PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk regalim, ilk günlerim ve ilk gezim :)

doğan
10.Nisan.2007, 23:42
Arkadaşlar sonunda regalime kavuştum. motorumu ilk teslim aldığımdaki heyecanımı anlatamam size. çocuklar gibi sevinçliydim kaskın içinde sürekli sırıtan bir tiptim yani. alır almaz işyerimin önüne çektim motoru ama pencerenin önündende ayrılamadım bir süre. sonra işten çıoktıktan sonra tecrübe kazanabilmek için ve pratik yapmak için tenha ve güzel bir yer buldum kendime ve yaklaşık 25-30 km kadar kullandım. inanılmaz keyifliydi. Yalnız ertesi gün ciddi bir maceraya atıldık kuzenimle , benim ehliyetim olmadığı içinve kuzenimdede ehliyet olduğu için , ben ehliyet alana kadar motor kuzenimde kalacaktı yani sakarya nın hendek ilçesine gitmesi gerekiyordu. yaklaşık 200 km uzaklıkta biryer burası. ya motoru bi araca yükleyip götürecektik yada kendimiz binerek gidecektik. bizde binerek gitmeye karar verdik ve yola çıktık. yeni motorda rodajın önemli olduğunu biliyorum ve motoru çok zorlamamak gerektiğinide biliyodum. ortalama 70-80 km hızla her 50 km de bir mola vererek 200 km yol yaptık ve hendeğe ulaştık. benim için inanılmaz bir tecrübe oldu. ve motor hiç sorun çıkarmadı. aslında çok tedirgindim ama gene de böyle bişeye kalkıştık. artık bende bir motor aşığıyım. sizlerle paylaşmak istedim.
yalnız fotoğrafları nasıl koyacağımı bilemediğim için koyamadım . yardımcı olursanız fotoğraflarıda yayınlamak isterim.
http://upload7.postimage.org/644345/S6000544.jpg (http://upload7.postimage.org/644345/photo_hosting.html)

http://upload7.postimage.org/644381/S6000556.jpg (http://upload7.postimage.org/644381/photo_hosting.html)

http://upload7.postimage.org/644416/S6000563.jpg (http://upload7.postimage.org/644416/photo_hosting.html)

http://upload7.postimage.org/644452/S6000569.jpg (http://upload7.postimage.org/644452/photo_hosting.html)

lordskeldan
10.Nisan.2007, 23:46
hayırlı uğurlu olsun
nice kazasız belsaız km'lere
cevap yazarken solda smiley'lerin altında resim ekleme seçeneği var
ordan browse tıklayarak istediğiniz fotoyu atabilirsiniz
sevgiler saygılar

aslanburclu
10.Nisan.2007, 23:50
bak şimdi cevap yazdığın yerin sol kısmında resim ekleye tıkla cıkan sayfanın üzerinde göz atı tıkla ordan pc.nin içindeki resmi bul göz at karesinde okuduktan sonra upload it yazan yere bas resim sayfana yerleşir sen yazı olarak görürsün sonra altta gönder hanesine bas bize gelsin hadi bakalım bu kadar basit bunuda daha yapamazsan çok kızarım haaaaaa

hadeeeee kolay gelsin

agresus
10.Nisan.2007, 23:50
doğanım, acemim, yeni sevdalım... ne güssel etmişsin yaww.. fekat sıfır bi motorda 1000km ye gelmeden 70-80 görmemek daha hayırlıdır... rodaj için tek kişi 300-400 km 5.viteste 60'ı geçmemek gerekir... 500 km den sonra devir yavaşça erttırılır 5.vites70 falan... ama arada gaz kesilirr , gaz verilir... ii dirr.. 100 kmden sonra 80-90... 1200 km gibin de bassarsın yavaş yavaşş.. sürat sevmiyosanda düşük viteste devirli kullanırsın ki makine sağır kalmasın... kuzenede sööle en azından 500kmye kadar yüklenmesin makineye...
resim ekleme işine geline... cevap yazlardan birine bas.. resim ekleyi tıkla.. bi kare sayfa çıkacak karşına... borrowsa bass.. resim bilgisayarında hangi dosyadaysa oraya gel.. resmi seç.. upload de... bekle.. 1.5 2 dakka falan sürebiliyo... tık eder zati.. abuk sabuk bişiler yazar mesaj kutusunun içinde .. annaki resmi yülemişsin.. göndere bass ve resmi göndermiş olmanın keyfini yaşaaa....

