PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : samsuna?

perioğlu
12.Ağustos.2008, 21:44
arkadaşlar ben bayrama birhafta felan motorla samsuna gitmeyi dişünüyorum ama motorla uzun yol deneyimim yok 150kmyi geçmedim samsun 745km bilmiyorum gidebilirmiyim. 1 O tarihlerde samsun tarafına gidecek kimse varmı. 2 acaba o güzergaha tren varmı trenle gitsem ordada rahat rahat motorumlas gezsem 3 acaba motorla gitmekten vazmı geçsem fikirleninizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum

mojo
13.Ağustos.2008, 00:06
745 km yi bir günde biraz kasarsan alırsın. fakat yanlız başına gitmek hiç zevkli olmaz. 1-2 motor olsa daha zevkli olur. Biz yeni karadenizden döndük Samsundan 1 günde istanbul'a geldik ama artçım olduğu için yol çok sıkıcı değildi. En azından gidiş yada dönüşün bir tanesinde tren yada deniz yoluyla gidebilirsin. daha zevkli olur diye düşünüyorum.

carvalho
13.Ağustos.2008, 08:25
Samsun'a tren yok.

Gidiş çok kolay. 320 km civarı sadece otobandan gidiyorsun zaten, Gerede çıkışına kadar. Kalan 400 km de çok zevkli yollar... Ben geçen sene Regal'le 11 saatte almıştım o yolu, molalarla...

Bayram tatilinde yağmura yakalanabilirsin yolda. Yağmurluğunu eksik etme, elinde yedek sigorta muhakak bulundur, bunun yanında yedek ampul, yedek buji, lastik onarma spreyi bulundur, avadanlığın eksiksiz olsun... Çok zevkli yol yaparsın.

Gerede çıkışından sonra İsmetpaşa rampası'ndan Çerkeş'e kadar virajlarda dikkatli ol, aynı şekilde Havza girişindeki ve Kavak-Çakallı rampasındaki virajlarda da... Onun dışında yol güvenli...

ugurcuk
13.Ağustos.2008, 22:33
motorla gitmeye gözün yemezse kamyonla göndereyim dersen yardımcı ollurum

perioğlu
14.Ağustos.2008, 07:30
motorla gitmeye gözün yemezse kamyonla göndereyim dersen yardımcı ollurum
gözüm kesiyor kesmesinede amacım motorumu yormamak çünkü samsunda yeterince yoracağım onu amacım orada gezmek.aslında yardımcı olursanız sevinirim zaten araştırdım tren yada gemiyok galiba

bozkurt
14.Ağustos.2008, 10:56
Perioğlu merhaba,ne olacak ki,motor yorulunca sana kafamı tıtacak.
Sen yorulacağına bırak o yorulsun.
Hem merak etme regal yorulmaz.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

veritas
17.Ağustos.2008, 04:05
Bak Muhticim, sen gelmeden gitmiyorum sizin dönerciye.
Bir de şu var ki motorunun sağlığı için gerekli olan bütün malzemeyi yanında getirmen senin açından iyi olacak gibime geliyor. Malum sen geldiğinde ben direksiyon dersi alıyor olucam... :) Toprağım olarak motoruna baya bir süre el koymak gibi bir fikrim geliyor... hehehe... Yaşasın kötülük... ;)

handojoe
18.Ağustos.2008, 23:14
gidersin dostum hiç merak etme...

öyle bir gidersinki samsuna vardığına bile inanamazsın...

yalnız CARVALHO nun dediklerine kulak ver gerisi için birşey elinden gelmez zaten...

haluka28
19.Ağustos.2008, 01:31
motorların yorulmadığına aemin olabilirsin biz denedik. taş gibi hiç bişi olmuyor. yaylalara bile çıktı. zaten bu motorların sınıfı da yanlış. ragaller artık enduro-chopper olarak adlandırılabilir..

okan
19.Ağustos.2008, 11:00
sabah çık yola akşama burdasın .. kendini kasmanın gereği yok...selçuğun bahsettiği yerlerde dikkatli ol .. bas gel....