardeşimee sigara nemelem bir şeymiş yaaa demezseniz tükürün yola

akşamları varya egsoz koklamak için fıldır fıldır dizel araba aramazsanız ne olim.

ne insanlar varrrr adam kucağında bebeği diğer elinde sigara birde kendini kandıryor, dumanını diğer tarafa üflüyorr
ulann hönk asfalt gibi sigara kokuyorsun bebeğe , dumanını niye öbür tarafa üflüyorsun .
alacan abicim bu tip adamları yermisin yemezmisin içermisin içmezmisin 2 kask çakacan ; adamın çene bir daha açılmayacak ki sigara içsin.

ben bırakalı 6 sene oldu günde 3 paket sigara içiyordum 3 sene sırf pipo 2 sene sırf puro içtim sonra tekrar sigaraya başladım bende aynı durumdaydım ama bana kimse kask çakmadı biraz ağırmı oldu yazdıklarım neeee.
kimse kusura bakmasın

shiga
12.Nisan.2007, 15:56
sigarayla ilgili benim de bir web sitesi çalışmam var

SonSigaram (http://www.sonsigaram.drgungor.org/)

Sigara Videoları (http://www.sonsigaram.drgungor.org/video.htm) (ilk video şiddetle önerilir)

Sigarasız bir yaşam elinizde...

carvalho
12.Nisan.2007, 17:09
Shiga, dostum, çok iyi bir iş çıkarmışsın. Ben linki sigara bağımlısı arkadaşlara göndermeye başladım bile...
Hele akciğer resimleri çok çarpıcı.

Ben de belli bir dönem aralıklı da olsa içmiştim bu mereti ve çok keyif alıyordum içerken...
Bıraktım, bırakış o bırakış...
Hayat kalitemin arttığını söyleyebilirim...

shiga
13.Nisan.2007, 00:55
teşekkürler carvalho,
ben de 7 yıl günde 2-3 paket içtim. dibini buldum kaba tabirle...10 yıl oldu bırakalı... ve bıraktıktan sonraki yaşadığım keyif, yaşam kalitemdeki artış, daha da önemlisi özsaygı artışı beni bu çalışmayı yapmaya itti. böyle güzel geri bildirimler almak ayrı bir keyif...

aslanburclu
13.Nisan.2007, 00:59
ya kardeşim ne istiyonuz şu sigaradan

şu dünyada anca zevkle 2 şeyden çekiyoruz bir cıgara 2 rr.ler keh keh keehhhhh

GOKHAN
13.Nisan.2007, 01:11
ARKADAŞLAR ben pıpo içiyorum ama istediğim an bırakabilirim ayrıca nargileiçerim ki en keyif aldığım şeylerden biridir ama sıgara içmem ve allaha şükür sağlığım iyi su altında 2-3 dakika kalabiliyorum

shiga
13.Nisan.2007, 01:11
ya kardeşim ne istiyonuz şu sigaradan
şu dünyada anca zevkle 2 şeyden çekiyoruz bir cıgara 2 rr.ler keh keh keehhhhh

[img width=200 height=175:2a0678fd01]http://www.sonsigaram.drgungor.org/bagimli6.gif[/img:2a0678fd01]
[marq=right:2a0678fd01] - y o r u m s u z -[/marq:2a0678fd01]

emrahss
13.Nisan.2007, 13:20
aslında motor kullanıp, sigara içen arkadaşlara bir tavsiyem var

öndeki veya yandaki araçın egsozuna sokulun abicim çekin deriiinnnn derinnn ohhhh yarasınnnn kardeşimee sigara nemelem bir şeymiş yaaa demezseniz tükürün yola

akşamları varya egsoz koklamak için fıldır fıldır dizel araba aramazsanız ne olim.

ne insanlar varrrr adam kucağında bebeği diğer elinde sigara birde kendini kandıryor, dumanını diğer tarafa üflüyorr
ulann hönk asfalt gibi sigara kokuyorsun bebeğe , dumanını niye öbür tarafa üflüyorsun .
alacan abicim bu tip adamları yermisin yemezmisin içermisin içmezmisin 2 kask çakacan ; adamın çene bir daha açılmayacak ki sigara içsin.

ben bırakalı 6 sene oldu günde 3 paket sigara içiyordum 3 sene sırf pipo 2 sene sırf puro içtim sonra tekrar sigaraya başladım bende aynı durumdaydım ama bana kimse kask çakmadı biraz ağırmı oldu yazdıklarım neeee.
kimse kusura bakmasın

Harbiden biraz ağır oldu sanki baba, saygılar :x :P :cry:

Tayfun
14.Nisan.2007, 02:38
Gökhan abinin arka çantaya nargile koycam bitane hortumuda uzattıkmı ucunada nikalejlı bir marpuç işte size karizma ya ;)

aslanburclu
14.Nisan.2007, 08:44
sıgarayı,pipoyu,içkiyi,çayı,kahveyi,gezmeyi,tozmay ı,eşimi dostumu,motorumu ,şimdi olmıyan yakında olacak teknemi,balık tutmayı ava gitmeyi,,,,hepsini işte hepsini çok seviyorum ya ne uğraşıyorsunuz şu üç günlük dünyanın bu nimetlerinden

