PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teröre Lanet!!!!

carvalho
28.Temmuz.2008, 09:57
Yine terör, yine yitip giden masum canlar.
Ne yazsak ne çizsek kifayetsiz kalacak…
Ateş yine düştüğü yeri yakacak…
Ama bizlerin de en az vefat eden yurttaşlarımızın ailesi kadar yüreği yanıyor…
Neticede saldırı o insanlara olduğu kadar bizlere, hepimize yapılmıştır.

Nasıl bir kalleşliktir ki ilk patlamada “belki yaralı kurtarırım” diye olay yerine gelen insanlarımız hedef alınıyor.
Nasıl bir kahpeliktir ki trafiğe kapalı gezi alanında çoluk, çocuk kadın genç yaşlı akşamını geçiren günahsız masum insanlara kıyılıyor.
Nasıl bir cehalettir ki bunu yapan şerefsizler kime hizmet ettiğini bile bilmiyor…
Ve her şeyden kötüsü nasıl bir aymazlıktır ki bunu yapan kişileri Meclis’te kınamayanlar bizim vergilerimizle maaşlarını alıyor…

Sözüm bu kahpeliği planlayan, uygulayan soysuz şerefsizlere!!! Bilesiniz ki bu ülkede yaşayan her vatansever Kuvva-yi Milliye ruhu taşıyor. Bu bize atalarımızdan kalan genetik mirastır. Biz bize uzanan kahpe elleri, bizi bölmek isteyenleri akıttıkları kanda boğduk 1000 yıldır, yine boğarız… Siz kimsiniz be!!!!

Türk ulusunun başı sağolsun. Ölenlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dilerim…

kaanka
28.Temmuz.2008, 10:11
Selçuk kardeşim herşeyi çok güzel ifade etmişsin, söylenecek yazılacak okadar çok şey var ama sözler insanın boğazında düğümleniyor. Allah bu şerefzilerin bin belasını verir inşallah...

jashuaa
28.Temmuz.2008, 10:19
şerefsizler insanları değil insanlığı öldürüyolar. bunlar yüzünden artık insanlar bi olaydan sonra yaralılara yardım etmeye korkacaklar. lanet olsun onlara. ölenlere allahtan rahmet, arkada kalanlara sabır, yaralılara acil şifalar dilerim.

police96
28.Temmuz.2008, 10:42
Birkaç tanesini sallandıracaksın bu şerefsizlerin bak bir daha yapabiliyorlar mı? Yapmaya cesaret edebiliyorlar mı? Cesaret edeni de sallandıracaksın ki bir daha cesaret eden bile olmasın. Selçuk Abi ağzına diline sağlık. Çok güzel dile getirmişin. Ben de ölenlere allahtan rahmet, arkada kalanlara sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun...

gidikurt
28.Temmuz.2008, 11:22
Ölenlere allahtan rahmet, arkada kalanlara sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun...

Böyle acımasızca plan yapanlarında allah bintürlü belasını versin

bozkurt
28.Temmuz.2008, 12:11
Yüce milletimizin başı sağolsun.Allah geride kalanlara sabır versin.
BU terörü kınamayan ve tastikleyen herkez vatan hainidir.Vatan hainlerinin sonuda ölümdür.Ama demokrasi şemsiyesi altında mecliste, toplantılarda hala ''sayın'' diyenler senin benim vergilerimle maaş alanlara, yüzsüzce ölenlere bakıp susanlara bir gün hesap sorulacaktır.
Bu böyle biline.........
Sağlıcakla kalın.

RızaHoşgör
28.Temmuz.2008, 13:04
BİR SÜRE ÖNCE BU YAZIYI YAYIMLAMIŞTIM.UMARIM ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYORDUR.
BATAKLIK DURURKEN SİVRİSİNEKLERİ BİTİREMEZSİNİZ.....

Türkiye, Amerika ve İsrail ile yeni bir dönemeçte...

