PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulak Tıkacı

carvalho
12.Eylül.2008, 10:14
Motosiklet yazılarında hep okurdum, motorla uzun yol yapan, bu işin üstadları muhakkak kulak tıkacı kullanın; kulak tıkacı motor ve rüzgar sesinin şiddetini azaltarak ileride oluşabilecek olası duyma bozukluklarını şimdiden önleme adına çok önemli bir aparattır derlerdi, pek itimat etmezdim bu yaklaşıma. Bugün ilk defa denedim işe gelirken 65 km boyunca, inanılmaz rahat ettim. Rüzgar ve motor gürültüsünün şiddetini büyük ölçüde kesti, kafam sepet olmadan güne devam ediyorum şimdi.

Herkese tavsiye ederim...

Ben aşağıdaki tıkaçlardan aldım. 3 YTL resimdeki renkli kutulardan bir tanesinin fiyatı. Kutnun içinden 4 adet tıkaç çıkıyor. Eczanelerde silikon olanlardan da var...

http://img520.imageshack.us/img520/4215/tkash7.jpg (http://imageshack.us)
http://img520.imageshack.us/img520/4215/tkash7.39266a8b0b.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=520&i=tkash7.jpg)

bunun kişisel kulak kalıbına göre yapılanları da var. Doğan kardeşim bu konuda yardımcı oluyor. Ben bir çift muhakkak yaptıracağım fırsat bulduğumda...

RızaHoşgör
12.Eylül.2008, 10:20
Teşekkürler Selçuk ,
Doğan,kulağımın ölcüsünü ne zaman ve nerde alıyorsun? :)

doğan
12.Eylül.2008, 10:47
Rıza abi bizim yaptığımız kulak tıkaçları selçuğun yukarıda resmini koyduğu tıkaçlar gibi kullan at bi ürün değil. birazdan sitede detaylarını yazarım. ölçü alma işi ise merkezimizde ya da buluşmalarımızın birinde yapılabilir.

doğan
12.Eylül.2008, 10:49
Konu: Kişiye Özel Kulak Tıkacı

Saygılarımızla.
Doğan Bostancı

KİŞİYE ÖZEL SİLİKON KULAK TIKAÇLARI

FAYDALARI:
- Kulak izi alınarak kişiye özel yapılır.
- Su geçirmez.
- Gürültü kesici özelliğe sahiptir.
- Anti alerjiktir.
- Kulak zarı problemi olanlarda sudan korur.
- Sudan etkilenip deforme olmaz, uzun ömürlüdür.
- Şeffaf renk olduğundan kulakta fark edilmez.
- Kulak kıvrımlarına birebir oturduğu için kayma, çıkma,düşme olmaz.

KULLANIM ALANLARI:
- Gürültülü ortamlarda gürültüden korur,
- Kulak rahatsızlığı geçirenlerde sudan koruyucu özellik taşır,
- Banyoda, havuzda,denizde kulağa su kaçmasını önler.

İstanbul İşitme Merkezi
Odym. Doğan Bostancı
0212 2477604

bozkurt
12.Eylül.2008, 10:54
Doğan kardeşim merhaba,sunmuş olduğun ürün süper bişey gibi gözüküyor.Ama anladığım kadarıyla mutlaka oraya gelip ölçünün alınması gerek, doğrumu?
Eğer öyleyse bir başka bahara kaldı heveslerimiz.
İstanbul'daki arkadaşlar çok şanslı.
Kulağa göre tıkaç.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

doğan
12.Eylül.2008, 10:58
Doğan kardeşim merhaba,sunmuş olduğun ürün süper bişey gibi gözüküyor.Ama anladığım kadarıyla mutlaka oraya gelip ölçünün alınması gerek, doğrumu?
Eğer öyleyse bir başka bahara kaldı heveslerimiz.
İstanbul'daki arkadaşlar çok şanslı.
Kulağa göre tıkaç.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

Ali abi bu tıkaç işitme cihazı satışı yapan merkezlerde ve bazı medikallerde yapılabiliyor. o yüzden hevesin kırılmasın. bulunduğun yerde yaptıracak biryer bulamazsan ben sana yardımcı olmaya çalışırım.

carvalho
12.Eylül.2008, 11:00
Rıza abi bizim yaptığımız kulak tıkaçları selçuğun yukarıda resmini koyduğu tıkaçlar gibi kullan at bi ürün değil. birazdan sitede detaylarını yazarım. ölçü alma işi ise merkezimizde ya da buluşmalarımızın birinde yapılabilir.

Doğan, bu akşam halledebilir miyiz ölçü işini???
Olmaz dersen kulağımın bir fotosunu çekip yollayayım sana :)

bozkurt
12.Eylül.2008, 11:06
Foto ile oluyorsa sorun yok.Gerekirse östaki borusunun bile fotosunu çekerim:roll:
Doğan sağol araştıracağım.Kusura bakma bişey soracam.
Bu işin maddi yönü ne kadar acep?
Sağlıcakla kal.

doğan
12.Eylül.2008, 11:06
Doğan, bu akşam halledebilir miyiz ölçü işini???
Olmaz dersen kulağımın bir fotosunu çekip yollayayım sana :)
Hallederiz Selçuk. Ben bu akşam malzemeleri yanımda getiririm.

HONEY
12.Eylül.2008, 11:09
ben bu tıkaçlardan aldım ofisde bir deneme yaptım çok rahatsız edici geldi yollarda hiç kullanmadım

hatta yanımda hiç kullanılmamış vardı kıyıköyde kıvılcım abiye verdim

doğancım sendeki özel siparişlerden bende almak istiyorum ama rahatsız edermi bilmiyorum biraz kılımdır :)

doğan
12.Eylül.2008, 11:24
Foto ile oluyorsa sorun yok.Gerekirse östaki borusunun bile fotosunu çekerim:roll:
Doğan sağol araştıracağım.Kusura bakma bişey soracam.
Bu işin maddi yönü ne kadar acep?
Sağlıcakla kal.

