PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorum tırlattı.

X__utku__X
24.Mayıs.2008, 19:19
arkadaşlaş benim motor tırlattı.bugün sabah kaltım hava güzel morelim güzel dedim bugün biraz gezeyim.sabah bastım kontağa hemen aldı ısındırdım motoru demeyin keyğime.1 saat felan gezdikten sonra motor ısınınca ışıklarda durdum ve tam kalkacakken motor sanki 3. viteste kaldırmaya çalışıyomuşum gübi motordan tır tır küt diye bi ses geliyo ve istop ediyohani bilirsiniz yüksek viteste kaldırmaya çalışınca olurya öyle.debriyaşı çok çok yavaş bırakarak kalkayım dedim gazada biraz fazla bastım motor kalktı giderken hiçbi sorun yok uçuyo mubarek ama durup kalkmaya çalıştığımda tıkı tık küt sesi bidaha geliyo ve istop ediyo.:mrgreen:gene mesala önceden 3. viteste yavaşlayınca gaza tekrar bastığımda öyle bişi olmuyodu ama şimdi gaza basınca motor sirkile sirkile yola devam ediyo.acaba neyi var benim motosikletin.yorumlarınızı bekliyorum:(

Mr.Quanta
24.Mayıs.2008, 19:33
abi acaba 1. vites dislisinde bi problem olabilir mi? yolda giderken vites saydin mi hic? belki 2'de falan kalkmaya calisiyodur makine. olabilir mi?

X__utku__X
24.Mayıs.2008, 19:40
saydım hepsine giriyo.boş da aynı yerde.motor soğusun aksam bidaha çıkacam bakalım düzelcekmi.

X__utku__X
24.Mayıs.2008, 23:17
arkadaşlar kimseden yorum gelmemiş.akşam tekrar çıktım 70 km civarı yol yaptım.motoru baya zorladım iyice ısınsın diye ama hiçbi sorun çıkmadı.sabahki durumdan eser yok.neden sabah öyle yaptı anlamadım ama şimdi motor yolda akıyo resmen.:cry:

foreman
24.Mayıs.2008, 23:29
utku cum oncelıkle gecmıs olsun...
genelde bu makınalar ara sıra surus zevkının ıcıne etsede guzel kullanım sonucu asla sorun cıkarmayacak makınalardır...
senın sorununa en kısa ve etkılı soruyu zaten burak kardesım sormus.
verdıgın cevapta olası tum ıhtımallerı saf dısı bırakmıssın...
muhtemelen yakıtında pıslık olabılır...
o anlık karburatore gelen bı pıslık cekısı dusurmus olabılır...
daha sonrakı 70 km lık test surusunde sorun cıkarmaması bunun bı ısaretı olsa gerek...

TLGYLDZ
25.Mayıs.2008, 00:21
sevgılı kardesım benımde motorda boyle bır sey oldu ama soğuyup ısınınca yapmadı
manısadan canakkaleye kadar kontak kapatmadan gıttım sonra canakkalede sehır trafığıne gırdım hareket edeceğım tıtrete tıtrete kalkıs yapıyor tır tır kalkarken ses yapıyor
sanırım yağdan oluyor benım anladığım ama ertesı sabahta tekraradan yola cıktım manısa donduğumde bır sey yoktu sadece canakkaleye gırdığımde oldu ara sıra oluyor demekkı ....hala kullanıyorum sımdılık yok seytan kulağına kursun...

X__utku__X
25.Mayıs.2008, 01:09
burak arkadaşım ,fatih abi, tolga abi çok saolun.burağın sorduğu benimde hemen aklıma geldi vitesleri kontrol ettim tektek yükseltip küçülttüm viteslerde bi sorun yok. tolga abide içimi çok rahatlattın.yağdan olabilir demişsin.o olasılık doğru olabilir ben yağı geçen hafta sonu değiştirdim 10-40 koydum sıcak havalarda biraz ince gelmiş olabilir.250km oldu 1-2 hafta daha binip daha kalın yağ ile değiştircem.tekrardan teşekkürler.