Hiç birini bırakmıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm o kadderrrrr

bidamı gelcez dünyaya ne demişler hızlı yaşa genç öl cenazen yakışıklı olsunnnn

Kino
14.Nisan.2007, 10:37
yaşar abi cenazen yakışıklı olsun diyon da bu uğurda bizleri erken terketmeyi göze alıyon yani 8)

yooo abicim seni ve sizleri bulmuşken yok öyle kolay kolay, erken kurtulmak ;
yemezler
yakışıklı olma abicim bee senin yakışıklılığını bizler bu dünya da görmek isityoruzz öbür tarafta değil :+1:

onun için kendine iyi bakkkk :wink:

demiyorum ki içki kötülüklerin anasıdır ( analarda kutsal varlıklardır :mrgreen: ) iç içebildiğin kadar onun zararı karaciğere o da iflas ettirmezsen kendini yeniliyen bir organdır falan filan

dumanı bırakırsınnnnn hem bide bırak bak öyle iç ... walla o zaman lezzet yönünden ne içtiğini anlıyorsun şerefime. dene bii

saygılar yaşar abime ve onun gibi duman esirlerine..ha bak arada bir nargile fokurdat nede olsa o sudan rafine oluyor galiba

shiga
14.Nisan.2007, 11:58
sıgarayı,pipoyu,içkiyi,çayı,kahveyi,gezmeyi,tozmay ı,eşimi dostumu,motorumu ,şimdi olmıyan yakında olacak teknemi,balık tutmayı ava gitmeyi,,,,hepsini işte hepsini çok seviyorum ya ne uğraşıyorsunuz şu üç günlük dünyanın bu nimetlerinden

Hiç birini bırakmıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm o kadderrrrr

bidamı gelcez dünyaya ne demişler hızlı yaşa genç öl cenazen yakışıklı olsunnnn

sigara içenlerin genellikle bahanesi "bi sigara zevkimiz var onu da mı bırakalım" şeklindedir.
ama hayatta birsürü zevkin varsa onları daha uzun yaşamak için sigarayı bırakmak gerek.

inci
14.Nisan.2007, 12:22
sigarayı bırakmak gerek ,ömür uzun olsun ,motora daha çok binelim, :cheesy:

Tayfun
14.Nisan.2007, 12:45
Komutanım önünüzde uzun bir 10 yıl var iyi değerlendirin bence, 10 yıl sonra gezilere 1 kişi eksik gitmeyelim allah göstermesin...

20 dakika: Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar, dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye başlar.

24 saat: Karbon monoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

48 saat: Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyusu artmıştır.

72 saat: Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır. Vücut enerjisi artar.

2-12 hafta: Dolaşım bütün vücutta düzelir. Yürümek kolaylaşır.

3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

5 yıl: Kalp krizi riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner.

10 yıl: Akciğer kanseri riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner. Kalp krizi riski hiç sigara içmemiş biri ile eşit olur.

aslanburclu
14.Nisan.2007, 12:51
oooooooofffffffff ne ızdırap yavvv

Kino
14.Nisan.2007, 13:37
ya ben bırakalı 6 sene oldu nerdeyse, ama köpek gibi öksürük var abicim

aslında öksürük iyi derler hani kalp krizi öncesi bir ağrı sızı hissettinmi 30 saniye falan derin derin öksürün derler ama

bizimki ciğer söken öksürük acaba kronikleştide hatıramı kaldı sigardan bilmem ki. :?

ya sonradan süründürecek ızdırap çekeceğine şimdiden bu tatlı ızdırabı yaşa be yaşar abicimmmm :cheesy:

bak birde taşfırınım falan diyorsun alimallah bir düşersen yengemin eline var ya :mrgreen: seni sürüm sürüm süründürür :scared: taş fırınlık zamanlarının intikamını alır ;

sen yengemin eline düşsen :+1: varya o meshur gezilerinizde duydugumuz gördüğümüz ama tadamadığımız elmalılar salatalar turtalar yemeklerle nasıl seni besler offf offf :alkis: :alkis:

Boşver keyfince yaşaaa :cheesy:

madasret
15.Nisan.2007, 12:05
sigarayı bırak kanser olabilirsin motor kullanmayı bırak kaza geçirirsen ölebilirsin

Tayfun
16.Nisan.2007, 21:57
sigarayı bırak kanser olabilirsin motor kullanmayı bırak kaza geçirirsen ölebilirsin