tekrar hayırlı olsun...

bu arada ben mesaj yazarkene herkesler yazıp göndermiş bile resim mevzuunu ..idare et artıkk..

okan
11.Nisan.2007, 00:00
doğan kardeş güle güle kullan .. yakışmışsın yanee motürüne..

doğan
11.Nisan.2007, 00:02
haklısınız bende kuzenin aklına uydum işte yoksa içim gitti hep yeni motorla basmamak gerekiyo diye. ama şunu anladım ki motor aksesuarlarının hiçbiri süs için değilmiş. en güzel uzun yolda anlaşılıyor. iyi bi kask lazım kötü olursa rüzgar ve ses alıyor. maske lazım kask olsa bile gene rüzgar giriyor. özel pantolon yada tulum lazım bacaklar üşüyor. hızını iyi ayarlamak lazım yoksa otobüs ve kamyonların rüzgarı yolda kalmanı zorlaştırıyor, karda kaymasın diye asfaltı tıırtırlı yapıyolar ya lastikleri onun üstüne getirmemek lazım dengeyi acayip bozuyor. bunlar naçizane tecrübelerim oldu. benim gibi acemi arkadaşlara lazım olacaktır.

agresus
11.Nisan.2007, 00:03
maşşallah.. tekerine taş eğmesin, Mevlam kaza bela vermesin.... ne güssel miş yaww...

doğan
11.Nisan.2007, 00:04
hepinize çok teşekkürler. motorun üzerinde özgürlük hissinin hiç bukadar hissedileceğini tahmin etmemiştim doğrusu. benim için harika bir hafta sonu oldu. şimdi tüm motor tutkunlarının duygulşarını daha iyi anlıyorum.

okan
11.Nisan.2007, 00:08
aman ayakların yere bassın kardeş...motorun bütün güzellikleri düşene kadar ..düştünmü içini çok derin bi nefret de kaplayabilir...çok canın yanabilir allah göstermesin...

doğan
11.Nisan.2007, 00:11
evet haklısın , asla şakaya, gaza ve ihmale gelmeyecek bir iş. keyifli olduğu kadar da tehlikeli olduğunu farkındayım. inşallah hiçbirimiz böyle kötü deneyimler yaşamayız.

aidikurt
11.Nisan.2007, 00:26
Kardeşim hayırlı uğurlu olsun dikkat et kendine bol bol pratik yap.Pratikler bitincede ilk buluşmada bişze katıl iyice pişersin

doğan
11.Nisan.2007, 00:29
sağolasın aidikurt, inşallah bi aksilik çıkmazsa trilye de sizinle olmayı çok isterim.

aidikurt
11.Nisan.2007, 00:52
Aramızda görmeyi çok isteriz.Hatta daha öncede bir buluşmada bekleriz.

doğan
11.Nisan.2007, 00:54
motorumu kuzenle ortak aldık ve ben ehliyet alana kadar yani 2-3 ay motor onda olacak. ama motorsuz da kabul ederseniz aranızda olmayı isterim.

inci
11.Nisan.2007, 01:14
hayırlı olsun ,
kazasız sürüşler dilerim .... ama .... lütfen DİKKAT....
motorlu yada motorsuz herzaman aramızda görmek isteriz :)

Tayfun
11.Nisan.2007, 01:50
Hadi hayırlısı olsun kardeşim, şimdiki hevesin her daim sürsün kazasız belasız bir ömür geçirirsin inşallah 2 teker üzerinde.

carvalho
11.Nisan.2007, 08:49
Hayırlı olsun dostum,
Yazının en güzel kısmı korumaların gerekliliği ile ilgili kısımdı... Yaz kış tam koruma ile trafiğe çıkacaksındır umarım...

