PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoasist Card

selcuk
11.Nisan.2007, 23:27
Arkadaslar bugun 2teker dergisini okurken rastladim.Biraz arastirdim guzel birseye benziyor.Baska forumlarda da gordum olumlu yorumlar var.Motoshow da stand acmislar falan.Siz ne derseniz ? Rastlayanlar olmustur mutlaka.
Yıllık 49 ytl gibi bir ücreti varmis.

http://upload7.postimage.org/659877/image_1018071.jpg (http://upload7.postimage.org/659877/photo_hosting.html)

www.motoasist.com

MOTOSİKLET YARDIM HİZMETLERİ
1. Araç Bilgi Hattı

MOTOASSİST tarafından, 24 saat ve 365 gün tüm Türkiye kapsamında yerel çekici-vinç firmaları, tamirhaneler ve motosiklet markalarının servis istasyonları hakkında bilgi ve telefon numarası verilir. İstenirse kapsam dışı ve limit üstü bedeller için (karşılıklı fiyat onayı alındıktan sonra), anlaşmalı fiyatlarımızdan ilgili firmalar ile bağlantı kurularak sigortalının ilgili hizmetlerden faydalanması sağlanır.

2. Çekme

Motosikletin yangın, hırsızlık, lastik patlaması, zincir, kayış kopması trafik kazası veya arıza neticesinde hareketsiz kalması durumunda, MOTOASSİST Motosikletin yol kenarında tanımlanabilen arızalarının onarımını ya da aynı il sınırları içerisindeki istenilen Yetkili Servise çekilmesini ücretsiz, olayın meydana gelmiş olduğu il sınırları dahilinde Yetkili Servis yok ise, il sınırları dışında en yakın yetkili servise çekilmesini de 250 YTL limit dahilinde sağlayacak ve bunu ödeyecektir.

3. Vinçle Kurtarma

MOTOASSİST, motosiklet’in yolun dışına taşarak çekiciye ilaveten vinç ile kurtarılması gerektiği durumlarda, 250 YTL limit dahilinde motosiklet’in kurtarılmasını sağlayacak ve bunu ödeyecektir.

4. Motosikletin Emanet ve Muhafazası

Kaza geçiren veya arıza yapan Motosikletin tamir süresi 48 saati aşacak ise veya çalındıktan sonra Motosikletin bulunması halinde, MOTOASSİST, Motosikletin emanet ve muhafazasını azami 2 güne kadar sağlayacak ve otopark maliyetini ödeyecektir.

5. Bulunamayan Yedek Parçaların Temini

Lehdarın ikamet ettiği ilin dışında iken, Motosikletin tamir edilebilmesi için gerekli olan yedek parçaların, MOTOASSİST’ın Motosikleti çektiği serviste veya bölgede bulunamaması durumunda, MOTOASSİST, Türkiye sınırları içerisindeki Motosikleti üreten Firmada mevcut olan söz konusu yedek parçaları bulur ve 10 kg.’a kadar nakliye bedelini karşılayarak (diğer bedeller Lehdarın sorumluluğundadır) yedek parçayı servise ulaştırır. Yedek parça bedelleri konusunda Lehdarın onayı alındıktan sonra nakliye organizasyonu yapılır.

6. Motosikletin Tamirat Sonrasında Teslim Alınması

MOTOASSİST, Lehdarın ikamet ettiği ilin dışında yapılan Motosiklet tamiratı sonrasında, Lehdarın belirleyeceği bir kişiyi veya bir görevlisinin, Motosikleti teslim alması için servise gidişini temin eder. Bu ulaşım olanakları arasındaki seçim aşağıda belirtilen şartlar ve imkanlar doğrultusunda MOTOASSİST tarafından belirlenecektir :

a- Kara Yolu : Lehdar adına 1 adet otobüs bileti.

b- Hava Yolu : 500 Km’yi aşan mesafeler için 1 adet ekonomi sınıfı uçak (gidiş-varış şehrinde havaalanı var ise) bileti.

