PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vibrasyonun faydaları

emrahkucukgirgin
14.Haziran.2008, 12:35
Herkese Selamlar

Dün hisar toplantımızda Kubilay, Eşi Şemsi ve Kisstanbul ile oturup vibrasyondan bahsediyorduk, bir de olaya olumlu yönleri ile bakalım dedik. ve şunlar çıktı; Lütfen sizler de ilaveleriniz varsa yapınız... Bardağın dolu tarafına bakalım :-)))))

Vibrasyonun faydaları:

1- Kan dolaşımını düzenler,
2- Damarlarda plak oluşumunu engeller, böylelikle inme veya enfaktüs riski minimuma düşer,
3- Böbrek ve safra taşı oluşumunu engeller, varsa düşürür,
4- Bacak kaslarına sürekli masaj yaparak rahatlama sağlar,
5- Kabızlığa iyi gelir, ancak ishal durumunda Regal'e binmek önerilmez,
6- Grip durumunda solunum yollarının açılmasına yardımcı olur,
7- Kepeği engeller varsa hızla dökülmesini sağlayarak kısa sürede arındırır,
8- Regalciler Kırım Kongo'ya yakalanmazlar, kenelerin vücudunuza tutunması neredeyse imkansızdır, yürürken veya otururken tutunsa bile ilk sürüşte düşerler,
9- Herhangi bir bakteri türünün vücudun herhangi bir bölgesinde kolonize olmasını engeller, ne kadar uğraşsalar da bir araya gelemezler,
10- Radyasyona karşı bile direnç kazandırır,
11- Yağların yakılmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur,
12- Kanın en ücra hücrelere dahi ulaşmasına yardımcı olarak selüliti engeller,
13- Beyinde reaksiyonların daha hızlı olmasına yardımcı olarak parlak fikirlerin çıkmasını sağlar, ancak fazlası düşünsel bulanıklığa sebebiyet verir...
14- Uzun vadede Parkinson'u engeller
15- Sinir hücreleri arası veri iletimi daha hızlı gerçekleştiğinden refleksler çok iyileşir, böylelikle kazalardan korunursunuz,
16- Toksinlerin atılımını hızlandırarak bedava Detoks yapmanızı sağlar,
17- Vücudun kendi kendini titretme mekanizması uzun vadede körelir. Böylelikle büyük iş toplantılarında, sunumlarda heyecanınızı gizleyebilir avantajlı duruma geçersiniz.
18- Köprüden bedava geçebilirsiniz. Hiç bir kamera sizin plakanızı net çekemez...
19- Herhangi bir deprem durumunda soğuk kanlılığınızı koruyarak sağlıklı kararlar verebilirsiniz, 7.4 nedir ki?

Özetle Regalciler daha sağlıklı, daha uzun ömürlü, daha başarılı olurlar... Demek ki Vibrasyon öyle sanıldığı kadar kötü birşey değilmiş :-)))

foreman
14.Haziran.2008, 12:45
harıkasın yaww..
olaya hıc bu acıdan bakmamıstım...
ama olumsuzluklarınıda yazmıs olsak en az bu kadar madde cıkar...
elıne saglık..
en cok ta 18 numara hosuma gıttı....

Tayfun
14.Haziran.2008, 12:47
Heheheh güzel bir topik bence ama bende şunu ekliyim, bu yukarıdaki maddelerden tam anlamıyla yararlanabilmek için harley davidson road king sahibi olmanız gerekir :p dün ben sirkecide bülentle buluşmaya gittiğim tramvayın orda kırmızı bir harley road kingle kafa kafaya kaldım, üzerindeki amca tam bir haerleyciydi yakışmıştı motoruna yani, fakat dikkatimi çeken motorun rolantideki vibrasyonuydu, yemin ediyorum bizim regaller 120 km süratte bile o kadar titremez, adam motorun üzerinde azer bülbül gibi titriyordu resmen :p dehşet bir makineydi waooooowwwwwwww....

carvalho
14.Haziran.2008, 13:05
Süper ya :):):)

kaleci
14.Haziran.2008, 13:19
of bu yönden düşünmemiştim süper valla:)

Kino
14.Haziran.2008, 13:19
madde 2 belli bir yaştan sonra binmeyeceksin veya raptor için doktordan rapor getireceksin. anjio veya damar

damarlarda plak oluşmuşsa binmeyeceksin ...
yoksa plak koparsa film biter:mrgreen::mrgreen:

güzel başlık nihat güzel fikirler eeee bunlarda tabii raptor vibrasyonundan olmalı madde 13:mrgreen:

:alkis::alkis:

