PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik Kesmesi

TLGYLDZ
14.Haziran.2008, 22:11
Arkadaşlar bugün daha akşam 20,00 civarında motorumla tur atarken bir anda lambalarım söndü ve ardından motorup stop etti tekrardan elektrik geldi ve arkasından komple gitti ve bir daha çalışmadı sizce neden öle oldu daha önce başından böle bir sorun geçen oldumu ve şunuda söyleyeyim hafif bir yanık kokusu geldi ve geçti...yardımcı olursanız çok sevinirim Bana ulaşmanız için msn adresimi vereyim size (Tolga84msn@hotmail.com)

foreman
14.Haziran.2008, 22:22
sıgortanı kontrol ettın mı?
arka tekerın ıcındekı kabloları?
sag elcıktekı kırmızı dugme?
far tasının ıcınde tum elektırık tesısatının soketlerı var...
farı sokerek kontrol edebılırsın...
basıma gelmedı sadece tahmın yurutuyorum...
yanık kokusu psıkolojık olabılır...
arastırmak gerek.
gecmıs olsun ...sonuctan bızlerıde haberdar et...

TLGYLDZ
14.Haziran.2008, 22:27
fatıh abı tsk ederım dedığın yerlerı kontrol etmedım henuz ama senın dedığın gıbı yarın sınav cıkısında onunla ılgıleneceğım

foreman
14.Haziran.2008, 22:30
o saate kadar aku kutup basını sok...
eger kı kacak felan varsa kısa devre yapmasın...

yakıt muslugunu bu sure ıcerısınde kapalı tut...
ne olur ne olmaz...

TLGYLDZ
14.Haziran.2008, 22:34
fatıh abı tsk ederım dedığın yerlerı kontrol etmedım henuz ama senın dedığın gıbı yarın sınav cıkısında onunla ılgıleneceğım

foreman
14.Haziran.2008, 22:39

tolgacım cevap vermek ıcın kendını kasma...
kopyala yapıstır yap...:mrgreen:

sorununu cozuncede haber ver...
ama bunları yarın sınavdan sonra yap...:mrgreen:

bozkurt
15.Haziran.2008, 09:36
FOREMAN süpersin:cheesy:

TLGYLDZ
16.Haziran.2008, 10:12
Fatih abi dediğğin yerlere baktım sorun yok yalnız bu sıgortaso var akunun olduğu yerde o erımıs değiştırdık fakat gene elektırık yok acaba baska yerde gene bır ayrı sıgortası falan var mı koltuk altı gıbı... Baska bır yerde olabılır mı evet arkadaslar hepınıze seslenıyorum yokmu bu ısı cozebılecek surdan olur baska yerde arama dıyecek ...Yardımıznıza ıhtıyacım var

Mr.Quanta
16.Haziran.2008, 10:30
abi sigortayı değiştirmene rağmen elektrik gelmiyosa kablolarda problem vardır. kısa devre yapıyo olabilir. sigortayı tekrar kontrol etmende yarar var. takar takmaz atmış olabilir yeniden. eger sigorta atmamışsa da ya da 15 amperlikten büyük sigorta kullandıysan kabloyu yakmıs olabilir. dolayısıyla birbirine değerek kısa devre yapıyo olabilir. walla aklıma gelenleri yazdım dostum. beyin fırtınası yapmak da sana kalmış.

Tayfun
16.Haziran.2008, 10:31
Motorunda büyük ihtimalle şase durumu söz konusu, ya motorunun kablo geçen yerlerini sökerek takip edeceksin yada servise götüreceksin, her yerden olabilir işin zor yani...

TLGYLDZ
16.Haziran.2008, 11:00
Tayfun abı ve burak tsk ederım sıgortayı tekrardan sokup baktım ve atmamıs calısır durumda yalnız aklıma bır sey gelıyor ayaklığa bağlı musur vardı sokmustum acaba ondan kaynaklanan bır problem olabılırmı sızce yada koltuk altında falan ayrı bır sıgortaları varmı bu makınaların bunu bılenınız var mı servıse yarın goturulecek motor ama goturmeden kurtarmaya calısmak ıstıyorum bu bızım toplantıya kadar hazır olması lazım bulusmaya gelemssem sızlerle olamamanın acısını yasamak ıstemıyorum ...