PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bana müsade...

matemmatik
12.Haziran.2008, 10:24
Arkadaşlar 14-6-2008 tarihinde saat 06:00 itibariyle kendimi yollara vuruyorum. Allah bir kaza bela vermezse rotam aşağıdaki gibi olacak...

http://img521.imageshack.us/img521/356/rotamxh2.jpg

Kırmızı hat: Gidiş yolu
Mavi hat: Dönüş yolu
Lila veya yeşil hat: Niğde sonrasında farklı iki seçenek, duruma göre değerlendirilecek...
Sarı noktalar konaklamayı düşündüğüm yerlerdir. Yolda bana katılmak isteyen veya konakladığım yerlerde çadırıma gelip bir çayımı, kahvemi, nargilemi içmek isteyen olursa çok memnun olurum... En kötü ihtimalle dikilide görüşürüz. Sağlıcakla kalın...

İletişim: 0(532)549 00 47 veya 0(505)336 24 20
Duman veya güvercinle de iletişime geçebiliriz... :mrgreen:

carvalho
12.Haziran.2008, 10:29
Allah yolunu bahtını açık etsin Aytaç kardeşim. Çizdiğin güzergah öyle her babayiğidin yapacağı yol değil. Keyifli huzurlu yolculuklar diliyorum sana... Dikili'de görüşürüz.

foreman
12.Haziran.2008, 10:34
allah yolunu da bahtını da acık etsın...
keyıfı bı o kadarda guvenlı surusler...
bol bol foto ve anı nı paylasman dılegımle...
allah a emanetsın...

kaanka
12.Haziran.2008, 10:43
Yolun açık olsun Allah kaza bela göstermesin. Süper gezi olucak senin için aynızamanda da yorucu. Dikilide görüşmek üzere kendine dikkat et...

RoS
12.Haziran.2008, 10:48
Allah kaza bela göstermesin hayırlısı ile git ges dolas gel :) güsel olur valla :)

kıvılcım
12.Haziran.2008, 11:45
allah yolunu açık etsin allah kazadan beladan nazarlardan korusun tekerine taş deymesin rüzgarın bol olsun

aidikurt
12.Haziran.2008, 11:46
Valla super bir rota çizmissin allah kaza bela vermeden keyifli ve huzur dolu bir yolucuk versin.Dikilide seni bekiyor olucaz kardeşim.

Kino
12.Haziran.2008, 12:02
aytaç kardeşim sana Mersinden katılmak isterdim en azından Mersinde seni karşılamak ağırlamak isterdim ; ama ne yazıkki Ankaradayım ve 1 hafta daha kalacam gibi Mersin'e 19/20 haziran gibi dönecem tahminim Kısmet olursa Ayvalık ta tanışırız .

Sana tüm seyahatin boyunca önce sağlık diliyorum. arkasından kazasız belasız sürüşler ve de gittiğin yol boyunca hava gönlünce olsun.
Sağsalim gider sağsalim dönersin.

Görüşmek üzere

vatansever
12.Haziran.2008, 12:17
ALLAH kazasız ve belasız gitmeni ve geri dönmeni nasip etsin hocam.nasipse dikili de görüşürüz.ALLAH yardımcın olsun.

yenikoylu_ua
12.Haziran.2008, 12:18
Yolun açık olsun allah kaza bela vermesin Dikilide ve İstanbulda görüşmek dileğiyle

infinitedreams
12.Haziran.2008, 12:45
Hocam, rotan tek kelimeyle imrenilecek cinsten. Kazasız belasız gidip gelmek nasip olur inşallah.