TLGYLDZ
14.Haziran.2008, 15:49
harıka tum soylenenlere katılıyorum yawww

haluka28
15.Haziran.2008, 08:17
komik ama haklı olduğunuz yerler yok değil hani. madde 3,8,11

bozkurt
15.Haziran.2008, 09:30
O kadarda değil!:p
Topic süper olmuş.Elinize sağlık.Bide motorun içinde biryerde cırcır böceği var ama bulamadım.Doğasever bence.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

chopell
15.Haziran.2008, 20:34
en sonunda yazıldı bu durum maddeler halinde topluca.. ellerinize, aklınıza sağlık.. süper olmuş.. :)

altug
16.Haziran.2008, 10:49
O kadarda değil!:p
Topic süper olmuş.Elinize sağlık.Bide motorun içinde biryerde cırcır böceği var ama bulamadım.Doğasever bence.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

amorsitörün kapalı mı? Cırcır böceği orda ,elleme büyüsün....

bozkurt
16.Haziran.2008, 12:52
Altug merhaba.Açık amarsitör ama ses önden bi yerden geliyor.Hani ''T........ kaçınılmazsa zevk alacaksın'' hikayesi varya bende öyle seviyorum motorumu.Ne yapayım gelsin.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

foreman
16.Haziran.2008, 12:57
Altug merhaba.Açık amarsitör ama ses önden bi yerden geliyor.Hani ''T........ kaçınılmazsa zevk alacaksın'' hikayesi varya bende öyle seviyorum motorumu.Ne yapayım gelsin.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

abı senınkınde sadece cırcır bocegı varsa dua et...
bazı şanssız arkadasların şanzumanında bogurup duran bı ökuz...
fren balatalarından sureklı cıglık atan bı yaratık...
seyır esnasında oradan buradan accayıp sesler cıkararak konser veren ne ıdugu belırsız mahlukatlar var...

cırcır ıyıdır...
ınsana doga ıle bas basa olma sansı verıyorlar....:mrgreen:

bozkurt
16.Haziran.2008, 13:08
Fatih sen çok yaşa!:DAra sıra hayvanlar çoğalma eylemi gösteriyor ama şimdilik ben müsade etmiyorum.
Kendine iyi bak.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

doğan
16.Haziran.2008, 13:09
benim balataya da yaratık kaçmış. çığlık atıp duruyor :mrgreen:

emrahkucukgirgin
16.Haziran.2008, 14:21
Anaaaaa o mahlukattan benim balatada da var... özellikle sabahları rahatsız ediyorum diye çok kızıyor herhalde sesi pek bir sinirli geliyor...

MKEPEZ
17.Haziran.2008, 13:54
3- Böbrek ve safra taşı oluşumunu engeller, varsa düşürür,

walla doğru, bu aralar taş ağrım var, motorla yarım saat dolaşınca hafifliyor...
peki taş düşünce (motor üzerinde iken) nereye düşer, dişlilere, zincire felan zarar verir mi???

emrahkucukgirgin
17.Haziran.2008, 18:00
Valla düşüş hızına bağlı olarak değişir :-) Yandaki söförü de vurabilirsin, deponu da delebilirsin... Allah bilir :-))))))

kaanka
18.Haziran.2008, 08:29
Valla süper olmuş aklına sağlık yawww...8)

ekselans
18.Haziran.2008, 18:56
wallah benim regalimde hiç vibrasyon yok ama,çok homurdanıyo ve birazda sesli sesinden başka bi şikayetim yok.gerçi hoşumada gitmiyo deil herkez yamaha dragstar mı geçiyo yoksa harleymi bu diye bakıyo ilgi çekici bi egzosu var.gürültü yapmaya bayılıyo benim regalim

Aksu
18.Haziran.2008, 21:30
Dün motoru bıraktım ANkara da Başkent motosiklete,Gimat da. Metin usta bir ayar çekmiş, Altan motorun anlamaya çalıştığı olayı gözü kapalı halletmişler, motor oldu saat gibi, ne vibrasyon kaldı ne de başka bir şey. Nerdeyse vibrasyondan inme inecekti,100. km hıza gelince kompresör gibi titriyordu alet. Birde debriyaj ayarı çekmiş süper. Kalkışda gaz yemeyen motor sanki 250 yerine 500 cc. olmuş. 50 lira işçilik aldı ama helal olsun haketti fazlasıyla.

yanar17
19.Haziran.2008, 12:15
Regal Raptorumu seviyorum.
Sağlıklı bir yaşam için Regal Raptor seçiyorum.
Sizde Ragal Kullanın sağlık bulun.
Sağolasın Regal Raptor Sağolasın Raptor Riders. ehe.