PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTORUNA ALARM TAKTIRAN VARMI

ilkerkoparal
12.Nisan.2007, 09:59
Bu aralar kafayı alarm olayına takdım. Kaskolardan abartı fiyatlar alınca alarm olayı baya aklıma yatmaya başladı. Aramızda hiç alarm takdıran varmı. Varsa marka fiyatve özelliklerini memnuniyet derecelerini paylaşabilirmi

shiga
12.Nisan.2007, 11:51
ben de alarm taktırmayı düşünmüştüm, alarmı takacak elektrikçi, servis falan hiçbir yararı olmaz deyince vazgeçtim. sirenini devre kutusunu koyacak yer bulmak ayrı bir dert. uzaktan çalıştırma fonksiyonu için takılabilir belki, o da ne kadar verimli olur bilmem. 50 ytl falan fiyatlar...

ilkerkoparal
12.Nisan.2007, 11:57
VALLA ÖDÜM KOPUYOR BİRŞEY OLUCAK DİYE KASKO ÇOK PAHALI. BİRKAÇ İYİ MARKA VAR http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253701&productid=otm341425 adresindeki aklıma yatıyor. galiba bunu alıcam.

spydx
12.Nisan.2007, 12:03
ilker kardeş aidikurt ile hakinnen in motorlarında var ama ne kadar yarar sağlar bilmiyorum biliyorsunuz aküler pek iyi değil..

shiga
12.Nisan.2007, 12:05
bunlar güzel ürünler fakat hırsız için bir yararı yok. eski sistem bir alarm yapılabilir ve daha etkili olur bence.. eski araçlarda kornaya bağlı gizli bir anahtar konur va kapı lambalarına bağlanırdı. bu tür bir sisten alarmdan daha karmaşık hırsız açısından. daha iyi bir projem ver bununla ilgili fakat uygun devre elemanı bulmak gerek.

ilker kardeş aidikurt ile hakinnen in motorlarında var ama ne kadar yarar sağlar bilmiyorum biliyorsunuz aküler pek iyi değil..

aküden öte sireni kopar veye kabloyu kes bitti

inci
12.Nisan.2007, 12:54
alarmın caydırıcılığına pek inanamıyorum ..
sokakata alarmı çalan araçlara o kadar alıştık ki ;hiç hiç tınlamıyoruz dahi .Yani hırsız yanaştırsa bir panel ,atsa motoru arkaya, kaç dakikasını alır en fazla 10 dak .kim gece vakti çıkıpta hırsızlara ŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞTT der acaba ? :?

Aksu
12.Nisan.2007, 18:20
CNR fuar da alarm ve disk kilidi birarada satılıyordu. Hatta İnci hoca, Müslüm baba beraberdik. Hem disk kilidi hemde alarm. Motoru sarstığın zaman alarm çalıyordu. Acele dolaştığımız için sormadığıma ve almadığıma pişman oldum. Çünkü benim motor evin bahçesinde kilit ve ayrıca zincirli ama hırsız kesti zinciri 3-4 kişi kaptığı gibi yola çıkarır kamyonete atar eyvallah. o açıdan ses en azından haberdar eder. Bahsettiğim alarm ile ilgili bilgisi olan arkadaş varsa yardımını bekliyorum . Fiyatı ve satılan yer hakkında, şimdiden teşekkürler.

infinitedreams
12.Nisan.2007, 18:51
Altan Motor markasını unuttuğum bir alarmın Anadolu Bölge Bayiliğini almış. İlginç bir sistemi var alarmın. Montaj dahil fiyatı 150 lira.
Aklımda kalan özellikleri;
10 kademe hassasiyet ayarı var.
Uzaktan kumandasında şifre girmen için 1'den 4'e kadar rakamlar var ve şifreyi girmeden (tek tuşla yani) alarm devre dışı bırakılamıyor.
Kumandan motosikletten 10 metre uzaklaştığında sistem kendi kendini kilitliyor.
Kumandayı biri bulup da bir-kaç kez yanlış şifreyi girerse sistem bloke oluyor... ve sonradan doğru şifreyi girse de kilit açılmıyor.
Olası bir ihtimal kumandayı kaybeder ya da bir arkadaşınız oynarken sistemi bloke ederse kontak anahtarıyla şifreyi girebiliyorsunuz (masa telefonlarında tuşları kullanmadan kapama yerine basarak arama yapabildiğimiz gibi)
Kumandayı kaybedersiniz Altan Motora gidip tedarik edebiliyorsunuz. Alarm sistemi komple değiştirmek gerekmiyor.

Motora montoja 10 dakika kadar sürüyor yanlış hatırlamıyorsam ve ilerde motoru değiştirmek istediğinizde rahatlıkla söküp takılabilir.
Çalışma prensibini bilmiyorum.
İlgilenenler Altan Motordan (0216 306 2319) ayrıntılı bilgi alınabilir.