Abi istanbul piyasasına göre söylüyorum(anadolu illerinde fiyat 5-10 ytl daha ucuz olabiliyor) 1 çifti 70 ytl dir ancak ben sitemizin üyelerine 1 çiftini 40 ytl den yaptırabiliyorum. Fiyat tahmininizden yüksek olabileceğini biliyorum. Ancak sebebi ise bu tıkaçların teknisyen tarafından bütün bir gün el ile işlenerek yapılmasından dolayıdır.

doğan
12.Eylül.2008, 11:26
ben bu tıkaçlardan aldım ofisde bir deneme yaptım çok rahatsız edici geldi yollarda hiç kullanmadım

hatta yanımda hiç kullanılmamış vardı kıyıköyde kıvılcım abiye verdim

doğancım sendeki özel siparişlerden bende almak istiyorum ama rahatsız edermi bilmiyorum biraz kılımdır :)
bülentcim ilk kullanışta biraz rahatsızlık verir. çünkü kulakta yabancı bir cisimin oluşu insanları huzursuz ediyor. ancak kullandıkça alışılıyor.

carvalho
12.Eylül.2008, 11:29
Fiyat hiç pahalı değil. Kullan at tıkaçlara sürekli para verileceğine sizde yapılanlara bir kere para ver, yıka yıka kullan...

Bu akşam kulağımla birlikte öğretmenevindeym Doğancım :)

bozkurt
12.Eylül.2008, 11:29
Doğan sağol birader.
Araştıracağım.Neticeyi bu topikte bildiririm inşallah.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

doğan
12.Eylül.2008, 11:37
Doğan sağol birader.
Araştıracağım.Neticeyi bu topikte bildiririm inşallah.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.
Abi balıkesirde yaşıyorsun sanırım senin için birkaç firmanın telefonunu yazıyorum

Platin Medikal(bandırma) 266 714 43 69
Ege Medikal(edremit) 266 373 70 76
Sesim İşitme (balıkesir merkez) 266 245 38 39

kıvılcım
12.Eylül.2008, 11:37
sanırım bu tıkaç işi baya yararlı olacak bilgilendirme ilgi için çok teşekkürler dogan kardeşim

doğan
12.Eylül.2008, 11:42
Fiyat hiç pahalı değil. Kullan at tıkaçlara sürekli para verileceğine sizde yapılanlara bir kere para ver, yıka yıka kullan...

Bu akşam kulağımla birlikte öğretmenevindeym Doğancım :)
akşam görüşürüz.

rakursi
12.Eylül.2008, 11:50
doğan piyasaya göre çok ucuza veriyon
karını koy üstüne :p

kıvılcım
12.Eylül.2008, 11:53
doğan piyasaya göre çok ucuza veriyon
karını koy üstüne :p

heytt piyasa yaptırma şurda millet faydalanıcak nerdeyse satışa çeviriceksiniz işi bak bunların tek taş olanı var onlar dahada orjin:p:p

Airbrush
12.Eylül.2008, 12:56
benım kulak rahatsızlıgım var,aksam bende kalıbımı verecem:p su geçirmez olması işime geldi.

MAKAS
12.Eylül.2008, 13:00
VALLA DOĞAN BÖYLE PAZARI BAŞKA YERDE BULAMAZSIN..Bİ DAHA DÜŞÜN:p

doğan
12.Eylül.2008, 18:29
heytt piyasa yaptırma şurda millet faydalanıcak nerdeyse satışa çeviriceksiniz işi bak bunların tek taş olanı var onlar dahada orjin:p:p

yeterki arkadaşlarıma faydalı bişiler yapabileyim. imkanım olsa hepinize bedavadan yaptırabilsem.

doğan
12.Eylül.2008, 18:32
bu tıkaçlardan 2 çift EMOK un eğitim sorumlusu bi abimizede yapmıştık. o aslında fuarda stand açmamı istemişti. bende fuara gelirim ama standla uğraşamam ben gezer yer içer eğlenirim demiştim:p netekim öylede yaptıkk.

kaanka
12.Eylül.2008, 21:12
Kardeşim şu iş benimde aklıma yattı, uzun yolda kafa beyin kalmıyor. Hanımla banada birer çift ayarlayalım...:)

bozkurt
13.Eylül.2008, 10:47
Doğan, telefon numaralarını aldım.Sağol alakadar olacağım.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

doğan
13.Eylül.2008, 16:36
Kardeşim şu iş benimde aklıma yattı, uzun yolda kafa beyin kalmıyor. Hanımla banada birer çift ayarlayalım...:)
Ayarlarız Alpercim . ne zaman istersen.

shopar
16.Eylül.2008, 00:21
beyin tıkacıda yapıyonmu doğancım?su girmez olandan,beynı sulanana bırebir dıye bıde topk açarsın asıl para bu işte ben sana sölim valla:O)

doğan
16.Eylül.2008, 09:50
beyin tıkacıda yapıyonmu doğancım?su girmez olandan,beynı sulanana bırebir dıye bıde topk açarsın asıl para bu işte ben sana sölim valla:O)
Hayırdır beyni sulanan mı var. ihtiyaç mı hasıl oldu ?

shopar
16.Eylül.2008, 10:38
insanımızın genel sorunu beyin sulanması ya o açıdan şeettıydım ben:)))
çevrede de var tabı eşe dosta lazım bu aralar