İyi, keyifli ünlerde kullan kara panteri :)

ÇeLeBi MuRaT
11.Nisan.2007, 09:53
Doğan kardeş hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin cıncıh gibi maşallah...Aman dikkat et iyice kendine güvenini kazan ortalık kasap dolu dallama kamyonculara taksilere ekmek arabasına tüpçüye sucuya aman dikkat.. :D

emrahkucukgirgin
11.Nisan.2007, 10:27
Hayırlı uğurlu olsun Doğan.

Aman dikkat ortak almışsınız motoru yakında kavga çıkar :-) Kuzenle aranız bozulmasın... Bu öyle bir zevktir ki sabaha kadar bilgisayarda oyun oynamaktan beter, bırakamazsın ayrı kalamzsın. Aç insan nasıl sadece yemek düşünebilirse, sen de motor kuzendeyken sadece motoru düşüneceksin. Özetle yürümez bu ortaklık, kavga yakındır. :-)))))

Kino
11.Nisan.2007, 12:38
dostum güle güle iyi günler kullanın RR nizi allah kaza bela vermisin tekerine taş değmesin

ama gördüğüm kadarı ile arka çantasız almışsın
gerçi arkadaşlar bahsediyorlardı şimdi RR leri çantasız satıyorlar diye ama çanta koyma barlarıda yok onlarıda mı vermiyorlar yoksa senmi söktin

ilginç oldu :? walla RR ye rağbet olunca adamlar artık kısıp kısıp satıyorlar yakında sadece gidonu verecekler gerisi tercihli diyecekler :mrgreen:

doğan
11.Nisan.2007, 22:52
Hayırlı uğurlu olsun Doğan.

Aman dikkat ortak almışsınız motoru yakında kavga çıkar :-) Kuzenle aranız bozulmasın... Bu öyle bir zevktir ki sabaha kadar bilgisayarda oyun oynamaktan beter, bırakamazsın ayrı kalamzsın. Aç insan nasıl sadece yemek düşünebilirse, sen de motor kuzendeyken sadece motoru düşüneceksin. Özetle yürümez bu ortaklık, kavga yakındır. :-))))) Doğru söylüyosun valla. kavga çıkmaz araamızda ama sandığım kadar da kolay olmayacak bu ayrılık. şimdiden her gün arayıp motor nasıl diye arayıp soruyorum :) Hatta dinlenmek için benzin istasyonuna çektiğimizde bile birimiz wc ye gidince diğeri motora atlayıp turlamaya başlıyoruz boş alanda :lol:

Tayfun
13.Nisan.2007, 21:07
dostum güle güle iyi günler kullanın RR nizi allah kaza bela vermisin tekerine taş değmesin

ama gördüğüm kadarı ile arka çantasız almışsın
gerçi arkadaşlar bahsediyorlardı şimdi RR leri çantasız satıyorlar diye ama çanta koyma barlarıda yok onlarıda mı vermiyorlar yoksa senmi söktin

ilginç oldu :? walla RR ye rağbet olunca adamlar artık kısıp kısıp satıyorlar yakında sadece gidonu verecekler gerisi tercihli diyecekler :mrgreen:

Doğru diyosun kino baba, onu bile vermezler bence, sanki yedim hesabı sanki gezdim de otur derler adama, bu kadar yüzsüzler yani.

ÇeLeBi MuRaT
13.Nisan.2007, 21:13
Hatta Dandikte olda Regal yazan kask ilk yardım çantası felan filan motorun yanında yoılluyolarmış vermezler bu cimri herifler..

GOKHAN
13.Nisan.2007, 21:14
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bin kardeşim

MaRaNtZz
13.Nisan.2007, 21:49
Allah kaza bela vermesin.Hayırlı uğurlu olsun...