İsrail cumhurbaşkanı ülkemizden ayrılalı epey bir zaman geçti ve biz operasyonlara nihayet başlayabildik. Ancak mesele bu kadar basit değildi elbette. Şimdi küçük bir tarihsel seyirle Amerika ve İsrail ile girdiğimiz yeni süreç üzerine yine kısa bir analiz yapalım.

Herakleitos’un dediği gibi "her şey akar". Zaman, İsrail’in kuruluş tarihi olan 1948’den sonra su gibi akıp geçti. Hatırlanacağı üzere, Abdülhamit’in kovduğu Siyonistler, Filistin topraklarını hunharca işgal ederek İsrail devletini kurdular. Ve ne hazindir ki, İsrail’i tanıyan ilk Müslüman ülke de genç Türkiye Cumhuriyeti olmuştu.

Şimdi şu garip tecelliye bakın ki, Müslümanların katledilmesi için emir vermiş olan İsrail Cumhurbaşkanı Peres; Müslüman bir ülkenin meclisinde konuşma yapmış ve vekillerimiz de bu Siyonist lideri bir güzel alkışlamıştı. "Bu ne İsrail sevgisi, bu ne Yahudi sempatisi, bu ne Musevi dostluğu ya rab" dedirtecek türden bir sahneye şahit olmuştuk.

Halbuki daha Önce Sayın Başbakanımız bizzat kendisi İsrail’i "devlet terörü estirmekle" suçlamış, Cumhurbaşkanımız da Dışişleri Bakanı iken "Filistin topraklarının tapusu hala elimizde" diye İsrail’e bayağı okkalı bir mesaj göndermişti. Peki, şimdi ne değişti de İsrail Cumhurbaşkanı abdestli bakanlarımız ve vekillerimiz tarafından meclisimizde alkışlanıyor?

Ben söyleyeyim: Türkiye maalesef Amerika ve İsrail ile uzlaşmadan sınır ötesi harekâtı göze alamamıştır ve bu yüzden PKK’nın esas efendileri ve hamileri olan bu ülkelerle uzlaşmak zorunda kalmıştır. Aslında harekât için uzun bekleyişin halka açıklanmayan siyasi ve askeri nedenlerinden birisi de İsrail’dir Zira şu an İsrail’in Ortadoğu’daki en önemli müttefiki ve dostu Kuzey Irak yönetimidir. Yani Barzani ve Talabani ikilisidir. Öyle ki, Peşmergeleri MOSSAD ajanlarının ve asker kökenli sivil Yahudi subaylarının eğittiğini artık sağır sultan bile duymuştur. Bu gerçeğe İsrail’de Kuzey Irak kökenli Kürtçe konuşan yaklaşık 150 ila 200 bin Yahudi’yi de katarsak, işin ciddiyeti daha da iyi anlaşılmış olur. Peki, bu uzlaşmadan çıkan muhtemel sonuçlar nedir?

Birincisi: Türkiye artık seçilmiş HAMAS yönetimini muhatap almayacaktır. Artık muhatap Filistin’in bir nevi CHP’si olan El Fetih ve kukla Mahmut Abbas yönetimi olacaktır. Çünkü İsrail açık olarak PKK ile HAMAS’ı aralarında hiçbir benzerlik olmadığı halde özdeş olarak kabul etmiştir. Ve bunu Türkiye’ye de kabul ettirmiş gözükmektedir. Hangi sayede; elbette ki Barzani, Talabani ve PKK enstrümanı sayesinde... Gelen şehit tabutları sayesinde.a..

İkincisi: Türkiye muhtemel İran operasyonuna itiraz etmeyecektir. Ya üslerini İran’a karşı kullanılmak üzere açacaktır ya da İran’a uygulanacak muhtemel siyasi ve ekonomik ambargo ve tecrit politikalarına uyacaktır. Zira Müslüman bir parlamentoda Müslüman bir ülkeyi yani İran’ı hedef alan Şimon Peres’in söyledikleri bu yargımızı destekler mahiyettedir. Ayrıca parlamentomuzda İran’ın elinde nükleer silah yapma kapasitesi olduğundan dem vuran Şimon Peres’e cesur ve vatansever milletvekillerimizden "Peki sizin elinizdeki nükleer silahlar ne oluyor? Onlar tehdit değil mi? Menzilleri 2.000 kilometreyi aşan Jeriko I, Jeriko II, Jeriko III nükleer başlıklı füzeler bölgede tehlike saçmıyor mu" diye sormamaları veyahut soramamaları işin vahametini bir nebze daha artırmaktadır. Aslında başka bir analiz yaparsak, vekillerimiz muhtemel bir İran operasyonunda ses çıkarmamaları için psikolojik olarak hazırlanmaktadırlar diyebiliriz. İnşallah böyle bir oyuna gelemezler.