Müsadenle rotayla ilgili keyfi ama önemli bir tavsiyem olacak;

Eğer Bursa-Çanakkale arasında mutlaka uğraman gereken bir yer yoksa (Bandırma, Biga, Gönen vs.) Çanakkale'den Tekirdağ-İstanbul'a gideceğin yolu Trakya üzerinden geçir. Hem Lapseki-Gelibolu-Keşan hattının güzel yollarını tatmış olursun, hem de Kocaeli-Tekirdağ arasındaki yolu git-gel yapmamış olursun.
Eğer Marmara'nın altından gidersen ve İzmit-Tekirdağ arasındaki yolu geri dönmek koşuluyla katedersen sanki bir işin varmış da, onun için gidip geliyormuşsun gibi bir psikoloji oluşturabilir. Ve inan bana Tekirdağ'dan İzmit'e geri dönerken o yol sana sadece mecburen katedilmesi gereken bir yolmuş gibi gelecek, anlamsızca bir yük gibi görünecektir.
Yalova'yı özellikle işaretlediğini gördüm. Eğer ille de uğrayacağın bir yerse Yalova, sen yine rotanı Trakya'dan çevir, Yalova'ya da İstanbul'dan feribotla geç. Sonrasında mavi hatta bir şekilde bağlanırsın nasılsa.

Çanakkale'den Eceabaat'a geçip Tekirdağ'da köfte molası verene kadar sürersin. Sonrası bir solukta İstanbul zaten. Ve eğer konaklama yerleri üzerinde oynama durumun varsa Eceabat'a da vakit ayırmanı tavsiye ederim. O kadar yolu tepip de Şehitlik'i pas geçmeni istemem açıkçası.

matemmatik
12.Haziran.2008, 14:08
Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ederim...
Aksu başkan: numaran zaten var abi bende, tekrar sağol. Ankara'da kalacak yer problemi var Ben nere olsa yatarım da motorum için kalacak yer önemli :D Bakalım artık Dikilide konuşuruz

Kino baba: Benim de Mersine gelişim hemen hemen o tarihleri bulur. Dikili öncesi Olympos ve Marmok düşünürsen gel birlikte çıkalım derim...

İnfinitedreams: Hocam aslında haklısın orda bir mantıksız güzergah var. Sebebi ise Yalovadaki amcam, Bursada askerlik yapan teyzeoğlu ve Bilecikteki EMOK festivali. Fakat yine de orda bi değişiklik yapıp Emok'a katılmadan amca ve kuzene dönüşte uğrayabilirim...

Diğer bütün arkadaşlara güzel dilekleri için teşekkür ederim. Allah hiçbirimize kaza bela vermesin. Görüşmek dileğiyle...

Kaynarca
12.Haziran.2008, 15:30
Aytaç, yolun açık olsun. Allah kaza bela göstertmesin. Dikili'de görüşmek nasip olmazsa EMOK'la sebebiyle Bilecik'te görüşrüz inş.. Hayırlı yolculuklar dilerim..

matemmatik
12.Haziran.2008, 15:36
Aytaç, yolun açık olsun. Allah kaza bela göstertmesin. Dikili'de görüşmek nasip olmazsa EMOK'la sebebiyle Bilecik'te görüşrüz inş.. Hayırlı yolculuklar dilerim..
Abi kültür bakanını arayıp senin konseri iptal edeceğim:x

Böylece Dikili de buluşur sonrasında beraber takılırız. Senin çadırla uyku tulumlarını da benim motora transfer edip yengemin rahat etmesini sağlarız. Taşıma ücreti olarak ta bi yemek ısmarlarsın artık 8)

Bu arada benim numaralardan birini al abi, her ihtimale karşı...

Kaynarca
12.Haziran.2008, 15:46
Bizim konser olacak gibi ya bilemiyorum artık.. Hayırlısı diyelim. İlginç olan tarafı şu ki her yıl Dikili'de olurum hatta bu yıl bile gidebilirim ancak bu ay sonuna konserle festivalin denk gelmesi ilginç oldu. Nasipten ötesi yok.. Telefonunu aldım, haberleşeceğiz kardeşim..

dağcı
12.Haziran.2008, 17:01
Çok güzel birrota çizmişsin... Hayırlısı ile tamamlamak nasip olur inşallah, Allah kaza bela vermesin, tekerine taş değmesin. Ve tabiiki de darısı hepimizin başına.
Tavsiyem, uzun süreli faaliyetlerde programın gerisinde kalmama telaşı olur, sen kafana takma, yolun ve gördüklerinin keyfini çıkar, bol bol fotoğraf çek...

