PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARDIM...Şanzıman

X__utku__X
16.Eylül.2008, 21:31
Arkadaşlar ve olan oldu motor şanzıman kitledi.Hemde hiç yüklenmeden yavaş yavaş giderken tam ışıklardan kalkınca.Bana yedek parçada yardımcı olabilecek kimse varmı.Yardım bekliyorum parçaları nerden nasıl temin edebilirim.Şanzıman hafta sonu açılcak nekadar hasar var bakılcak.Servis 200lira istiyo işçiliğe ama parçayı nasıl halletcem lütfen yardım edin.Acaba dişlilerin fiyatları ne kadardır.1.2. vites dişlisi fln hasarlı galiba.Bana ali ustanın yada parçaları tedarik edebileceğim biyer lazım.:(:(:(

foreman
16.Eylül.2008, 21:47
utku'cum oncelıkle gecmıs olsun...
parca konusunda sana muslum baba yardımcı olur...
hem ucuz hemde cabuk bulmanı ve almanı saglar...
ıstersen onunla bı ırtıbata gec...
gecenlerde bı arkadasla aramızda gecen dıalogta boyle bı ıslemın ona 750 cıvarı bı rakama maal oldugu yonunde ıdı...
sanırım dıslıler 400/450 arası felandır...
gerısı ıscılık yag.conta vs.dır...

X__utku__X
16.Eylül.2008, 21:52
Fatih abi çok teşekkür ederim.450 çokmuş yaa.Şeytan diyo çek bırandayı paslansın öyle.offf

kaanka
16.Eylül.2008, 21:55
Dostum Allah yardımcın olsun. Umarım sadece bir iki dişli kırıktır yoksa Fatih'in de yazdığı gibi bu iş 750YTL. civarlarında maloluyor...

ugurcuk
16.Eylül.2008, 22:09
keşke ayar yerine balatayı değiştirme yoluna gitseydin neyse olmuşla ölecceğe çare yok. dişli başına 50-75 ytl bişey olması lazımdı ali abiden dişlileri temin edebilirsin. makine bi açılsın kaç dişliye ihtiyacın var bi belli olsun daha rahat maliyet hesabı yaparsın.her vites 2 dişli olması lazım. bidfe makine açılmaşken içindeki bütün rulmanları değiştir 3 tane olması lazım. SKF marka olanlarla değiştirisen ilerde sorun yaşamazsın

X__utku__X
16.Eylül.2008, 22:17
uğur abi varya kendime sinirden ağlamamak için zor tutuyorum kendimi.Müslüm babanın tel no sunu buldum ama çekiniyorum şimdi hiç tanımıyorum.Arayıp ne dicem rahatsız etmekte istemiyorum.Ali ustanın numarası varsa verirmisiniz onu ararım artık.

ugurcuk
16.Eylül.2008, 22:22
müslüm babaya diyeceğin basit baba bana bu parçalar lazımdieceksin :D ali abini numarasıda sitede yazıo servisler başlığı altında bulursun. ama bence bekle motor açılsın bakalım ne çıkacak

kıvılcım
16.Eylül.2008, 22:27
05359751082 bu ali ustanın cep numarası aliyi bir ara ama ilk önce motorunu bir açtır sorun ne onu ögren derim sonrada aliyi ara ondan fiyat aldıktan sonra kafana yatmazsa arasın müslüm ustayı birde ondan fiyat alırsın sonrası senin kafana kalmış her şey gönlünce olsun kardeşim sıkıştıgın bir konu olursa burdayız yardım etmeye çalışırız bu arad fazla sinir yapmana gerek yok kardeşim sana gelecegine motora gelsin sonuçta onun yedek parçası bulunur ama kardeşimizin yedek parçası yok

X__utku__X
16.Eylül.2008, 22:36
Abilerim çook teşekkür ederim.İnşallah önemli bişi yoktur.Usta fazla hasar olmaya bilir yavaştın dedi.Allahtan tam servisin önünden ışıklardan kalkıp 2 ye atarken oldu başka yerde olsaydı bide çekici fln uğraşcaktım.Usta hemen geldi zinciri söktü servise çektik.Arka teker kitlendi arabaların arasında kızaklayarak nasıl kurtardım bilmiyorum.birden takur tukur bi ses geldi ve kırılan parça dişliye takıldı.Toplam 450 ye fln kurtarsam çok güzel olcak.