Üçüncüsü: Artık Türkiye’de anti-emperyalist ve anti-Siyonist İslami anlayışlara asla hoşgörü ile yaklaşılmayacaktır. BOP planı çerçevesinde Ilımlı İslam yani Avrupa, Amerika ve İsrail’in menfaatlerine ve emperyal emellerine ses çıkarmayan, onlarla uzlaşma halinde olan bir İslam anlayış devlet olarak desteklenecektir. Ne de olsa âli çıkarlarımız ve reel-politik koşullar bunu gerektirmektedir(!)

Dördüncüsü: Türkiye yüzyıllarca yönettiği Irak’ın işgal edilmesine hem lojistik destek vermeye devam edecektir, hem de Irak işgalinin ve Filistin dramının oluşturduğu anti Amerikancı ve anti İsrailci havayı yumuşatmaya çalışacaktır. Yani bütün açık ve acı gerçeklere rağmen Amerika ve İsrail’in dostumuz ve stratejik müttefikimiz olduğu yalanı devlet politikası olarak sürdürülmeye devam edilecektir. Peki, ne zamana kadar?

Beşincisi: Türkiye su dâhil bölgemizdeki enerji ve petrol kaynaklarının açılmasında, kullanılmasında, işletilmesinde, taşınmasında Amerika ve İsrail’in onaylamadığı projelere rahat bir şekilde imza atamayacaktır. Atarsa, muhtemel sonuçlarına katlanacaktır.

Diyeceğim odur ki, Türkiye şu an itibariyle yeni bir Amerika ve İsrail kuşatmasının içine alınmıştır. Garpzade bazı yorumcuların zannettiğinin aksine, Türkiye Ortadoğu’da kendi inisiyatifi ile değil, özellikle Amerika ve İsrail’in, PKK, Barzani ve ekonomik dayatması nedeni ile tehlikeli bir yol ayrımına itilmiştir.

Türkiye’nin ağabey rolü yahut Osmanlı rolü oynadığını söylemek son derece isabetsizdir.

Zira biz askerlerimizi hunharca şehit eden PKK’ya karşı muhtemel bir sınır ötesi harekât için Amerika, İsrail ve Barzani ile uzlaşmak zorunda kalıyor ve karşılığında birçok tavizle beraber HAMAS ve İran’ı gözden çıkarmaya zorlanıyorsak, hakeza stratejik açıdan Diyarbakır ve Urfa’dan hiçbir farkı olmayan Irak’ın işgaline ses çıkaramıyorsak, bölgesel güç olarak "büyük devlet rolü" oynadığımızı söylemek son derece komik olur.

Şurası açık bir gerçektir ki, Türkiye’nin İsrail’in yayılmacı politikalarına ve Amerika’nın Irak’ı işgaline net bir şekilde karşı çıkmadığı ve politikalarını bu yönde geliştirmediği sürece, terör ve özelde PKK belasından, etnik ve dinsel kimliği temel alan tedhiş ve terör hareketlerinden kurtulması mümkün değildir. Zira kim ne derse desin, bazı vicdanlı batılı yazarlarında belirttiği gibi bugün Ortadoğu’daki her türlü terörün esas hamisi Amerika ve İsrail’dir.
DR.LÜTFÜ ÖZŞAHİN in yazısından alıntıdır.

kıvılcım
28.Temmuz.2008, 14:18
insanın içinden öyle şeyler geliyorki söylemek için ama tek şey söylemek istiyorum alllah bildigi gibi yapsın allahın şamarı kadar agar şamar olamaz allah ölenlere rahmet kalanlara sabır versin

BABAADAM
28.Temmuz.2008, 14:27
Bir gün bunları yapanlarda,yaptıranlarda hesabını verecek...

