PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Yardim (egzoz Kararmasi)

disobedient
05.Eylül.2008, 23:07
Arkadaşlar benim egzoz da sanırım aşırı zorlanmadan kaynaklanan bir kararma var ve bu kararma git gide artıyor egzozu değiştirsem mi yoksa nikelanj mı çektirsem bilmiyorum her iki durumda ne kadar bir masraf çıkar bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin şimdiden teşekkürler...

blacksunrise
06.Eylül.2008, 19:09
eksozun tamamında mı yoksa sadece ucunda mı kararma var?
eğer eksozun ucunda kararma varsa sadece kafa değişikliği yaparak sorunu halledebilirsin kararma tamamında ise eksozun tamamını 80-100 tl arasında değistirirsin (sadece eksoz kafası 10-20 tl arasında değişir) ama nikelaj attırdıında yinede aynı sorun olur eksozu değiştirirsende :)

disobedient
07.Eylül.2008, 22:30
tamamında değil kısmen kararmış dostum ne önerirsin

Mr.Quanta
08.Eylül.2008, 10:11
once subap ayarlarina bakilmasi lazim. egsoz subabi fazla acik olabilir, bu da sicak gazi cabuk bosaltiyor demektir. kararma, kizarma, menevislesme bunlardan kaynaklaniyor olabilir. saglikli bir motorun eksozu kararmaz. eksoz degistirmekle de cozulmez dogal olarak.

aidikurt
08.Eylül.2008, 10:29
abı sen once bır motoruna baktır eksozt karaıyorsa muhtemelen bır problem vardır motorda durup duruken karamaz oyle bujıler bıle duzgun atesleme yapmasa daha kararabılır.Daha bır cok nedenıde olabılır.

disobedient
08.Eylül.2008, 11:14
ilginiz için teşekkürler

blacksunrise
08.Eylül.2008, 17:53
daha detaylı bilgi veren abilerime katılıyorum:)