kıvılcım
16.Eylül.2008, 22:39
kardeşim gelnelde benim tahminim 2 dişliyi kırmışındır toplam masraf 150 geçmemesi lazım inşallah öyledir bizde rahatlarız olayın çözülmüş halini bekliyoruz fotolu olursa tam süperde olur her şey gönlünce olsun

X__utku__X
17.Eylül.2008, 01:09
Eveet abilerim şimdi size bir sorum var.Sitede şanzıman sorunu yaşayan arkadaşların yazılarını okurken bi abimiz bizim şanzımanla mondial 250mct nin şanzımanının aynı olduğunu ve kendisi parçaları ordan aldığını yazmış.Bende hemen bunu okuyunca mct 250 olan bi arkadaşımı aradım ve çağırdım.Ve evet şanzımaan bizimkiyle tamamen aynı.Bu heyecanla hemen internette mct nin şanzıman resmini aradım ve buldum.
Şimdi bu bizim regalinki sitede var.
http://img440.imageshack.us/img440/7919/anzmanvb3nu7.jpg (http://imageshack.us)
Buda MCT250 ninki.Biraz yamuk kusura bakmayın
http://img329.imageshack.us/img329/9894/adszhr7.png (http://imageshack.us).

Tamamen aynı deyilmi sizce bence öyle.Böyle bilgisi olann varmı aranızda.Eyer öyle ise istanbulda mondial servisi bi tanış var işim çok kolay olacak.Sizlerin böyle bir bilgisi varmı.İnternetten mct nin parça fiyatlarına baktım fiyatları çok uygun geldi.İnşallah aynıdır.Aramızda bu konu hakkında bilgisi olanlar varmı acaba.

X__utku__X
18.Eylül.2008, 21:27
:(Bu konu hakkında kimsenin bilgisi yokmu.Cumartesi şanzıman açılcak bide parça sıkıntısı yaşamayım.Bilgisi olan varsa yazarsa çok çok sevinirim.:pls:

ugurcuk
18.Eylül.2008, 21:30
utkuı görünümler aynı olabilir ama yuvalar aynımıdır farklımıdır bilinmez ancak parçaları alıp birebir karşılaştırmk lazım. sabret parça sorunu olmaz.

X__utku__X
18.Eylül.2008, 22:01
Uğur abi http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=2099&page=2
Bu sayfada garfield nickli abimiz mondialden almış dişlileri.Netden fiyatlara baktım dişliler 20 şer ytl.komple şanzıman 250ytl.Eğer uyuyorsa neden regalden alıp 50 şer ytl vereyim diye düşünüyorum.Karşılaştırma şansım olmadığı için olmazsa spariş vercem pazartesi olursa olur olmazsa çekecem brandayı.Arabayla 3 kere kaza yaptım.Motoru parçaladım yere indi motor ama nedense bu kadar kafayı takmadım.Sonuçta bizim motor harley deyil 500 lira şanzımana vermek istemiyorum.Aramızda garfield nickli abiyi tanıyanımız varmı.Varsa tel no rica etsem bi konuşsam.Sizlerinde başını ağrıttım.Hayırlı akşamlar.

kıvılcım
18.Eylül.2008, 22:49
utku kardeşim bunları yan yana koymakla bile anlıyamazsın bunlar kompaslarla ölçülen ve çok nazik konulardır bu işi daha önce yapıpta bilgi verende olmadı bunların her ayrıntısını anca sana bir makina mühendisi verebilir başka bir şey söyleyipte yanıltıcı bir bilgi vermek istemem en ufak bir hatada motorunu ve seni tehlikeye sokabilir saygılar

emresahin
19.Eylül.2008, 10:47
sen en iyisi mondial servisi tanıdık diyosan şu komple seti al ve deki olursa parasını veririm olmazsa iade ederim...bu iş böyledir.denenmeden bilinmez...benim de bazı parça ihtiyaçlarımda parçacılar al bak işini görmezse geri getir demişlerdi...sen mondial parçaları ile gidip bi ölçtür ,usta bi baksın ...eğer olursa onu taktırırsın..
tekrar geçmiş olsun!