ölenlere RAHMET,kalanlarına SABIR diliyorum.

ELLERİNİZ KIRILSIN ŞEREFSİZLER.

foreman
28.Temmuz.2008, 14:33
http://img99.imageshack.us/img99/9627/a1fg7.jpg (http://imageshack.us)

sımdı bu kücücük yavrumuzun sucu ne...
bu yasında kıme meydan okumus...
kımın agzındakı ekmege el uzatmıs...

kücücük yasında kücücük yuregınde kocaman bı yara...
onun ıcın hala cok sanslı dıyebılırız.
yaralı yuregı ıle hala annesının kucagında...

ya bu sıcaklıgı tadamayanlar....

koskoca TÜRKİYE CUMHURİYETİ nın kucucuk bı ferdı olarak sız haınlere seslenıyorum.
ne bu bayrak buradan ıner nede sızın gıbı hanınler burada yasar...
IKI ELIMIZ IKI CIHANDA YAKANIZDA...
hepımızın bası sagolsun...

Tayfun
28.Temmuz.2008, 16:48
Gene aynı seremoniyi izleyeceğiz, suçlular yakalancak ve üzerine toz kondurulmadan yedirilip içirilip bakılacaklar, oysaki taksim meydanında üzerine C4 koyup patlatsalar izlemesi ne keyifli olur tahmin bile edemiyorum, bu insanlık dışımı olur bence hayır, insanlığı düşünmeden bunu yapabilen zaten insan değildir, hayvanda değildir ve bu şekilde bir son tecelli etmesi çok yerinde olur bence.

X__utku__X
28.Temmuz.2008, 17:08
şerefsizler.beyinsizler.bi kaçını sallandırmak yetmez bunların.mağsum insanlardan ne istediniz hayvanlar.noğut kadar beyni olmayan mahluklar.tüğü bitmemiş yavrularda ne istediniz.ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN rahmet geride kalan türk milletine başsağlığı diliyorum

gençer
28.Temmuz.2008, 18:04
terörün; başka çaresi kalmamış aciz insanların yapacağı bişey olduğunu düşünüyorum.. doğan her insan yaşama hakkına sahiptir.zaman zaman bizlerinde yaşananlar karşısında kendimizi aciz hissettiği anlar oluyor ama hiçbirimiz terörist olmuyoruz.sebebi herne olursa olsun, nasıl bir amacı olursa olsun bu sebep insan öldürmeyi haklı çıkartamaz.. terörün hertürlüsünü lanetliyorum...

handojoe
28.Temmuz.2008, 23:12
insan doğal olarak tepkisini gizleyemiyor... ama ahlar vahlar boşuna... ülkenin bu son haline bakınca CANINNIZ CEHENNEME demek geliyor insanın içinden (siyasiler için). kamu oyu bizde maalesef kahve köşelerinde elini masaya vurmaya gelince herkes bir kahraman arıyor tarihin sayfalarından... çok uzun konuşmaya gerek yok, sivil bir darbe gerekli bize... hükümet denen koyun sürüsünü hizaya sokacak eli sopalı insanlar ama vurmayacak sadece sopayı gösterecek... terörü ve diğer sorunları bitirmek o kadarda zor değil. maalsef bu olaylardan besleniyor siyaset bizde sorun biterse kimi kandıracaklar... sorunun çözümü mecliste ama kimse bal peteğini elinden bırakmak istemiyor çünkü kirli parmağı kimse yalamak istemez...