2. KİŞİSEL YARDIM HİZMETLERİ

1. Tıbbi Nakil

MOTOASSİST, kaza sonucunda motosiklet üzerinde bulunan yaralanmış kişilerin (azami 2 kişi), en yakın uygun donanımlı hastaneye veya tam teşekküllü sağlık kurumuna naklini sağlayacaktır. Gerektiğinde, Lehdar gözetim altında herhangi bir araçla (hava ambulansı, tarifeli uçuş ve kara ambulansı da dahil ama bunlarla sınırlı olmamak kaydı ile) Bedensel Zarar ya da Hastalığa özel, daha uygun ekipmanlı bir hastaneye nakledilir, veya tıbbi durumu olanak veriyorsa, Türkiye’deki ikametine ya da ikameti yakınındaki uygun hastaneye veya sağlık merkezine, gereken gözetim altında, havaalanlarına ve havaalanlarından kara ambulansıyla transferler dahil olmak üzere, tarifeli bir havayolu ile doğrudan nakli sağlanır. MOTOASSİST’ın tıbbi ekibi ve tedavi eden hekim, Lehdarın sağlık durumunun, sıradan bir yolcu gibi nakline müsait olup olmadığını ya da başka ilave düzenlemelerin gerekli olup olmadığını ve tıbbi nakil aracını belirleyeceklerdir.

MOTOASSİST sadece Kara Ambulansı ile nakil maliyetlerini ödemekle yükümlü olacaktır. Hava ambulansı veya diğer nakil araçları ile ilgili olarak MOTOASSİST sadece organizasyondan sorumlu olacak ve her türlü maliyet sigortalı tarafından ödenecektir.

2. Konaklama Trafik kazasını veya arızayı takiben Motosikletin MOTOASSİST tarafından çekilmiş olması şartıyla, onarımın tamamlanması beklenirken, motosiklet ile yolculuk eden kişilerin (azami 2 kişi), MOTOASSİST tarafından belirlenen azami 4 yıldızlı bir Otelde* (oda/kahvaltı) konaklamaları (ekstralar Lehdara aittir) arka arkaya azami 2 gece olmak üzere organize edilecek ve maliyeti ödenecektir. * Kaza yapılan bölgede 4 yıldızlı Otel yok veya Otelde yer müsait değil ise, 3 yıldızlı bir Otel temin edilecektir. Konaklanacak Otel, MOTOASSİST tarafından belirlenecektir.

3. Lehdarın Seyahatini Tamamlanması

MOTOASSİST’ın İstanbul'daki Merkezi vasıtasıyla, teminat altındaki kaza geçiren veya arızalanan Motosikletin arka arkaya 3 günden fazla hareketsiz kalması durumunda ve Motosikletin MOTOASSİST tarafından çekilmiş olması şartıyla, Lehdarın ikametgahına geri dönmesi veya seyahatini tamamlaması MOTOASSİST tarafından ayarlanacak ve ulaşım maliyeti ödenecektir. Bu ulaşım olanakları arasındaki seçim aşağıda belirtilen şartlar ve imkanlar doğrultusunda MOTOASSİST tarafından belirlenecektir :

a- Kara Yolu : Lehdar adına otobüs bileti,Ø

b- Hava Yolu : 500 km’yi aşan mesafeler için ekonomi sınıfı uçak (gidiş-varış şehrinde 2 ve 3 numaralı teminatlardan sadece biri, Çekici/Kurtarıcı Hizmetinin MOTOASSİST tarafından verilmiş olması şartı ile ve Lehdarın Daimi İkametgah adresinden 25 Km. uzakta verilir.

4. Refakatçi Yakının Ziyareti ve Konaklaması

Lehdarın, ikamet ettiği ilin dışındaki hastanede 8 günden fazla yatarak tedavi görmesi durumunda, MOTOASSİST, Lehdarın belirleyeceği bir yakınının refakatini organize eder ve gidiş-dönüş biletini temin eder ve hasta yanında veya MOTOASSİST tarafından belirlenen azami 4 yıldızlı bir otelde (oda / kahvaltı) kalışını (ekstralar Lehdara aittir) azami arka arkaya 8 gece olmak üzere organize edecek ve ödeyecektir.Kaza yapılan bölgede 4 yıldızlı Otel yok veya Otelde yer müsait değil ise, 3 yıldızlı bir Otel temin edilecektir. Konaklanacak Otel, MOTOASSİST tarafından belirlenir.

5. Gerekli İlaçların Sevki

Seyahat esnasında, (tıbbi gerekliliği MOTOASSİST’ın tıbbi ekibi tarafından onaylanan) eşdeğeri bulunamayan reçete edilmiş ilaçlar temin edilir, masrafı Lehdar tarafından karşılanır. Nakliye ücreti 10 kg.’a kadar MOTOASSİST tarafından ödenir.

6. Tedavi Sonrası İkametgaha Geri Dönüşün Sağlanması MOTOASSİST, kazadan doğan tedavisinin bitiminde Lehdarın Türkiye'deki daimi ikametgahına naklini sağlayacak ve ilgili giderleri karşılayacaktır. MOTOASSİST’ın tıbbi ekibi ve tedavi eden hekim, Lehdarın sağlık durumunun, sıradan bir yolcu gibi nakline müsait olup olmadığını ya da başka ilave düzenlemelerin gerekli olup olmadığını belirleyeceklerdir.