gençer
12.Haziran.2008, 17:51
durduğun yerlerde vakit buldukça internete girip resim atmayı ihmal etme(olabildiğince)!!! geçen sene tayfun gezi dönüşü resimlerin hepsini birden attı .. sonra sayfayı açıp resimleri görmek isteyen bizlerin bilgisayarları kilitlendi. belkide hala o resimlerin yarısına bakamamışımdır:) hayırlı kazasız yolculuklar dilerim.

lunatic
12.Haziran.2008, 18:46
Kazasız yolculuklar. Ben de hemen hemen aynı rotayı belki tersten yapacağım inşallah. Sıcağa kalmasam iyi olurdu ama işleri ancak bitiririm gibi geliyor Temmuz ortasına. Belki sen Ankaraya geldiğinde ben çıkıyor olurum. Dikilide görüşmek üzere... Bu arada aynı rota olması iyi oldu. Resim çekmeme gerek kalmayacak hehehe

TLGYLDZ
12.Haziran.2008, 22:54
Sevgılı aytac abııı yol guzergahını gordum eğer yolun hafat sonu bu sekılde benım bulunduğum kırkağaç bolgesı tarafına dusuerse sızınle bulusmak ve dıkılıye kadar eslık etmek ısterım bana ulasmak ıstersenız özelden mesaj atın haberleselım yolunuz acık olsun...bırlıktede bır cayımız muhabbetımız olsun..

haluka28
12.Haziran.2008, 23:48
aytaçcım yarın bana uğramadan geçmeyi aklından bile geçirme. bozuşuruz sonra. neyse ben seni bir telefonla rahatsız edeyim bakayım.

mojo
13.Haziran.2008, 00:14
keyifli yolculuklar

Tayfun
13.Haziran.2008, 00:59
Aytaççım rota süper çok keyifli olacak gerçekten, keşke böyle bir şeye ağustos başı gibi karar verseydin, ben büyük ihtimalle ağustos başı gibi izne çıkabilecem ama kesin değil, geçen seneki gibi yolları arşınlamak istiyorum gene, şuan haluk abi benimle beraber aynı düşünce ve yolu paylaşma durumunda, iyi bir plan yapıp yollara düşmek istiyoruz, keşke ağustosa denk gelseydin 3 motor devri alem yapsaydık türkiyeyi, vazcayma durumun varmıdır bilmiyorum ama öğrenmek isterim :mrgreen:

Sana tavsiyelerime gelince, yanına

YEDEK GAZ VE DEBRİYAJ TELİ
2 ADET BUJİ
2 ADET ÖN FAR YEDEK
2 ADET FREN LAMBASI YEDEK
SİNYALLERİN YEDEKLERİNDEN
ELEKTRİK BANTI
4-5 METRE OTO TESİSAT KABLOSU
LOKMA TAKIMI
ANAHTAR TAKIMI
ÇEKME HALATI !!!!!
EL FENERİ !!!!!
LASTİK TAMİR FİTİLİ KİTİ
ÇEKİÇ, PENSE, YAN KESKİ, TORNAVİDA
HARİTA, KAĞIT, KALEM !!!!!!!
ZİNCİR YAĞI
ÇEŞİTLİ EBATLARDA VİDA SOMUN PUL VE RONDELA
YEDEK MOTOR YAĞI
SIVI CONTA
İLK YARDIM ÇANTASI !!!!!
SAĞLIK KARNESİ !!!!!!
SU !!!!!
RADYATÖR DELİK TIKAYICI !!!!!
2-3 METRE DEMİR TEL
MOTORU ŞASEYE BAĞLAYAN 120 YE 10 LUK SAPLAMA YEDEĞİ

VE BUNLARI TAŞIMAK İÇİN BİR KAMYON :mrgreen:

şaka bir yana bunlar sana lazım olacak şeyler, ne yap yap bunları yanına al, sen şimdi gezi konumunda olduğun için birçok şey gelmez aklına, sakin kafayla olunca çok şey çıkıyo böyle, daha bir dünya var ama taşıycak yerin olmaz hehehe :mrgreen: ama dediğim gibi erteleme yapabilirsen canına okuruz yolların haberin ola...