BÜTÜN MESELE ELLERİNDEKİ BAL PETEĞİ AMA ONUDA ALMAK YİNE KENDİ ELLERİNDE BİZ SADECE SANDIKTA OY KULLANAN BİÇARELERİZ...

vatansever
29.Temmuz.2008, 09:54
Bunlar bombalamayı,kalleşçe tuzak kurmayı, her türlü gayrımeşru yolu meşru saymayı bırakmayacaklar.Neden Peki?
kısa ve öz bir cevap olarak söylüyorum. çünkü:İNSAN DEĞİLLER.
DIŞ görünüş hiçbir şeyi anlatmaz. o hainlerde insan gibi görünmelerine karşılık İNSANLIĞIN HİÇ BİR GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEMEKTELER.

peki biz ne yapmalıyız.onlar nasıl vazgeçmiyorsa biz de bu vatandan, insanca yaşamaktan ve o ........(tanımlayamıyorum.çünkü dünyadaki en kötü varlık bille onlardan daha sevimlidir.) her platformda yaşama hakkımızı savunmaktan vaz geçmemeliyiz. bir de ONLARDAN BİRİSİNİ YAKALADIĞIMIZDA HAPİSLERİMİZDE BESLEMEMELİ TEZELDEN ÇARESİNE BAKMALIYIZ.ilgililere duyurulur.

alex
29.Temmuz.2008, 11:26
ŞEREFSİZLER...CAHİLLER..KÜÇÜK BEYİNLİLER...ÇARESİZ KORKAKLAR..ALLAH BELANIZI VERSİN...BU MİLLET DAHA NİCE CANLAR SEHİTLER VERİR YİNEDE YIKAMAZSINIZ..BUNLARI KONUŞTURAN MECLİSDE OLMASINA GÖZ YUMAN TBMM YOK SİYASET YOK POLİTİKA YOK KANUNLAR DEYİP SAYIN DEMELERİNE MUSADE EDEN RESİM POSTER ACAN BU SANSI VEREN TÜM GERZEK MİLLETVEKİLLERİ PARTİLİLER ALLAHINIZDAN BULUN...BİR GECEDE SESSİZ SEDASIZ İŞİNİZE GLEN KANUNLARI MECLİSDEN GEÇİRİP.. TERÖRE TERÖRİSTE AVAZ AVAZ BAĞIRIP DESTEK OLANLARA NEDEN BİR GECEDE KANUN CIKARIP KELLELERİNİ KOPARMIYOSUNUZ...HERSEY İŞİNİZE GELDİĞİ GİBİ...YAZIK LANET OLSUN SİZLERİN VATAN SEVGİSİNE..!SU AN BU MECLİSTE BU SEREFSİZLERİN OLMASINA MÜSADE EDEN TÜM PARTİLER....BIRAKIN BU İŞLERİ BIRAKIN BU MİLLETİN YAKASINI GERCEK MİLLİYETÇİ GÖNÜLDEN YÜREKTEN İNSANLARIMIZ GELSİN...YAZIK BU GÜNAHSIZ BEBEKLERİMİZE COCUKLARA ANNE BABALARA
....
ARKADAŞLAR ANLAŞILAN BİRSEY VARSA GİZLİ ÖRGÜTLENME YAPARSANIZ ERGONOKON GİBİ OLURSUNUZ YAŞASIN TERÖR HEEYYT BİZ ÖRGÜTÜZ DİYE BAĞIRA BAGIRA İŞİNİZİ YAPARSANIZ KİMSE SESİNİ CIKARMAZ BU SİSTEMDE...DEMEKKİ BAĞIRICAZ...YARIN BU KURBAN SİZ VEYA EN COK SEVDİĞİNİ,Z CANINIZ OLABİLİR..YAŞAMADAN ANLAMANIZ COK ZOR...10 GÜNE KALMAZ UNUTACAZ ARKADAŞLAR OLANLARI...?UNUTMAYALIM SESSİZ KALMAYALIM..BAYRAĞIMIZA VATANIMIZA TEPKİYLE SAHİP CIKALIM...
ARKADAŞLAR İLKOKUL MEZUNU BİR ADAMIN MİLLEVEKİLİ OLABİLDİĞİ BİR ÜLKEDE YASIYORUZ...VE BİZLER BU İNSANLARA OY VERİYORUZ BİLİNCSİZCE YAA HATTA ALLAHIN ADAMI DİYE OY VERİLEN PARTİLER VAR :((OY VERMENİN NE ANLAMA YADA O PARTİYE OY ATMANIN NE İFADE ETTİĞİNİ BİLMEDEN OYUMUZU KULLANIYORUZ.ALLAH AŞKIN GİDİP OY ATMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ PARTİNİN PROGRAMINI KİTAPCIĞINI ALIN OKUYUN ANLAYIN AİLENİZİ CEVRENİZİ BİLİNÇLENDİRİN EN BÜYÜK GÖREVİMİZ BU...

