PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nylon poşet egsozdan nasıl çıkar?

Comandante
08.Eylül.2008, 11:51
Egsozuma nylon poşet yapıştı,egsoz soğukken bir kısmını tabaka halinde çıkarabildim,sonra sıcakken de ıslak bezle sildim,fakat pek fayda etmedi,egsozda yazılar falan var,nasıl çıkarabileceğim konusunda fikri olan var mı aceba :))?

kıvılcım
08.Eylül.2008, 15:20
benzinle sil bastırarak sorun kalmaz aman ha bu söyledigimi sogukken yap sonra baya bir bronzlaşırsın

yasinsubay
08.Eylül.2008, 16:25
tiner de olabilir

emrahkucukgirgin
08.Eylül.2008, 16:30
Bu konu daha önce de tartışılmıştı. Denenmiş ve başarılı sonuç elde edilmiş tek yöntem tahta ile egzostu sıcakken kazımak. Tahta naylondan sert ama kromdan yumuşak olduğu için egzostu çizmeden naylonu kazır... Daha yeni kurutemizlemeden aldığım takımın üstüne geçirdikleri naylon egzosta yapıştı ve bu yöntemle 2dk içinde esamesi kalmadı...

Comandante
08.Eylül.2008, 16:44
benzinle sil bastırarak sorun kalmaz aman ha bu söyledigimi sogukken yap sonra baya bir bronzlaşırsın

benzini bir deneyeyim,teşekkürler...

Comandante
08.Eylül.2008, 16:45
tiner de olabilir
tinerle soğukken denedim fayda etmedi,fakat sıcakken denemedim.

Comandante
08.Eylül.2008, 16:49
Bu konu daha önce de tartışılmıştı. Denenmiş ve başarılı sonuç elde edilmiş tek yöntem tahta ile egzostu sıcakken kazımak. Tahta naylondan sert ama kromdan yumuşak olduğu için egzostu çizmeden naylonu kazır... Daha yeni kurutemizlemeden aldığım takımın üstüne geçirdikleri naylon egzosta yapıştı ve bu yöntemle 2dk içinde esamesi kalmadı...

en mantıklısı bu yöntem görünüyor,akşama deneyeceğim,umarım çıkar,çok kötü bir görüntü oluştu,yalnız poşetteki yazılarda egzosta yapıştı ve onlar da boyarmadde umarım bu yöntemle onları da def'ederim :))) teşekkürler...

siyahus
08.Eylül.2008, 17:10
Valla ben sıvı süt pasta ile çıkardım gram iz kalmadı, bence süt pasta ile dene.

emrahkucukgirgin
08.Eylül.2008, 17:18
Bende de yazılar vardı. Hepsi çıktı. Garantili yöntem...

Comandante
08.Eylül.2008, 17:33
Valla ben sıvı süt pasta ile çıkardım gram iz kalmadı, bence süt pasta ile dene.

bütün yöntemleri deneyeceğim,bakalım artık,teşekkürler...:)

perioğlu
08.Eylül.2008, 19:19
ahbe kardeşim ahbe tertibim o işin uzmanı benim bana sorsana bizim dükkanda hallederiz merak etme hem komple bi cıla geçeriz motora,uğraşıpta bozma nikelajı

Kisstanbul
08.Eylül.2008, 21:30
Ne yazıyordu poşetin üstünde...

kıvılcım
08.Eylül.2008, 21:34
yazı aynen şöyleymiş sürüden ayrılanı kurt kapar devamıda şöyle kırmızı ışıkta durmadan önce arkadan gelen arabanın süratini kontrol et sonra ailenin içini sızlatma

dip not burda aile raptorriders oluyor

kıvılcım
10.Eylül.2008, 11:31
poşetin akibeti ne oldu:cheesy::cheesy::cheesy:

bronks
20.Mart.2016, 22:31
benim de motorun egzozlarinda aynı sorunlar var. İlk olarak tahtayı deniyecegim herhalde