bozkurt
13.Haziran.2008, 10:24
Aytaç rotan da hayırlı yolculuklar diliyorum.Kazasız sürüşler.Kendine iyi bak.
Sağlıcakla kal.

matemmatik
13.Haziran.2008, 16:19
Arkadaşlar önelikle telefonla arayıp konaklama, yemek, rota yardımı vb... birçok güzel tekliflerde bulunan haluka28, emreşahin ve nino arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Zabitim aylardır bu planı yapıyordum ve artık ertelemek bana zulüm olacak. İnşallah sizlerle de başka bir zaman yolculuğa çıkarız. Ayrıca hatırlatmalar için teşekkürler...
Güzel dileklerde bulunan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. Görüşmek dileğiyle...

ekselans
13.Haziran.2008, 17:40
bu adamı evlendirelim.kimsesiz olmazz

Tayfun
13.Haziran.2008, 18:52
Arkadaşlar önelikle telefonla arayıp konaklama, yemek, rota yardımı vb... birçok güzel tekliflerde bulunan haluka28, emreşahin ve nino arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Zabitim aylardır bu planı yapıyordum ve artık ertelemek bana zulüm olacak. İnşallah sizlerle de başka bir zaman yolculuğa çıkarız. Ayrıca hatırlatmalar için teşekkürler...
Güzel dileklerde bulunan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. Görüşmek dileğiyle...

SAbırsızlığın konusunda seni anlayabiliyorum ama kendi tecrübelerime dayanaraktan söylüyorum bunları sana, yanında en az 1 motor olması gezinin heyecanını 10 katına çıkartır, hem güvenlik açısından hemde paylaşım açısından yanlız olmaz pek akıl karı değil ama şuanki veliahtım sensin :p ama gerçekten dediğim gibi biraz daha beklemeyi düşünürsen ağlatırız yolları ama genede sen bilin tabi :mrgreen:

matemmatik
13.Haziran.2008, 22:47
bu adamı evlendirelim.kimsesiz olmazz

Aman deyim... Durun yaw ne güzel geziyoz işte... Evlendikten sonra ancak yazılı izinle çıkarız, o da en fazla haftasonu için :cry:

Zabitim, Alanya'da bir sürpriz yapıp bana katılacak olan biri var. Bizi izlemeye devam edin 8)

nino
13.Haziran.2008, 23:30
valla dostlar evli bekar farketmez, düştümü içinize ateş şansınız yok.düşersiniz yollara. alanya- marmok arası kalmasın.son 2 ...aytaç kardeşim bekliyoruz seni sağ salim alanyaya inşallah....

trapezus
13.Haziran.2008, 23:31
hayırlı yolculuklar dılerımmm dıkılıde gorusmek dılegıyle fren hıdrolıgını kontrol et kardess bugun eksıldıgı ıcın benımkı hava yaptıı ve motorun saplamalarının yedegını al yanınaaa basıma geldıı benım de kolay gele rotan mukemmel

haluka28
14.Haziran.2008, 00:16
1. Aydıncık tan sonra 4-5 km gidiyorsun yeni kaş köyü mezarlığı var hemen gir oraya dehşet bir manzaaya karşılaşıyorsun.
2. Anamurda anemurium tarihi ören yerini gör deniz kenarında çok güzel bir yer. anamurun hemen çıkışında.
3. alanyada alanya kalesine mutlaka çık damlataş mağarası da güzel bir yer.
4. side antik kenti
5. Serik' e gelmeden 5 km kala aspendos var mutlaka gör çok güzel.
6. Serik'in içinden gidilen bir zeytintaşı mağarası vardır mutlaka görmelisin. muhteşem. sakın kaçırma.
7. Aksunun içinde köfte piyazcılar vardır. giderken sağda öz şimşek köfte var kftesini yemelisin. lezzetlidir.
8. aksuyu geçtikten hemen sonra köprüden ısparta yoluna dönersen kurşunlu şelalesine gidersin çok güzel bir yer.
9. Antalyanın içinde beach park , müze kale içi gezilece yerlerdir. birde antalyanın çıkışında dönerkula vardır oraya mutlaka çık müthiş bir manzara vardır.
10. kemerden sonra olimpusu ve çıralı yı gör.
11. phaselis
12. adrasan ben görmedim ama güzel olduğunu söylüyorlar.
13. kekova da simena, noel baba görülecek yerler arasında olmalı.
14. kaş, kalkan
15. patara mutlaka gör gittiğinde beni ara hemen detayları veriyim babamlara uğra yemeğini ye çayını iç istersen kal ama ne yaparsan yap o dediğim yeri kaçırma
16. ölüdeniz de kayaköy ve kelebekler vadisi görülmeye değer yerler.
17. fethiyenin içinde dükkanlar güzeldir. fethiyeyi geçtikten sonra katrancı çadır kampı güzel, görülmeye değerdir.
18. ortaca da dalyan vardır. kaya mezarları ile ünlüdür.
19. ve en son marmaris yoluna girerken eski marmaris yolu asla kaçırılmayacak güzelliktedir. ondan sonrasını bilmiyorum