ugurcuk
19.Eylül.2008, 12:43
konuyu okudum ama mondilal alıp taktım die bişey görmedim( ynalışta okumuş olabilirim :)) bekle yarın makina bi açılsın ondan sonra ne nasıl uyar ne olur bakarsın olmazssa alırsın eline dişl,ileri gidersin parçacıya kumpasla ölçer bakarsın eğer oluyorsa alırsın takarsın :) sabret utku zor ama yapcak bişey yok sabret makine açılsın :)

nino
19.Eylül.2008, 12:59
geçmiş olsun kardeşim . ama sana kötü haberi vereyim mondial 250 olmuyor. ben denedim olmuyor. kaçış yok tüm takımı satıyorlarş ben 270 ytl verdim. conta işçilik vs. 700 civarı masraf olur diye tahmin ediyorum. ona göre kendini ayarla.tekrardan selamlar

X__utku__X
19.Eylül.2008, 13:14
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:.Uğur abi çok sabırsızım demi huyum kurusun: :p.Mondial parçası aldım sorun ve problemler bölümünde 10. sayfada 3. dişli part2 konusunun 2. sayfasında yazıyor abi.Garantiden istemiş parça olmadığı için oda mondialden almış.Hatta ali usta toplamış galiba sanırsam.Olmazsa istetirim uymazsa geri kargolarım.Ama yüzde90 uyacak.Son 1 gün sabır.Emre abi sanada teşekkürler.Artık o kadar takmıyorum kafaya ya.Bi şekilde olcak işte.Hayırlı günler.

X__utku__X
19.Eylül.2008, 13:18
Sedat abi şanzımanı diyelim 1 dişli kırık satmıyolarmı tek.Tüm takım derken komple şanzımanımı 270 ytl alıcaz.Öyleyse iyi diyelim yapcak bişi yok.teşekkürler.

X__utku__X
21.Eylül.2008, 19:51
Eveet bugün şanzıman açıldı ve içim öyle bi rahatladıki anlatamam.Sadece 5. vites dişlisinde çok küçük bi parça kırılmış ve dişliye takıldığından şanzımanı kitlemiş.Eğer sıkışmayıp düşseydi yola devam edecekmişim.Usta bu şekilde bile toplasam fazla sorun yaşamazsın dedi.Bugün 5. vites dişlisi.Komple conta takımı metal üst kapak contası dahil ve benim vites çıkış keçesinden yağ damlıyodu oda dahil toplam 45.59 ytl lik sparişi tüm türkiyeye yedek parça dağıtan bi mağazadan siparişi verdim.Bakalım uyacakmı.3-4 güna anlarız.Ben sadece contalardan biraz şüpheleniyorum ama oda uyar büyük ihtimal.uymazsa babam halletcek onu.25 senelik usta onuda o halletsin demi.Ali ustayla görüştüm conta takımı 50ytl silindir metal conta hariç.keçe takımıda 30ytl.Dişliyi hiç sormadım.Ama ben hepsini 46 ytl ye getirttiriyorum.Dişlinin uyacağına eminim contada sorun deyil.Bir şanzıman toplamayada 650 ytl vermeyi düşünen abilerimde komple şanzıman+conta takımını mondial yedek parça dağıtıcısından en uygun fiyata 240 ytl ye getirte bilir.3-4 gün sonra uyup uymadığını buraya yazarım.İlgilenen herkeze tekrardan teşekkürler.Hayırlı akşamlar.

ugurcuk
22.Eylül.2008, 22:58
ben sana demiştim makine açılmadan ıkma kendini diye....
sakalımız yokki sözümüz dinlensin :D

X__utku__X
22.Eylül.2008, 23:12
ben sana demiştim makine açılmadan ıkma kendini diye....
sakalımız yokki sözümüz dinlensin :D

Anaa ayıp ediyon uğur abi.Hiç sözünü dinlemez olurmuyum.Ama motoruma bişi olunca hiç bişi fayda sağlamıyo.Aküsü bitince bile içim gidiyo gerçekten.4 senelik aşkım bile kıskanmaya başladı ayda bi bu yüzden bana küsüyor.:cheesy:

ugurcuk
22.Eylül.2008, 23:13
boşver hatun kısmına fazla yüz vermeye gelmio zaten :D