7. Acil Mesajların İletilmesiLehdarın isteği dahilinde MOTOASSİT, acil mesajları yakınlarına, iş yerine ve arkadaşlarına karşılıklı olarak iletilmesini sağlar.

8. Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Nakli

Lehdarın Motosikleti ile yapmış olduğu kaza sonucu vefatı durumunda MOTOASSİST, cenazenin ikamet yerine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirleri alır ve şehirlerarası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabutun ve kalan eşyaların Türkiye sınırları içerisindeki defin yerine naklini üstlenir. Cenaze töreni ve defin masrafları kapsam dışıdır.
3. SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ

1. Turistik, Kültürel ve Sosyal Aktivitelerle İlgili rezervasyon/Bilet Alımı/Ulaştırma

Lehdar adına yukarıda sözü edilen kültürel, sportif ve seyahat amaçlı aktivitelerde mümkün olan durumlarda rezervasyon yapılır. Rezervasyonlar ulaşım giderleri Lehdara ait olup hizmet ile ilgili olarak Lehdarın onayı alınmak suretiyle teslimat yapılır.

2. Otel rezervasyonları

Lehdar tarafından talep edilen tüm rezervasyonlar, Türk Turizm Acentaları tarafından yapılarak, Kapı fiyatlarından yaklaşık % 10-40’a varan bir indirim oranı uygulanır. Bu oran direkt acente oranı olup, Lehdara komisyonsuz olarak aktarılacaktır. Türkiye'deki 5-4-3 Yıldızlı Oteller için geçerlidir ve Otellerin belli dönemlerde acentelere uyguladığı promosyonlarda müşteriye direkt olarak verilecektir.

3. Kiralık Araç RezervasyonlarıTürkiye'de MOTOASSİST tarafından Lehdar Adına Yapılacak kiralık araç rezervasyonlarında Kiralık Araç Acente fiyatlarından yaklaşık % 10-40’a varan bir indirim oranı uygulanır. Bu oranlar, kiralık araç istenilen bölgelere ve sezona göre değişiklikler gösterir ve direkt MOTOASSİST oranı olup, Lehdara komisyonsuz olarak aktarılacaktır.

4. Uçak Bileti Alma / UlaştırmaLehdar adına ücret / yer / tarih / mevki onayı alınmak kaydıyla yurt içi ve yurt dışı uçak bileti alınır. Lehdarın bildireceği adrese biletin ulaştırılması gideri ile ilgili onayı üzerine teslimat yapılır. Tüm IATA mensubu Hava Yolu Şirketlerinin yurt dışı uçak bileti alımlarında % 4 – yurt içinde % 2 indirim oranı uygulanır veya ödemeler Kredi Kartı ile yapılır.

5. İş Organizasyonlarıİş gereçleri ve ihtiyaçları (mütercim-tercüman hizmetleri, kongre-seminer-konferans, açılış, toplantı ve benzeri organizasyonlar, ses, ışık projeksiyon gereçleri, faks, mobil telefon, PC kiralama) ücret / yer / tarih / özellik onayı alınmak kaydıyla Lehdara liste fiyatı üzerinden % 5 indirim oranı ile sağlanır. Bilet ücretleri, bilet ulaştırma giderleri, posta hizmetleri, hizmet / araç / gereç kiralama, sigorta veya iptal bedeli gibi meblağlar önceden onayı alınmak kaydıyla Lehdarın hesabından tahsil edilir.

6. Pre-Travel ServiceSeyahat öncesinde MOTOASSİST arandığında Lehdara yukarıda açıklanan tüm teminatlar ve indirim oranları hakkında bilgi verilir. Lehdara tüm bu hizmetlerden yararlanması için ne yapması gerektiği detaylı olarak açıklanır. Lehdara vize, pasaportlar, girişteki aşı istekleri, gümrükler ve kuralları, döviz kurları ve vergiler, hava durumu, Bankalar, Elçilikler ve Konsolosluklar hakkında ön bilgi verilir.