Tekrar iyi yolculuklar. kazasız belasız yollar dilerim sana.

okan
14.Haziran.2008, 01:38
iyi yolculuklar hocam.. kazasız belasız yolculuklar....çok radar var dikkat..1150 km lik güzergahta 2 kere radara girdim bayaa bi köy yolu da yapmış oldum bu sebepten...yurdumun ne köyleri varmış bee...8)

cembone
27.Ağustos.2008, 11:51
eee abi ne oldu bu arkadasa ?

foreman
27.Ağustos.2008, 21:39
aytac kardesım gezısını tamamladı...buralara kadar geldı.kendısı ıle tanıstık kaynastık.degerlı bı arkadasımız...her zaman gonlumuzde yerı var...

su an vucudunda kı et bolunmelerının,kas agrılarının tedavısı ıle mesgul...
gezı sonrası gırdıgı ruhsal bunalım la ılgılı bı ara yattı cıktı...
su an ıyı...en azından ellerını yanlara uzatabılmesını ogrendı.
ıyılesır ıyılesmez aramıda olacak....:mrgreen:

matemmatik
28.Ağustos.2008, 03:03
Geeeeldim be yaa...
Arkadaşlar geziden sonra Zorkun yaylasında ailemin yanında takıldım kaldım orda da internet olmayınca bi hayli uzak kaldım ama en kısa zamanda raporun geri kalanıyla devam ediyorum. Herkese çoooook selamlar...

kaanka
28.Ağustos.2008, 09:48
Geeeeldim be yaa...
Arkadaşlar geziden sonra Zorkun yaylasında ailemin yanında takıldım kaldım orda da internet olmayınca bi hayli uzak kaldım ama en kısa zamanda raporun geri kalanıyla devam ediyorum. Herkese çoooook selamlar...

Hoş geldin kardeşim, resimleri bekliyoruz....

emresahin
28.Ağustos.2008, 11:10
Hocam Hoşgeldin!!!

kıvılcım
28.Ağustos.2008, 11:25
hoş geldin kardeşim resimleri bekliyoruz sabırsızlıkla

cembone
28.Ağustos.2008, 13:58
aman iyi resim mesim istemem sag saglim gelmişsinya :)

matemmatik
29.Ağustos.2008, 00:44
sağol walla geldim hemde bol resimle ama bir fırsatını bulsamda upload etsem diye zaman kolluyorum... Hepinize teşekkürler...

mojo
29.Ağustos.2008, 00:49
kardeşim senden haber aldık mutlu olduk regalin gücünü kendinin cesaretini kanıtladın helal olsun

matemmatik
29.Ağustos.2008, 00:55
kardeşim senden haber aldık mutlu olduk regalin gücünü kendinin cesaretini kanıtladın helal olsun
Abi ne yalan söyliyim hem kendime hem de regalime helal ettim. Hakikaten güç bizde artık buna inanıyorum sadece iş o gücü ortaya çıkarabilmekte. Tayfun'un geçen sene yaptığı gezi de beni az gaza getirmedi hani...