PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fan motoru ve Emre Ltd.'nin Ahlaksızlığı!

kawancha
10.Haziran.2008, 15:37
uzun süredir fan motorlarımdan biri arızalı ve havalar ısındıkça daha da pimpiriklendiğimden son günlerde yeni bi fan motoru bulmak için bildiğim her yeri araştırmaya başladım. sarıkayalar'ın elinde yok, ebay'de yok.. bugün emre ltd'yi aradım. gayrı ciddi bir tavırla problemimi dinlediler ve bana verdikleri cevap. "elimizde fan motoru var işçilik hariç parça 50YTL!" bildiğiniz 12 voltla çalışan bir pervaneye istedikleri fiyat bu ve tekelcilik mantığıyla kendi müşterilerini resmen ayaküstü düdüklüyorlar.
bu nasıl bir ticaret ahlakı biri bana açıklasın? emre'den alınma motorum bakımları garanti belgesine işlenmediği için garanti süresi kapsamında olduğu halde bozulan parçasını böyle fahiş fiyatlarla değiştirmek zorunda bırakıyorlar. ben de bugün Çindeki fabrikaya email attım ve toplu ya da tek nasıl sipariş verebileceğim konusunda onlardan yardım istedim, şimdi cevap bekliyorum..

siz de problemime çözüm üretebilirseniz, bir fan motoru bulabilirseniz çok sevinirim.

innocentbystander
10.Haziran.2008, 17:14
Ayni sorunu gecen ay yasadim. Fan pervanesi dönmüyordu. Radyatör de nanaydı. Fiyatin fahiş olduğu doğru, ama ben uğraşarak bir şey elde edemeyeceğimi, motora binemedigimle kalacağımı düşünüp telefonla hem fanı hem radyatörü sipariş ettim, parasini da tıpış tıpış ödedim, hemen verdiler kargoya.
Tamircim bilgisayar fanı takmayı önermişti ama ben de pimpirikli olduğumdan orijinal parça istedim. Oysa gerçekten fan dediğin 12V ile çalışan basit bir pervane. Uygun çapta bulunursa gayet ekonomik bir çözüm olabilir.

siyahus
10.Haziran.2008, 17:44
Fan için çapı cok önemli değil eminçnünden 12 voltluk boyutları fan motoruyla aynı olan bir motor alıp kendiniz takabilirsiniz. En azından ben bozulursa öyle yapıcam.

kıvılcım
10.Haziran.2008, 23:27
arkadaşlar emreden elinizden geldigi kadar uzak durun derim bir arkadaş bana koruma demiri sordu emreye sor dedim inanamazsınız ama 180 koruma demiri 30 ytl işçilige istemişler bu kadar kör tutugunu öper olur resmen çocuga rezil oldum

kawancha
10.Haziran.2008, 23:58
kesin ellerinde 4-5 tane motor var onlardan parçaları söküp söküp satıyolar. ben adam gibi yedek parça depoladıklarına dahi inanmıyorum.

Mr.Quanta
11.Haziran.2008, 10:04
zaten emre'de, sarikayalar'da hangi is duzgun oldu da bu is duzgun olacak. yani su an da soylenecek pak bisey yok. allahlarindan bulsunlar yani ne diyeyim. ayni seyleri ben de yasadim, biliyorum. 365 lira dedikleri parcalara bi sonraki gun 750 lira dediler. ticaret ahlakindan nasiplerini almamis firmalar bunlar. telefonda tehditvari, lakayit konusmalarla indirdik neyseki eski fiyata.

MEHMETONUR
11.Haziran.2008, 10:35
arkadaşlar regalraptor parçaları gerçekten şamda kayısı. ben motorumdan memnunum ama parça bolluğu bakımından diğer markaları da kıskanıyorum ara sıra. hele bakın yurtdışı şöyle bir site var jinlun için her parça var

http://jinlunparts.co.uk/parts/index.php

hatta bizim motorun akü grenaj kapağını gördüm geçenlerde.

schumacher__
11.Haziran.2008, 11:03
http://jinlunparts.co.uk/parts/index.php?act=viewCat&catId=8

bu adresteki jl125-13 modeli bizim kasalarla aynı değil mi?? Şahsen bende 125lik rr var ve resimden gördüğüm kadarıyla benim motorla birebir aynı bu motor.Parçalar uyar mı acaba benim motora?

Mr.Quanta
11.Haziran.2008, 17:55
elemanlar baska ulkeye bizim motorun aynisini jinlun JL250-2 seklinde ithal etmisler.

aha da adresi

http://jinlunparts.co.uk/parts/index.php?act=viewCat&catId=18

aydin abiye selamlar :)

vatansever
11.Haziran.2008, 17:58
elemanlar baska ulkeye bizim motorun aynisini jinlun JL250-2 seklinde ithal etmisler.

aha da adresi

hakkaten arkadaş yaw. ne biçim iş bu böyle.

Tayfun
11.Haziran.2008, 19:45
Arkadaşlar bilgisayar fanlarından bahsediyorsunuz iyi güzelde burda düştüğünüz bir yanlış var, 12 voltla çalışan her elektrik motorunun dakikadaki devir sayısı farklıdır, bizim regallerdeki fanlar örneğin dakikada 5000 devir dönsün ki göndüğüne eminim diğer bir motor dakikada 2000 devir dönerse çok uzun sürede soğutacağı için uzun süre çalışacaktır, bu tesisatta ısınmaya motorların çabuk yıpranmasına ve aküye zarar verecektir, muadil bir motor takılabilir ama aynı güçte bir motor olmalı ve ederide 10 ytl yi geçmez bence...

Mr.Quanta
12.Haziran.2008, 00:06
istanbulda sirf boyle fan, pervane, motor satan bi yerler mutlaka vardir. istanbul'dakiler bir baksa da bizim de ihtiyacimiz oldugunda biz de sebeplensek:|

Kino
12.Haziran.2008, 13:10

aha da adresi

egsoz çıkışları tek taraflı bizimkiler bildiğiniz gibi. ama diğerleri aynı parçalar gibi.
yan kapaklar mesela aynı bizde 50 60 ytl orada 24 euro geldi gitti aynı para gibi olacak
adamlar hatta kapakta jinlun raptor yazmışlar yaaa
aslında incelemkte fayda var hemde çokkk teşekürler quanta