MOTOASSİST İNTERPARTNER ASSİSTANCE İLE ORTAK GELİŞTİRİLMİŞTİR.
IPA / AXA Asistance bir Axa Grubu iştirakidir. Axa Grubu hali hazırda dünyanın en geniş finansal kuruluşlarından biridir. AXA Grubu Profili: • 50 milyon gerçek ve tüzel kişiden oluşan Müşteri Portföyü• Dünya üzerinde 112.118 çalışan ve özel satış danışmanı• Dünya’da 400.000 den fazla hissedar• 72 Milyar $ konsolide gelirler ( 31 Aralık 2004 verilerine göre) • 869 Milyar $ yönetilen varlık tutarı ( 31 Aralık 2004 verilerine göre)

carvalho
12.Nisan.2007, 09:27
Yanlış anlmadıysam aynı il içindeki servislere ücretsiz olarak nakil imkanı sağlıyor...
Bence alınabilir, çok faydalı gibi...

Axa Oyak acentesinden mi alıyoruz? İrtibat telefonları nedir???

Kino
12.Nisan.2007, 09:40
haydaaaa selçuk
bir taş daha attın kuyuya
allah bizi kurtara

duruyon duruyon bombayı patlatıyon ee hadi bakalım grup indirimi yaparlarmı :mrgreen: yokkk nerdeeee

ya çin motorlarına kart vermiyorlarmışş :mrgreen: :mrgreen: çok yolda kalıyormuş şikayetçilermiş :lol: :lol:

o zaman bireysel başvurularda bulunulacak galiba şu siteye bir girip bakmalı

carvalho tabii faydalı yolda kalan bilir dimi dostum

selçuk saolasın bu tür bilgiyi paylaştığın için

carvalho
12.Nisan.2007, 09:45
Sorma Kino baba, sütten ağzımız yandı bir kere...
Bu arada sanırım kartın üstündeki numaralar irtibat telefonları...

Dur ben arayayım şunları... Coşkun usta'yı her zaman berberde yakalayamayız, telefonu kapalı olsaydı bağlayacaktık motoru otobanın korkuluklarına...

selcuk
12.Nisan.2007, 09:50
Kaskolar genelde yol yardimi veriyorlar.Ama 250 cc nin altina calinmaya karşı bir teminatı olmadıgı icin cogumuzun motorlarimiza kasko yaptirmadigini tahmin ediyorum.Yolda kalma hikayelerinin artik keyifli olmasi dileklerimle :) Sadece yol yardimi degil ekstra bircok sey de var tabi ama sadece yol,cekici,servise goturme kisimlari benim daha cok ilgimi cekti.Digerlerini talep ettigimizde biras yokuş yapabilirler gibi gelmiyorda degil hani , burası Turkiye .. Ama sadece bu hizmetlerden dolayi bile alinabilir diye dusunuyorum.Muslum baba yı da rahatlatmis oluruz biraz :D

Kino
12.Nisan.2007, 10:01
selcuk dostum güzel bir keşif olmuş motoru aldığımdan beri çalınma korkusu vardı bende aslında evin önünde değilde şehir içinde park ettiğimde adamın biri hoppp alıp gitse ne olacak diye

ben bunlara bir mesaj çektim bayiileri sadece istanbul ve adapazarında mevcut

tüm illerde gibi yazarlarda daha henüz başlamadık derler bayiiliğimiz olmadığı için falan diye

yeni bir oluşum gibi geldi bana veya internet sayfası yeni çünkü ziyaretci sayısı daha 900 lerde falan ayrıca motor markalarına göre bir ayırım varmı diyede sordum nede olsa bizim motorların 2.el noter satışlarında listelerde kayıtlı değil

bakalım ne cevap gelecek
ben ciddi ciddi düşünüyorumm nede olsa sonuçta bir AXA ortaklığı var

selcuk
12.Nisan.2007, 10:21
İNTERPARTNER ASSİSTANCE ismi yorumlarda falan iyi anılıyor.
http://www.interpartnerassistance.com/
Bu tarz asistan firmalar ve bizlerin bakış açısı yavaş yavaş gelişiyor turkiye de kino baba , benimde dikkatimi cekti bu kart 15 Mart 2007 den bu yana satılıyor ve henuz cok yeni o yuzden tam reklamlarını falan yapamamışlar sanırım.Motoshow da stand acmışlar ama ben rastlayamadım gozumden kactı herhalde,yavas yavas hit leri de artar gibi geliyor.Tabii bu kartı alıpta başına herhangi bir vuku gelen varmı , onu da bi araştırmak lazım...

doğan
12.Nisan.2007, 11:22
bence yıllık 49 ytl bişey değil. en azından belirtilen durumlar başımıza gelirse ne yaparız korkusuyla motor kullanmamış olruz. bence yaptırmakta fayda var.