(Bunlar belki de her alarmda böyledir. Bilmediğim için olur olmaz öğrendiklerimin hepsini yazdım.

okan
12.Nisan.2007, 19:39
bu motosiklet alarmları çoluk çocugun maskarası oluyo. ben çok işe yarayacağını zannetmiyorum...

aslanburclu
12.Nisan.2007, 19:39
evet bu sstem son fuardada vardı 150 ytlden hem satılıyor hemde bayilik veriyorlardı

bence bizim motorlara alarm ölü yatırım derim çünkü bütün elk.tesisatı dışarda ufak bir tırnak makasıyla bile kesilir ana ceyran .akünün bulunduğu yer dandik bir mikanın arkasında yani o kapak şöyle elini uzatsan yıkılacak cinsten yani kısaca bence gereksiz isterseniz taktırın ancak süksesi olur alacak olan yine alır o yatırımınızıda extra götürür satıcı okuyan arkadaşlarda bozulmasın bu işin doğrusu böyle (elk.elkt.ten biraz anlayan arkadaşlar daha iyi anlar.)

Kino
12.Nisan.2007, 22:54
yaşar abi belkide şarjlı pil davası vardır alarmın kendinden yani akü ile bağlantı sadece pilleri şarj etmek için olabilir :?

yoksa adamlar akü dışarda kablolar dışarda hani bu kadar ortalık yere alarmı koyupta kablo kesilmesi için yapmazlar be abicim :?

gerçi burası türkiye dediğin gibidir hatta birde kornaya bağlarlar alarmı adam kornayı söküp götürürmüş alarm çalmasın diye :lol:

aslanburclu
13.Nisan.2007, 00:46
kinom pili varda şarjsız cinsinden ufacık 12 v. anca kendini uzak komutadan gelen sinyalle çalıştırabiliyo yani faydası kendine

bizim motorlara alarm ha bak yine gülesim geliyo ya bizim motorlar yalaka it gibim kim çağarsa peşine gider alarmda neymiş

Aksu
13.Nisan.2007, 16:26
Alarm konusunda benim için motorun bağırması önemli (yetiş abi beni çalıyorlar veya tacizde bulunuyorlar diye) motor benim bahçede durduğu için benim aile fertlerinden başkasının yanına yanaşmasına imkan yok. Gece hırsız dokunduğu anda alarmın çalması yeter, gerisini hırsız düşünsün. Ayrıca aklıma şu pencerelere takılan 5 YTL.lik dandik alarmlar var ya onun bir parçasını tekere bir parçasını yere bir şekilde tuttursam motor bir iki santim bile yerinden oynasa o alarmın parçası birbirinden ayrılacağı için bağırmaya başlayacak ve kim oynattıysa motoru pişman olacak. (vay amma atıyorum ha bizim mahallenin yanından bile geçemeyecek hırsızlar korkudan)

GOKHAN
13.Nisan.2007, 16:56
Alarm konusunda benim için motorun bağırması önemli (yetiş abi beni çalıyorlar veya tacizde bulunuyorlar diye) motor benim bahçede durduğu için benim aile fertlerinden başkasının yanına yanaşmasına imkan yok. Gece hırsız dokunduğu anda alarmın çalması yeter, gerisini hırsız düşünsün. Ayrıca aklıma şu pencerelere takılan 5 YTL.lik dandik alarmlar var ya onun bir parçasını tekere bir parçasını yere bir şekilde tuttursam motor bir iki santim bile yerinden oynasa o alarmın parçası birbirinden ayrılacağı için bağırmaya başlayacak ve kim oynattıysa motoru pişman olacak. (vay amma atıyorum ha bizim mahallenin yanından bile geçemeyecek hırsızlar korkudan)
alemsin babaya ben sana başkabir fikirveriyim ben uyguladım baya etkili benin 90 senesinde sıfır bi 126 biz im vardı küçük olduğu için dikkat çekiyordu herkes karıştırıyordu iyide bi müzik tesisatı koymuştum alarm olarak ta direk elektirik verdim arabayı park ettigimyer bahçemdi toprağın altındankablo çektim üstüne gelince alttan fişi takıyordum tabi sadece faz verdim kimse ellemiyordu :evil:

Aksu
13.Nisan.2007, 17:03
alemsin babaya ben sana başkabir fikirveriyim ben uyguladım baya etkili benin 90 senesinde sıfır bi 126 biz im vardı küçük olduğu için dikkat çekiyordu herkes karıştırıyordu iyide bi müzik tesisatı koymuştum alarm olarak ta direk elektirik verdim arabayı park ettigimyer bahçemdi toprağın altındankablo çektim üstüne gelince alttan fişi takıyordum tabi sadece faz verdim kimse ellemiyordu :evil:
Gökhen iyi güzel güzel söylüyorsun da ava giderken avlanmakda var. Hadi tesisatı yapmaya çalışırken beceremedi beni çarptı elektrik sonra hırsızlar o günü her yıl kutlanmak üzere bayram ilan eder.

GOKHAN
13.Nisan.2007, 17:10
Gökhen iyi güzel güzel söylüyorsun da ava giderken avlanmakda var. Hadi tesisatı yapmaya çalışırken beceremedi beni çarptı elektrik sonra hırsızlar o günü her yıl kutlanmak üzere bayram ilan eder.
allah iylini versin mehmet babaya öldüm gülmekten sen hiçfiştakmadınmı hehehe ya ömürsün hem 60 volt veriyom ben öldürmez ama çarpar :cheesy: :D :cheesy: