PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radyatör fanı

TLGYLDZ
29.Haziran.2008, 13:56
Arkdaşlar hatırlarsanız daha önce bir konu açmıştım ve devamında olusan bir sorun var sanırım radyatör fanlarım devreye girdimi durmak bilmiyor hiç abartısız 10 dk hiç durmadan çalışıyor istop etmediğim sürece ne zaman motoru istop etsem o zaman devreden çıkıyor sizc ters bağlantı falan mı yapıldı yoksa başka bir sorun mu varrr yardımcı olursanız cok seviinirim...

deep-impact
29.Haziran.2008, 21:46
Vallaha tolgacım ters bağlantı arama bu işte direk 40 dereceye varan sıcaklıklarla doğru orantılı vallaha benim fanım olsa akşama kadar kapatmazdım işin açıkçası.Bence olay bundan ileri gitmez.

innocentbystander
30.Haziran.2008, 09:26
sizc ters bağlantı falan mı yapıldı yoksa başka bir sorun mu varrr yardımcı olursanız cok seviinirim...

Ters baglanti yapilinca fan pervanesi birkaç dakikalik ters yönde çalışma sonunda önündeki somunu atarak radyatör kapağının içine düşüyor. Üstüste birkaç kez olunca dank etti bende tamircinin ters bagladigi. Ya deep-impact in dedigi gibi sicaktandir ya da termostatla ilgili bi meseledir bence.

jashuaa
30.Haziran.2008, 10:46
zannımca fazla çalışması bi sorun çıkarmaz asıl siz çalışmadığı zaman korkun derim ben. 500 kilometrelik dikil dönüşünde sadece bir iki defa bursa içinde trafikte açıldı.