HEPİMİZ KIZGIN HEPİMİZ ÜZGÜNÜZ HERKEZ CEZASINI BULUCAKTIR MUTLAKA... TELEVİZYONLARDA GÖRDÜNÜZ O FERYATLARI ACILARI...BENİM SOKAGIMDA OLDU BU İĞRENÇ SALDIRI TEPKİM BELKİ HERKESDEN BİRAZ DAHA COK, TANIDIK İNSANLAR KOMSULARIMIZ...!ABİ COK ZOR İFADESİDE ANLATIMIDA..

RR AİLESİNDEN RİCAM MOTORLARINIZA ASACAĞINIZ BAYRAĞIMIZLA GÖSTERELİM....

ardi
29.Temmuz.2008, 12:20
insan olmayana insanlık yapılmaz kimse insan haklarında bahsetmesin bize masal okumasınlar
bu milletin karnı tok artık bu yalanlara!

yanlizkurt
31.Temmuz.2008, 22:01
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı katılıyorum ,bunların insan olmakla hiç bir ilgisi yok bunlara ne yapılsa insan hırsını alamaz ben şahsen böyle düşünüyorum ALLAH hepimize güç güvvet versin bütün bu olanlara dayanabilmek için ama hiç birşeyde sebepsiz olmaz deyimi aklıma gelmiyor değil hani.
ALLAHTAN ölenlere rahmet geride kalanlarada sabır diliyorum . . . . . . .!!!!!

foreman
03.Ağustos.2008, 22:09
gıden gerı gelmez...
dun agladık ama bugun unuttuk...
tıpkı daha onceden oldugu gıbı...

tum bu olumsuzluklar arasında bu haınlıgı yapanların yakalanmıs olması da yuregımıze serpılen bı damla sudan oteye gıtmez...
sımdı sorun surada: acaba bu vatan haınlerını ne kadar beslıyecegız...
yada ılk af ne zaman cıkacak ta bu haınler yıne hıc bırsey olmamıs gıbı aramızda dolasacaklar...

ıcımız buruk...
tekrar bu soruların tekerrur ettıgı gunlerı gorecekmıyız? Allah korusun!!!

carvalho
11.Ağustos.2008, 13:41
Erzincan'da 9 şehit...

Kalleş teröristler, hain mayın tuzağında 9 askerimizi daha şehit ettiler!!!
Öyle kalleşçesine ki bu eylemler, aslında her biri korku çığlığı...

Şehadet mertebesine erişen tüm merhum askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim... Yaralılara da acil şifalar!!!

delibeygir
11.Ağustos.2008, 15:22
alçakları lanetliyoruz onlar ve yardakçıları istediklerine asla kavuşamayacaklar buna izin vermeyiz.

emresahin
21.Ağustos.2008, 13:31
izmir de bu sabah patlayan bomba...tam da yarın fuar açılacakken insanları yine tedirgin ettiler.polis ve asker yaralılara şifalar dilerim.
http://www.yeniasir.com.tr/fotogaleri.php?hid=58&cnt=0

fotoğraflarla patlama anından sonraki görüntüler linkte...
Terörü besleyen ,ona destek veren herkese lanet olsun .!!

carvalho
21.Ağustos.2008, 15:16
Çok geçmiş olsun. En azından ölü olmaması sevindirici.
Teröre, terörden beslenenlere lanet olsun!!!

