PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mototrumdan yağ damlıyor

X__utku__X
09.Temmuz.2008, 16:48
:cry: başlıktada yazdığım gibi motorumdan yağ damlıyo.sorunsun motor diye diye nazar değdi.bugün sabaha kadar motorda hiçbir sorun yoktu.sabah motorumun yanına gittiğimde yerde çok fazla olmasada yağ olduğunu gördüm tabi benim morel sıfır.kuru bi bezle morotun altını sildikten sonra altına beyaz kağıt döşedim 1 saat bekledikten sonra inip baktığımda 2-3 damla yağ olduğunu gördüm.yağ sanki kartel tapasından geliyo gibiydi ama tam emin deyilim.yağı yeni değiştirmiş olsam cıvatayı sıkamamışım dicem ama 1000 km yaptım yağı değiştirdikten sonra.ve bu sorun yeni çıktı.acaba neden olabilir.sizden yardım istiyorum. :hırr:

foreman
09.Temmuz.2008, 18:06
1) alt yag tapası gevsemıs olabılır...
2) tapanın altında kı conta ışlevını yıtırmıs olabılır...
3) on dıslının mılını kavrayan kece motorunu cok zorlamadan dolayı karterdekı yagı dısarı atmıs olabılır...
4) ınce olan yagımız asırı sıcak ıle bırlesınce karterde kı sevıyesını yukseltmıs ve eklem yerlerınden kacırmıs olabılır...
1/2 damlanın sorun olacagını sanmam...
ama yınede ıhmal etme.
motor sol alt nıkelaj kapagı sok ve on dıslıyı kontrol et...
yag mıktarı gunden gune artarsa keceyı degıstır sorun cozulur...

X__utku__X
09.Temmuz.2008, 22:06
fatih abim çok teşekkürler.yarın halletcem inşallah.akşam babama göstermek için keretanın altını bezledim(resim kağıdı koydum) yağ felan damlatmadı.sinir oldum.tekrar teşekkürler hayırlı akşamlar

ugurcuk
09.Temmuz.2008, 22:33
aşırı sıcaklardan dolayı genleşme yapmış olabilir bide zamanı gelmiş 1000 km yapmışsın değiştir yağı :D

X__utku__X
10.Temmuz.2008, 00:57
öyle yapcam uğur abi.yarın değiştiriyorum yağı.kerata çaktırmadan yağımı değiştir diyo galiba

police96
10.Temmuz.2008, 10:27
Utku Kardeşim hallettin mi keratanın sorununu? :)

moonchild
10.Temmuz.2008, 12:45
Abicim bu anlattıkların benim başıma da gelmişti. Kronik sayılabilecek bir Regal Raptor sorunu. Ara sıra yere damlamış 1-2 damla yağdan bahsediyosun sanırım. Her zaman da damlamıyo, sürekli de damlamıyo ama motoru bi bırakıyosun altında 2-3 damla yağ var altında. Hatta yan kapağı açılınca yağın bulup da aktığı yolun izini de görecek usta ve keçe takımının değişmesi gerektiğini söyleyecek. Değiştir, rahat edersin :)

Tayfun
10.Temmuz.2008, 13:37
Keçeden mi tapadan mı ?

Keçeyse problem ufak ama tapaysa sorun büyük olabilir, dişler sıyrıldıysa çok uğraşırsın, önce tapayı söküp bak bakalım dişleri sağlam mı, sağlamsa keçededir problem.

X__utku__X
10.Temmuz.2008, 18:44
sorun çözüldü abilerim.tapanın contası işlevini kaybetmiş başka bişi yokmuş.contayı değiştirdim bide yağını değiştirdim.bide almışkan bidahaki yağınıda aldım kenarda dursun .benim kereta hala sapasağlam.conta yamuk yapmış bende keretaya suç attım.hepinize teşekkürler.kalın sağlıcakla.