Batuhan35
20.Mart.2016, 22:50
bendede aynı sorun var sütle çıkarmak biraz şaşırttı beni açıkçası :D

bronks
20.Mart.2016, 22:59
bendede aynı sorun var sütle çıkarmak biraz şaşırttı beni açıkçası :D
Ben onun ne olduğunu anlayamadım açıkçası :///
"Sıvı süt pasta"

tbaylan
20.Mart.2016, 23:57
Bayağı eski bir konu hortlamış. Malesef hepimizin motorlarının başına gelebiliyor bu durum. Ben şu şekilde çözüyorum. Motoru çalıştırıp egzoz biraz ısınıp üzerindeki plastik malzeme hamur kıvamına geldikten sonra, elime geçirdiğim egzozu çizmeyecek ama plastiği de üzeriden kazıyacak malzeme ile çıkarıyorum yavaş ve dikkatli bir şekilde. Kendine güvenen bu malzemeyi ahşap da yapabilir, jlet de yapabilir, bozuk para da yapabilir. Tercih size kalmış:)

bronks
21.Mart.2016, 01:39
Bayağı eski bir konu hortlamış. Malesef hepimizin motorlarının başına gelebiliyor bu durum. Ben şu şekilde çözüyorum. Motoru çalıştırıp egzoz biraz ısınıp üzerindeki plastik malzeme hamur kıvamına geldikten sonra, elime geçirdiğim egzozu çizmeyecek ama plastiği de üzeriden kazıyacak malzeme ile çıkarıyorum yavaş ve dikkatli bir şekilde. Kendine güvenen bu malzemeyi ahşap da yapabilir, jlet de yapabilir, bozuk para da yapabilir. Tercih size kalmış:)

Evet en basit ve sağlıklı yöntem bu gibi görünüyor. Teşekkürler

Bypale
21.Mart.2016, 02:29
Ayakkabı izi falan kauçuk plastik izlerini boya izlerini yok etmek için. Deponuza bezi sokun. Benzinlensin biraz. Sonra scak egsozdaki lekelere sürün ovalayın. Ne çizer ne iz kalır.
Motoru stop edip yapın ama. Canlı molotofa dönüşmeyin sonra allah korusun:::::

2_rock
21.Mart.2016, 02:34
Aynısı ben istanbula giderken oldu shell benzinlikte bana çöp torbası verdiler koluma bacağıma geçiririm yağmuru rüzgarı engellesin die hala yapışan çok torbası egzozda duruyor .yarın ilk işim bunu dediğiniz gibi denemek olacak )))))

Crixus
21.Mart.2016, 03:03
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160320/4f7993b1fc7660f9b9384a96b6fa1b35.jpg

Valla ben bunu kullanıyorum alper başkan önermişti pasta kovamında egzosun üstüne bezle yedire yedire sürüyosun hiç birşey kalmıyo çıkarıyo ama şöyle birşey var Scotch la temizlerken sert tarafıyla bastıra bastıra temizlersen kromajı çizersin ben deniyerek öğrendim başkalarının canı yanmasın 😃

Galaxy Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peder
21.Mart.2016, 03:58
Ayakkabı izi falan kauçuk plastik izlerini boya izlerini yok etmek için. Deponuza bezi sokun. Benzinlensin biraz. Sonra scak egsozdaki lekelere sürün ovalayın. Ne çizer ne iz kalır.
Motoru stop edip yapın ama. Canlı molotofa dönüşmeyin sonra allah korusun:::::
Muhtemelen en temiz işe yarar yöntem bu olacaktır. Benzin her şeyn ilacı abi. Bide uygun olsa fiyatı :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DarkMacros
21.Mart.2016, 11:31
Benim motorumun da egsozunu boyamışlar. Boya yanmış yer yer de atmalar yapmış, dalmaçyalı köpekler gibi görünüyor::::: Onu da çıkarır mı acaba bu temizleyici :Rockn Roll:

tbaylan
21.Mart.2016, 12:49
Benim motorumun da egsozunu boyamışlar. Boya yanmış yer yer de atmalar yapmış, dalmaçyalı köpekler gibi görünüyor::::: Onu da çıkarır mı acaba bu temizleyici :Rockn Roll:

Haftasonu bakım faaliyeti yapıcaz Önder. O zaman bir bakarız durumuna. Hiç olmadı Polisaj'a göndeririz yada amyant(egzoz sargısı) ile sarar kapatırız. Gayet hoş olur8)

DarkMacros
21.Mart.2016, 13:13
Haftasonu bakım faaliyeti yapıcaz Önder. O zaman bir bakarız durumuna. Hiç olmadı Polisaj'a göndeririz yada amyant(egzoz sargısı) ile sarar kapatırız. Gayet hoş olur8)

Tamam şefim teşekkür ettim :)

F.t.s kill your self