Anonymous
13.Nisan.2007, 23:14
allah güle güle kullanmayı nasip etsin doğan kardeş keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.

doğan
16.Nisan.2007, 00:15
iyi dileklerde bulunun tüm arkadaşlara teşekkürler.

skus
17.Nisan.2007, 18:11
DOGAN IM NE GUZEL SEYLER YAZMISSIN OYLE MASAALLAH RESIMLER DE SUPER AMA BENIMDE RESMIMI KOYSAYDIN YA BIR IKI TANE MOTORA IYI BAKIYOM MERAK ETME BUTUN REGALCI ARKADASLARA TEKRAR SELAMLAR ISLERIM DOLAYISIYLA FAZLA KATILAMIYORUM IDARE EDIN ARTIK..... :cheesy:

infinitedreams
17.Nisan.2007, 18:44
İkinize de tebrikler... motosiklet kullandığınız için, RegalRaptor'u seçtiğiniz için, güzel bir ortaklığa girdiğiniz için...

En kısa zamanda bekleriz buluşmalarımıza.

Anonymous
18.Nisan.2007, 00:38
evet bende çok duydum satılan motorların üzerinde verilmesi gerekirken çantalarının verilmediğini,bence biz regalciler olarak bu terbiyesizliğe hep beraber karşı çıkmalıyız bunlar aslında kullanıcı ve alıcılar için caydırıcı unsur olacaktır ben şahsen yeni bir alıcı olsam böyle küçük hesaplar peşinde olan bir firmanın malını çok hoşuma gitsede almazdım heralde sonuçta bu motorlara bizim verdiğimiz rakamlar gayet iyi hakkını almak lazım bende zaten firmanın bu zihniyeti yüzünden dünya kadar sorun yaşadım düzeltmeleri gerekirken daha iğrenç bir ticaret anlayışıyla yola devam ediyorlar biz ne oluyoruz o zaman? enayi!hangi firma yapmışki bunu yakışık bir durum değil bunların burunlarını sürtmek lazım sadece yorum yapmak çok yetersiz ses çıkarmak lazım.

ToMCaT
18.Nisan.2007, 00:51
böyle birşey varsa şayet gerçekten hoş değiil... bu konuda bir girişimde bulunulmasında fayda var...

okan
18.Nisan.2007, 00:57
atı alan üsküdarı geçmiş gomtanım..makine satılıyo.. ve satın alırken milletin hevesden bişi sormak aklına bilem gelmiyo...ne zaman büyük bi arızaya düşüyor makinası ozamann yandım allah demeye başlıyo..doğru dürüst bi tane servis yok türkiye genelinde.. bütün bisiklet tamircileri otomatikman motosiklet tamircisi oluverdi..

Tayfun
18.Nisan.2007, 01:05
O zaman en şanslı inci hocam onun pusükleti var çünki :P

emrahss
18.Nisan.2007, 09:13
Ben motoru alırken class modelinde çanta ve koruma demiri olduğu, diğer modelde olmadığı söylenmişti, sonra öğrendim ki diğer modelde de koruma demiri varmış.

alper_tim
18.Nisan.2007, 11:51
hayırlı uğurlu olsun
çok yakışmışsınız maşallah allah nazarlardan saklasın
güle güle iyi günlerde kullanmanı dilerim

iakyurek
18.Nisan.2007, 12:18
Hayırlı uğurlu olsun üstad.
Kazasız belasız sürüşler dileğiyle. Şu çocuklar gibi sevinç olayına bende katılmak üzereyim az kaldı RR ye kavuşmama. :?
sabırsızlık hat safhada :roll:

doğan
18.Nisan.2007, 13:30
Hayırlı uğurlu olsun üstad.
Kazasız belasız sürüşler dileğiyle. Şu çocuklar gibi sevinç olayına bende katılmak üzereyim az kaldı RR ye kavuşmama. :?
sabırsızlık hat safhada :roll:inşallah sende en kısa zamanda katılırsın. ilk arabamı aldığımda bu kadar heyecanlanmamıştım ben doğrusu.