Hadeeeeeeeee, büyrün burdan yakın şimdi :D

Boba.Fett
19.Nisan.2007, 18:31
Sigaranın "Atom Bombası" olduğunu söyleyebiliriz.
Sigara içinde 4 bin ayrı kimyasal madde bulunuyor; bunların 400’ü kanser yapıcı özelliktedir. Sigara içindeki kimyasallar; roket yakıtı, bütan gaz, tüp gaz, egzoz gazı, radyoaktif nesne, aseton (polonyum 210 izotopu), radon, katran, siyanürdür. Sigaradaki nikotin; alkol, eroin ve kokain ölçüsünde bağımlılık yapar. Bir paket sigaradaki nikotini bir ata şırıngalarsanız, at zehirlenerek hemen ölüyor. Otçul hayvanların yemediği, arıların konmadığı tek bitki tütündür. Sigaranın içindeki nikotin içme bağımlılığı yaratıyor, bunalımı dört kat arttırıyor. Aceptylchollin hormonu üretimini arttırarak; dikkat yoğunluğunu büyütüyor, dopamin hormonu üretimini arttırarak; sakinleştirici oluyor, noradrenalin hormonu üretimini arttırarak; belleği güçlendiriyor, seretonin hormonu üretimini arttırarak; açlık duygusunu azaltıyor, yeniden sigara içme isteği doğuruyor. Her bir sigara ile vücuda alınan nikotin (1-2.5 miligram); sinir sistemini etkiliyor, bağımlılık yaratıyor. Nikotin girişi vücudun değişik salgı üretmesine neden oluyor. Bu salgılar; kalp atım hacmini arttırıyor, kan basıncını arttırıyor (yüksek tansiyon), kalp atışını arttırıyor, oksijen tüketimini arttırıyor. Sigara içinde siyanür vardır. 1 m3 dumanda 1600 ppm siyanür bulunur. Siyanür; nefes almada zorluk, bulantı, yavaş zehirlenme, el, yüz, saç, ağız, vücut, giyside duman kokusu gibi etkiler yaratır.

Sigara hem içene hem de topluma çok pahalıya mal olmaktadır. Uzun süreli çalışmalar düzenli içicilerin yarısının alışkanlıkları yüzünden öldürüldüğünü göstermektedir. ABD'de 1993'te sigaraya bağlanabilen tıbbi giderler 50 Milyar $ olarak hesaplanmıştır. İşgücü ve üretim kaybı da eklendiğinde kayıp 97 Milyar $ veya kişi başına 373 $'dır. Bu maliyetlerin sigara içenler tarafından vergi şeklinde karşılanabilmesi için her paketin 4 $ olması gerektiği hesaplanmıştır.

Aslında Anayasamızın 21. maddesine göre bu durum tamamen kanun dışı.

okan
19.Nisan.2007, 20:51
YAZDIKLARINIZIN HEPSİNİ BU GÜN CANLI OLARAK YAŞADIM...BAHSETMİŞTİM ANNEM ÇOK AĞIR Bİ GRİP VAKASI GEÇİRİYO DİYE... BU GÜNDE SAĞ BACAĞINDA TAMAMEN DAMAR TIKANMASI OLUŞTU...BU GECE ACİL AMELİYATA ALINACAK... VE ANNEM GÜNDE 2 PAKET SİGARA İÇEN Bİ İNSAN....ANA DAMARIN BİR GÜNDE TIKANMASI TIP TARİHİNDE ÇOK ENDER GÖRÜLEN Bİ OLAY OLDUĞUNU SÖYLEDİ DOKTORLAR.. TEK SEBEBİ DE SİGARA...
BU SİGARAYI KİM İCAT ETİYSE..... :twisted:

Boba.Fett
19.Nisan.2007, 21:02
Çok geçmiş olsun okan abicim. Annenizin kan akışını düzenlemek istiyorsanız -sigara kanda ki hemoglobinlere (oksijeni taşıyan) etki eder- Bayer'in ürettiği (reklam gibi algılamayın) Aspirin'i az miktarda suya atarak eritin ve sizde için. Kanın yoğunluğunu ayarlar ve diğer antibiyotiklerden daha etkilidir.

shiga
19.Nisan.2007, 23:38
geçmiş olsun okan, acil şifalar dilerim

carvalho
20.Nisan.2007, 09:57
Okan kardeşim geçmiş olsun... Anneye acil şifalar ve hürmetler. Ellerinden öp bizim için...

inci
20.Nisan.2007, 10:08
çok üzüldüm okan :( ... çok geçmiş olsun iyi haberlerini bekliyoruz

okan
20.Nisan.2007, 15:20
bütün arkadaşlarıma teşekkürler....annem bu gün ameliyata girdi ve çıktı..damar değişti ...şu anki durumu çok iyi allaha şükürler olsun...

carvalho
20.Nisan.2007, 15:22
Tekrar geçmiş olsun Okan kardeşim. Tez zamanda tam sıhhatina kavuşur inşallah...
Anneler başımızın tacı...

Tayfun
26.Nisan.2007, 23:51
Valide taş gibi olacak inşallah okanım.

okan
27.Nisan.2007, 00:39
oldu oldu maaaşallah .. çok iyi şimçik..