PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rahat uyu şehidim...

matemmatik
17.Mayıs.2008, 13:07
Az önce iki yıl önce Kumburgaz askeri kampında tanıştığım assubay arkadaşım Güven Yalçın'ın şehit düştüğünü öğrendim. Hala şoktayım!
İlk başta inanmadım fakat feysbuktaki sayfasına baktığımda taziyeleri gördüm ve gözyaşlarımı tutamadım.
Belki hiçbiriniz Güven'i tanımazsınız. Size onu anlatacak tek bir diyaloğumuzdan bahsedeyim.
Kendisi birçok terörist öldürmüştü ve öldürürken ne hissediyorsun? diye sorduğumda bana ''Onlarda ana evladı. Hiçbirini öldürürken nefret duymam. Onlardan tek farkım, onların kandırılmış olmasıdır.'' demişti...
Tanıdığm en vatansever insanlardan biriydi...
Rahat uyu şehidim. Bu vatanda daha çok Güvenler, Mehmetler,... doğuracak ana var!!!

carvalho
17.Mayıs.2008, 13:12
Aytaç kardeşim başın sağolsun, başımız sağolsun!!! Allah şehit yakınlarına sabırlar versin... Gencecik bir fidan daha gitti...

Rahat uyu mehmetçik, rahat uyu Güven kardeşim, Allah katında en yüce rütbedesin, şehadet mertebesindesin artık!!!

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR!!!!

matemmatik
17.Mayıs.2008, 13:25
Güven'in birkaç fotoğrafı...
http://img254.imageshack.us/img254/6051/n7456777622368462922dv1.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/5959/n7456777622449337880mg3.jpg
http://img504.imageshack.us/img504/5631/n7456777624766658602ci8.jpg

HABER: http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2008/Mayis/06/Haber_381168.aspx

matemmatik
17.Mayıs.2008, 13:36
Bazı haberlerde intihar diye bahsedilmiş fakat ben kesinlikle nanmıyorum. Bu kadar neşeli ve hayata bağlı bir insan intihar edemez!!!

çaylak rider
17.Mayıs.2008, 14:01
bütün yakınlarına ALLAH tan sabır şehidimize de ALLAH tan rahmet dilerim ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞAALLAH VATAN SAĞ OLSUN BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

atakanbatu
17.Mayıs.2008, 14:07
Düşümde Gördüm Seni
Oturmuştun duvar dibine düşünüyordun
Sararıp solmuştu benzin
Ağlamaklı mı neydi gözlerin
Puslu bir vakit düşmüştü ufkuma
Pek farkedemedim..
Düşümde Gördüm Seni
Oturmuştun duvar dibine
Elinde sazın
Bizim Türkümüzü söylüyordun
Urun, urun yükseliyordu bozgunlar
Onurlu ölümler yaşanan
Ak alınlı çocuklara dağlara-dağlara diyordun.
Düşümde Gördüm Seni
Uzanmıştın ranzana
Gün aşırı şiirler okuyordun
Kavlimize tutkun gökçen soylu
Sevdalardan yana
Aldırma boşver demiyorum sana
Bilirim ki sen sevdayı
Hoşnut kavgalarla yan yana
Parmaklık, parmaklık işlersin
Gün ola harman ola diyen yüreklere
Düşümde Gördüm Seni
Yalçın kayalıklara yaslanmıştın
...........
...........
..........
.............
Düşümde Gördüm Seni
............
Ama kollarında kelepçe ayağında pranga vardı
Kan mı damlıyordu ne yüreğinden
Puslu bir vakit düşmüştü ufkuma
Pek Farkedemedim..
Düşümde Gördüm Seni
Sevdası gurbet olmuş bir karakışta
Yolcu ediliyordun arkadaşlarının omuzunda
...........
Marşlar söylüyorduk ardından
Yastığımız Mezar Taşı
Yorganımız Kar Olsun
Biz Bu Yoldan Dönersek
Namus Bize 'AR' Olsun..
Düşümde Gördüm Seni
İrem Bağlarında ab-ı kevser içiyordun
Kıvılcımlar Çıkıyordu Gözlerinden
Ak Alınlı Çocuklara
Yılgınlığa İnat!
DAĞLARA-DAĞLARA DİYORDUN

şehidime ve tüm şehitlerime allah c.c. katında rahmet diliyor.
yakınlarına sabır ıhsan ediyorum.

