PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alım-Satım Noter Masrafından Kurtuluyor muyuz ?

epala
16.Haziran.2008, 15:55
Arkadaşlar, böyle bir söylenti var ama haberde sanki çelişki söz konusu eğer kalkıyoruz hepimiz için iyi birşey olacak. Bir bakın derim.
Bilgilerinizi paylaşın Lütfen

http://www.moralhaber.net/27263_Araba-satisinda-noter-islemi-kalkiyor.htm

MEHMETONUR
17.Haziran.2008, 10:06
Ben de haftasonu duydum noter olayı kalkacak diye. Ama noterler isyan etmiş. eylem yapmışlar vs. Bu arada noter işlemi kalksa da bizim için bir şey değişir mi bilmem çünkü noterde yapılan işlemler yanlış anlamadıysam trafik tescilde yapılacakmış. Belki de daha zor olacak? Yeni uygulama eleman sayısı az vs?

okan
17.Haziran.2008, 11:42
iş hepten karışacak ..Okan demişti dersiniz...

epala
17.Haziran.2008, 13:27
Bizim için kimin yaptığı o kadar önemli değil ki arkadaşlar bizim için masraftan kurtulmak önemli olan, eğer masraftan kurtulacaksak bi ay geç motor alır kurtulurum.
Kesin bilgisi olan arkadaşlar var mı ?

Tayfun
17.Haziran.2008, 17:08
Abicim burası türkiye hiç bir iş kolaylaşmaz daha çok zorlaşır, şöyle örnek veriyim size. Bulunduğunuz bölgede 30 tane noter vardır ama sadece 1 tane trafik şube vardır, 30 noterde yapılan işlemler ile 1 yerde yapılacak işlemleri siz hesabedin artık.

HONEY
19.Haziran.2008, 00:22
dostlar,

2007 yılında çıkmış ama gerçekleşmemiş bir haber

linkdeki haber tarihine bir bakın :)

cuneyt
19.Haziran.2008, 03:23
Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için trafik tescil şubesindeki bir polis arkadaş ile görüştüm. Bu işlem henüz tasarı aşamasındaymış. Kanunlaşmamış. Ve nerden baksanız 4-5 aya kadar da çıkmayacak gözüküyormuş. Dolayısıyla eski sistem halen devam ediyor.