PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bambudan Kask Mı Olur?

polat
01.Eylül.2008, 13:39
http://motoron.com.tr/news/640_roof-bam3.jpg
Fransız Kask uzmanı Roof’tan dünyanın ilk bambu kabuklu kaskı RO6 BAMBOO

Roof, dünyanın ilk bambu dış kabuğa sahip kaskı tüketicilerin beğenisine sundu. Oldukça farklı bir görüntü elde edilen kaskta ilk akla gelen şey yeterince koruyucu olup olmadığı. Bu noktada Fransız marka, bambunun sadece pandaların yediği bir diyet yemek olmadığını; sahip olduğu çeliğe eşdeğer gerilim direnci ile yapı sektöründe korunum amaçlı yapılarda kullanıldığını belirtiyor.

Bambu dış kabuğa sahip kaksın güçlü darbelere ve şoklara da oldukça iyi tepki verdiğini belirten uzmanlar, bunu alınan E22-05 güvenlik sertifikası ile de kanıtlıyorlar. Bambu kabuklu Roof RO6 Bamboo hem görünüşü hem de uluslararası güvenlik sertifikaları ile göz dolduruyor.

http://motoron.com.tr/news/640.jpg
http://motoron.com.tr/news/640_roof-bam2.jpg

Airbrush
02.Eylül.2008, 16:35
nekadar saglam bılmıyorum tabii,fakat kac kılo acaba,hafıftır dıye tahmın edıyorum.

moonchild
02.Eylül.2008, 17:38
Aslında modern teknoloji olmasaydı ve buna rağmen bugünkü motosikletler olsaydı (yani garip bi dünyada yaşıyor olsaydık) hepimizin kaskları bambudan olurdu bence. Mukavemeti oldukça yüksek, doğal bir ürün bambu. Doğru kullanıldığında -ki Roof'un yanlış kullanmış olamayacağını düşünüyorum- bence mükemmel de olabilir. Zaten sertifika falan alınmış, demek ki belli güvenlik standartlarını karşılıyor. Bambuya ilişkin bir küçük dipnot da özellikle Çin'deki modern binaların birçoğunun imalatı sırasında -elbette kule vinç yerine değil- dış cephe vesaire gibi uygulamalarda bambu iskeleler kullanılmakta. Bu da malzemenin aslında ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor. Bizim burada demir-çelik gibi malzemelerden yaptığımız dış cephe iskelelerini adamlar bambudan yapıyor :)

Tayfun
02.Eylül.2008, 19:37
Çeliğe eşdeğer gerilim direnci diyor bu göz ardı edilmemesi gereken birşey, bir kilo pamukmu yoksa bir kilo demirmi daha ağırdır sorusu gibi kafa karıştırıcı bi durum :)

huysuz
02.Eylül.2008, 19:46
Hem sağlam, hem ucuz, hemde hafif olacağını umut ederek belki gelecek nesil kaskları görmüş oluyoruz.

blacksunrise
04.Eylül.2008, 15:45
bmbudan kask müthiş olur. bnce çok sağlam bi kask olur konseptini biraz daha değiştirirlerse crossçular için çok ideal bi kask olur abi düşünsene hem sağlam hemde binevi kamuflaj rampadan uçan bi bambuyu düşünsenize :)

kıvılcım
04.Eylül.2008, 16:44
valla inceledim bambunun lif olayı çeligin lif olayından baya saglam arkadaşlar ama copy paste yapmıyorum sorun ve reklam olamsın aman ha

carvalho
04.Eylül.2008, 16:51
copy paste yapmıyorum sorun ve reklam olamsın aman ha

niye ki? "alıntıdır" dersin olur biter...

kaanka
04.Eylül.2008, 20:38
Bence de çok güzel, bir de fiyatlarını öğrenseydik...

kıvılcım
04.Eylül.2008, 22:04
valla fiyatıda uygundur bunların alalım bütün arkadaşlara kardeşimizde boyar şekil yapar sitemize uygun deymeyin keyfimize birileri bizi durdursunda görelim:cheesy::cheesy::cheesy:

rüzgardede
16.Eylül.2008, 20:24
Çene korumasız bir kask düşünemiyorum. Başıma gelen bir olayda, eğer böyle bir kaska sahip olmasaydım neler olabileceğini düşünmek bile istemedim. En az 50km hızla çenenizi asfalta vurduğunuzu düşünün!?:(