KIZILELMA
18.Nisan.2007, 18:04
Arkadaşım hayırlı olsun güle güle kazasız belasız günler dilerim.
Çantaların olmaması benimde dikkatimi çekti.Diğer bir hususda egzozların bana eski model gibi geldi.Aldığın yere sordunmu bu stokta uzun süre kalmışmı.Ben 30 martta İzmirden Çetincan Ticaretten aldım benimkinin egzozları yeni tip ayrıca tadilat yapmadan sesini civata çevirerek açabiliyorsun.Ama henüz açmamam gerektiği söylendi 300km sonra deneyeceğim.Millet tadilat için egzozunu kestirmesin diye fabrikasyon böyle bir yenilik yapmışlar.Bir araştır bakalım.
http://upload8.postimage.org/17664/04042007072.jpg (http://upload8.postimage.org/17664/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/17677/07042007083.jpg (http://upload8.postimage.org/17677/photo_hosting.html)

doğan
20.Nisan.2007, 00:00
teşekkürler kızılelma. ben hangi modellerin yeni olduğunu anlamadım açıkçası. RR bayisi bir firma ile görüştüm ekzostu seninki gibiydi diğeri eski model dedi. emre ltd ile görüştüm seninki gibi olan egzostu eski model dedi. herkes farklı bişey söylüyor. bana emre ltd daha güvenilir bir şirket gibi göründüğü için onu tercih ettim.

aslanburclu
20.Nisan.2007, 00:06
ben b9 ithal etmiyene ne deyim kardeşim baksana emre b9 yok diyor kask vermiyor
sağlık paketi vermiyor
kaç tane servisi var bilinmiyor

kardeşim geniş boğazlı eksostlar yeni modelmiş

doğan
20.Nisan.2007, 00:11
b9 model eğer T gidon olan ise o modellerin sorunlu olduğunu iddia ederek ithalatını yapmadıklarını söylüyorlar. bende çok araştırma durumum yoktu açıkçası , evime çok yakın olduğu için emre ltd. nin m.köy şubesinden aldım.

aslanburclu
20.Nisan.2007, 00:18
ne sorunu varmış resmen yalan söylüyorlar ayıp ayıp kardeşim ya
bütün regallerin sorunu ortak sebebmi çin işi olması ama çinin şu andaki en iyisi
yalan kardeşim ya yalan
hatta bu emre tic.yan çantaları bile vermiyormuş
sen inanma ya bak niyetin varsa asıl class modeline duruşu yeter aseletinede hiç bi diyecek yok
bak şu motorun asaletine ya (((( heh heh heeeeee tabi benimde )
http://upload8.postimage.org/39334/IMG_0803.jpg (http://upload8.postimage.org/39334/photo_hosting.html)

doğan
20.Nisan.2007, 00:24
Bence artık RR lar çin li olmasına rağmen kalitesini ispatladı. Memnuniyet oranı bence %95 gibi. memnun olmayanlarında genelde kullanım hatası ve tecrübesizlik olduğunu düşünüyorum. Bu arada sen ve RR ın asaletine diyecek yok. En sağlam modifiyeyi de siz yapmışsınız gördüğüm kadarıyla :)

KIZILELMA
20.Nisan.2007, 10:38
teşekkürler kızılelma. ben hangi modellerin yeni olduğunu anlamadım açıkçası. RR bayisi bir firma ile görüştüm ekzostu seninki gibiydi diğeri eski model dedi. emre ltd ile görüştüm seninki gibi olan egzostu eski model dedi. herkes farklı bişey söylüyor. bana emre ltd daha güvenilir bir şirket gibi göründüğü için onu tercih ettim.

Ben ithal eden vatandaşla görüştüm motoru teslim alırken.Sarıkayaların ortağıymış(Çetincan)bana ucu kesik egzozun yeni model olduğunu o söyledi.Eskiden ses almak için egzoza tadilat yaptırıyorlarmış.Kesik egzoza kelebek koymuşlar alttada civası var kelebeğin.

doğan
20.Nisan.2007, 11:18
güle güle kullan dostum. ben motorumu çok seviyorum ve çok memnunum. Eminim sende öylesindir.

Tayfun
07.Mayıs.2007, 22:21
İthalatçılar neden kafasına göre dövelim mi bunları ya ?