NOT. ŞİİR BANA AİT DEĞİLDİR. BAĞZI DÜZENLEMELER (KISALTMA)YAPTIM.
ŞEHİTLERİMİN ACISINI YÜREĞİMDE HİSSETTİĞİMDEN PAYLAŞMAK İSTEDİM.

okan
17.Mayıs.2008, 16:43
Yüce Türk Milletinin Başı Sağ Olsun....

X__utku__X
17.Mayıs.2008, 17:38
hapimizin başı sağolsun.gencecik insanlar kendi insanlarımız neden kendi vatanımızın koruyucularıyla savaşır anlamam..

BULL
17.Mayıs.2008, 18:17
tüm şehitlerimizle beraber Güven kardeşimizinde ruhu şaad olsun...

bulutsuzluk
17.Mayıs.2008, 18:30
Bir gün bu oyunlar bitecek...Ben bu ülkenin bir uçtan bir uca kardeş olduğunu düşünen birisiyim....hepimizin evinin yan komşuları çeşitli illerden yani KARS'tan HAKKARİ'den TARBZON'dan ORDU'dan SİVAS'tan KAYSERİ'den ADANADA'dan ANKARA'dan AYDIN'dan İZMİR'den AFYON'DAN TEKİRDAĞ'DAN İSTANBUL'dan HEPİMİZ ÇOCUKLUĞUMUZDA AYNI MAHALLEDE BÜYÜDÜK...BİRİLERİ GELDİ VE ORTALIĞI ATEŞE VERDİ...BEN DİYORUM Kİ HAYİNLERİN HEPSİ GİTMELİ....AMA EMİN OLUN NASIL KURTULUŞ SAVAŞINDA BİR OLDUYSAK BU GÜNDE ÖLE OLACAKTIR..BUNDAN KESİNLİKLE HİÇ ŞÜPHEM OLMADI...DÜŞÜNÜN BİRLİKTE ASKERLİK YAPTIĞINIZ ARKADAŞLARI HEPSİ BAŞKA İLLERDEN Dİ..BU YÜZDEN ŞÜPHEM YOK...

TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN

ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

http://ttkb.meb.gov.tr/image/ataturk.jpg Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur! http://ttkb.meb.gov.tr/image/ataimza.jpg
Mustafa Kemal ATATÜRK

foreman
18.Mayıs.2008, 00:35
aytac hocam oncelıkle senın daha sonra TÜRK mılletının bası sagolsun...
umarım bu tıp haberlerle karsılasmayız...

TLGYLDZ
18.Mayıs.2008, 01:38
basınız sağolsun allah gerıde kalanlara ömur versın aılesıne ve sevenlerıne sabır versın

bozkurt
18.Mayıs.2008, 08:16
Şehitler ölmez vatan bölünmez.Biri gider bini gelir.Ona Allahtan rahmet,kederli ailesine ve dostlarına baş sağlığı diliyorum.Mekanı cennet olsun.
Sağlıcakla kalın.

Kaynarca
18.Mayıs.2008, 08:37
Başın sağolsun Aytaç.. Allah rahmet eylesin.

yeşilkapak
18.Mayıs.2008, 10:09
Başınız sağ olsun allah geride kalan ailesine sabır versin
şehidimizede allahtan rahmet diler mekanı cennet osun..

kaleci
18.Mayıs.2008, 10:47
BAşın Sağolsun. Allah rahmet eylesin. ALLAH hepimize şehitlik mertebesine erdirsin.

Mr.Quanta
18.Mayıs.2008, 12:26
aytac abi basta senin olmak uzere tum turk milletinin basi sagolsun.

alex
18.Mayıs.2008, 12:38
Allahım rahmet eylesin..TÜRK milletinin ve tüm sevenlerinin başı saolsun..

Dedebey
18.Mayıs.2008, 13:03
başınız sağolsun. tüm türk milletine sabır ve baş sağlığı temenni ederim. yüce rabbim ana ve babasına ecir ve sabırlar versin.