Kino
12.Nisan.2007, 14:48
tabii ki bişey değil
düşünsene 1 yıl boyunca 1 kere yolda kalacaksınn ve 49 ytl verdiğin motoassistant sana yardıma gelecek pekii

gelip sana yardım etmese :mrgreen: amma olur haaa ulleennnnn 1 yıldır 1 işimiz düştü allahın hönkleri gelip beni almadınızzzz falan

veya aradağınız yönde tüm hatlarımız doludur lütfen biraz bekleyip tekrar arayınız :lol:
veya aradığınız numara şu an çevirimdışı veya alışsahası dışındadır biraz bekleyip tekrar arayınız :mrgreen:
derken dııtt diye bir ses low battery :x :x :P :mrgreen: :mrgreen: sonra başlıyorsun senin assitanınıda motorunuda :mrgreen: :mrgreen: :oops:

carvalho
12.Nisan.2007, 16:28
Kartın üzerindeki telefon numarasını aradım. Telefonu "efendim" diye açan bir müşteri temsilcisi beni 0533 ile başlayan bir cep telefonuna yönlendirdi. 0533 numarasındaki "dallama" 2. tekil şahıs kullanarak benimle konuştu ve olayı anlatmaya çalıştı. Ödemeyi de havale ya da "gittigidiyor" isimli açık artırma sitesine yönlendirerek kredi kartıyla yapıp üyeliğimizin aktive edileceğini söyledi.

Yakıştırdığım sıfat için arkadaştan gıyabında özür dilemiyorum, sizlerden özür diliyorum. Hizmet sektöründeki insanların müşterilerine böyle hitap etmeleri çok sinirlendirir beni...

Bana telefon konuşmaları güven vermedi ve kartı almaktan vazgeçtim. alternatif hizmetler var mı araştıracağım...

Kino baba, senin dediğin gibi yolda kaldık, 0533 no'lu cep telefonuna yönlendiriliyoruz ve karşı tarafın telefonunun şarjı bitik... Çok doğal bir senaryo...

infinitedreams
12.Nisan.2007, 19:05
Kartın üzerindeki telefon numarasını aradım. Telefonu "efendim" diye açan bir müşteri temsilcisi beni 0533 ile başlayan bir cep telefonuna yönlendirdi. 0533 numarasındaki "dallama" 2. tekil şahıs kullanarak benimle konuştu ve olayı anlatmaya çalıştı. Ödemeyi de havale ya da "gittigidiyor" isimli açık artırma sitesine yönlendirerek kredi kartıyla yapıp üyeliğimizin aktive edileceğini söyledi.

Yakıştırdığım sıfat için arkadaştan gıyabında özür dilemiyorum, sizlerden özür diliyorum. Hizmet sektöründeki insanların müşterilerine böyle hitap etmeleri çok sinirlendirir beni...

Bana telefon konuşmaları güven vermedi ve kartı almaktan vazgeçtim. alternatif hizmetler var mı araştıracağım...

Kino baba, senin dediğin gibi yolda kaldık, 0533 no'lu cep telefonuna yönlendiriliyoruz ve karşı tarafın telefonunun şarjı bitik... Çok doğal bir senaryo...Her zaman doğallıktan ve samimiyetten yanayımdır ama...
İddialı bir hizmet sunmaya aday bir işyerinin telefonu 'efendim' diye açılmaz. O işi evde yaparız biz.
...ve bir mobil telefona yönlendirmek başlı başına bir saçmalıktır.
Gerçekten kaliteli hizmet sunacaksan da, dediklerini bire bir yapabileceksen de vitrinin öyle durmuyor. S.O.S 'le bağdaştırıp reklamını yaptığın numaradaki insanın sunduğunuz hizmeti anlatabilecek düzeyde olmaması 'eksiklik' değil, 'yanlış'tır. Müşteriniz olmak için arayan adamları başka bir telefona yönlendiren firma, gecenin 2'sinde "Bolu dağında kaldım" diye arayan kişiyi kaç yere yönlendirir?

Carvalho'nun yazdıkları basit şeyler değil, "olur canım o kadarı" denip de geçilecek şeyler hiç değil.
Ciddi yerlerde reklamını görmeden ya da işe yararlılığını tecrübe eden biri referans olmadan ilgileneceğimi sanmıyorum.

selcuk
13.Nisan.2007, 09:51
En garanti cozum bir kart alip sanal senaryolar yaratıp adamları cagırmak bakalım geliyorlar mı , ne kadar surede geliyorlar.Ne gibi surecler oluyor ne kadar ilgililer.Sanırım en garantisi bu :) Baktık gelmiyolar calıstırır devam ederiz motorumuzu ... Pek etik degil ama nihat ın da dedigi gibi saglam bir yerden de referans almak lazım güvenmek icin.