RızaHoşgör
21.Ağustos.2008, 15:41
yaw yazmayacağım,yazmayacağım diyorum ,zorla yazdrtıyorsunuz.
ARKADAŞLAR,BATAKLIK KURUMADAN SİVRİSİNEK BİTMEZ.
DÜNYANIN DERDİ İSRAİL DİRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

carvalho
21.Ağustos.2008, 15:52
Analitik olarak işin derinine inersek iş İsrail'den de öteye gider Rıza kardeşim, bunu bilmeyen de yoktur zannımca. Sadece bu haberlere üzüntümüzü dile getiriyoruz, öfkemizi haykırıyoruz...

RızaHoşgör
21.Ağustos.2008, 16:01
PKK veya benzeri piyonlara haykırılan öfke zalim İSRAİL i sevindirir.
Kahrolsun Devlet Terörü,Kahrolsun İSRAİL diye haykıralım lütfen.Bu güne kadar millet olarakota boka ürün protestosu yaptık ki yalandandı hepsi.Hade yapalım İSRAİL i protesto.Kullanmayın İSRAİL menşeili ürün.

kıvılcım
21.Ağustos.2008, 16:04
yahu bu yapılanlar ne dine nede kanuna sıgıyor bu tek silah tüccarlarına yarıyan ve hiç suçu olmuyan insanlar yok olması allah ne diyim ben içimdekileri haykırsam site kapanır

carvalho
21.Ağustos.2008, 16:25
İsrail mallarını protesto edelim peki
Ama ne alıyoruz ki İsrailden?
Daha doğrusu israil hayatımızın ekonomik olarak ne kadar içinde?
Her tarafımız Amerika olmuşken...

İsrail kimdir daha doğrusu, misyonu nedir?
ABD'nin orta doğudaki askeri üssü değil midir?
Daha doğrusu ABD'nin pitbull köpeği değil midir?

O zaman düşman İsrail değil Amerika'dır.
Amerika'ya yapalım protestomuzu var mısınız?
Hepimiz varız diyecek muhakkak ama gerçek öyle değil maalesef,
Hamdi Bey'e teşekkür ediyoruz ve maalesef yokuz...
Daha doğrusu yıllar yılı kişiliksizeşen dış siyasetle bu, suni gerçeklik ve kabulleniş olarak bize dikte edildi...
Cumhuriyet sonrası süratle millileşen ekonomi, kültür, hayat tarzımız, dirayetsiz ve atanmış kişilerce ABD'ye esir edildi...

Önce dilimiz kirlendi
Misyoner okulları, yabancı dille eğitim diyerek "misyon insanları!" yetiştirmeye başladılar,
Amerikancı müfredat ile taze beyinleri bulandırdılar
Apolitik insan yetiştirterek insanlarda bireysel mutluluğu öncelik yapıp düşünüp harekete geçmelerini engellediler
Ekonomimize sahip çıkıp bizi suni krizlerle IMF'ye borçlandırarak ekonomimizi de kendilerine esir ettiler
Dış borçları ödeyemeyecek duruma geldiğimizde morotoryum riskine karşı kendi misyonlarındaki kişileri sahip oldukları medyanın gazıyla ekonominin patronu yaptılar
Medyayı ele geçirerek istediklerini iktidar, istediklerini muhalefet yaptılar,

Sonuç olarak "Türkiye kendi idaresine bırakılmayacak kadar kıymetli bir ülkedir" düz turuyla kendi çıkararının piyon oyuncusu yaptılar, kendi atadıkları yöneticiler ile...

Tüm bu gerçekler bir kenarda dururken, "suçlu İsraildir, Kahrolsun İsrail" demek yanlış olmasa da yetersizdir ve bataklığı kurutmak adına sadece bir adet okaliptus ağacı dikmeye benzer.

İlla bataklık kurttulacaksa süratle bireysel bilinçlenmeyi gerçekleştirip, sorgulayıcı olup gerekli tepkileri sanal değil fiziki olarak vermek gidilecek yol olabilir. Kaybedecek neyimiz kaldı, işgal altındayız....

daha fazla yazarsam Her Yere Kon'cular götürecek beni
Götürmeyenin!!!!!!