emresahin
23.Eylül.2008, 11:51
ben emre ltd den 4 ay önce bazı parçalar elimde bulunsun diye sipariş verdiğimde conta takımı-manifolt takımı-zincir-benzin musluğu(adı bu olmayabilir:) ) için toplam 90 ytl para ödemiştim.ve yanlış hatırlamıyorsam conta takımının maliyeti 10 ytl idi-40 zincir-30 manifolt takımı-10 da benzin musluğu...rakamlar bukadar değiştimi yani...emre ltd den fiyat aldınmı? geçen bir arkadaşta depo-gidon-ve sinyal seti için toplam 350 civarı bi para ile emre ltd den sipariş verdiğini yazmıştı ki..aynı parçalara izmirde 650 ytl fiyat vermişler kendisine...
bilginiz olsun sitedim arkadaşlar.
ayrıca param oldukça lazım olabilecek parçaları almaya çalışıyorum, hem motor parça beklerken yatmaz hemde herzaman lazım olur bu parçalar...

kıvılcım
23.Eylül.2008, 13:00
Eveet bugün şanzıman açıldı ve içim öyle bi rahatladıki anlatamam.Sadece 5. vites dişlisinde çok küçük bi parça kırılmış ve dişliye takıldığından şanzımanı kitlemiş.Eğer sıkışmayıp düşseydi yola devam edecekmişim.Usta bu şekilde bile toplasam fazla sorun yaşamazsın dedi.Bugün 5. vites dişlisi.Komple conta takımı metal üst kapak contası dahil ve benim vites çıkış keçesinden yağ damlıyodu oda dahil toplam 45.59 ytl lik sparişi tüm türkiyeye yedek parça dağıtan bi mağazadan siparişi verdim.Bakalım uyacakmı.3-4 güna anlarız.Ben sadece contalardan biraz şüpheleniyorum ama oda uyar büyük ihtimal.uymazsa babam halletcek onu.25 senelik usta onuda o halletsin demi.Ali ustayla görüştüm conta takımı 50ytl silindir metal conta hariç.keçe takımıda 30ytl.Dişliyi hiç sormadım.Ama ben hepsini 46 ytl ye getirttiriyorum.Dişlinin uyacağına eminim contada sorun deyil.Bir şanzıman toplamayada 650 ytl vermeyi düşünen abilerimde komple şanzıman+conta takımını mondial yedek parça dağıtıcısından en uygun fiyata 240 ytl ye getirte bilir.3-4 gün sonra uyup uymadığını buraya yazarım.İlgilenen herkeze tekrardan teşekkürler.Hayırlı akşamlar.

bak kardeşim sana demiştik açılmadan boşuna canını sıkma diye inşallah en kısa zamanda sorunun çözülmüş olur

X__utku__X
22.Nisan.2009, 00:36
mct250 şanzımanı regale uymuyormuş.Yanlış yol göstermiş olmamak için sildim.Görüşmek üzere.

bozkurt
22.Nisan.2009, 10:22
EEE,Şİmdi ne oldu ben anlıyamadım.SEn sorununu çözdün galiba.
Fiat konusu ne oldu?
Tamam değiştireceksen tam takım değiştir diyorsun.Yoksa sorun çıkıyor.
Ismarladığın mallar geldimi.
Onlar uydumu?
Lütfen cevap.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

X__utku__X
22.Nisan.2009, 14:25
Ben motoru toplayalı çok oldu,üstüne 2000km yaptım.Bana son zamanlarda mesajlar gelmeye başladı aldığın parçalar uydumu diye bende uyup uymadığını açıklamaya çalıştım.Mondialden aldığım parçalar geldi ama uymadı elimde kaldı.

LORD
04.Mayıs.2009, 18:33
selam kardeşim benimde şanzıman komple dagıldı. ali ustadan fiyat almayı düşünüyorum ama contalar okadarsa dişlilere ne kadar ister sence. mondial dişlileri ugunmu acab

kesmeşeker
08.Mayıs.2009, 13:42
motojınıorda servıs ustasıyım ismımı duymuşsundur olumlu yada olumsuz.motojınıorun servıs bölumunu devraldım şimdi tamamıyle kendıme ayıt bı sıstemle calışıyom.şanzıman fıyatlarını bıraz abartı buldum motoru nerde actırdın bılmıyom ama bukonuda elımden gelenı yaparım bana ödeyeceyın tahmın fıyat en az 300 tl encok 450 tl işcyıyle bırlıkte.ayrıca yaptıgım işinde herzaman oldugu gıbı arkasındayım yınede sana kalmış bışey.burhan usta saygı ve sevgılerımle kıyıplı ve kazasız sürüşler dıleyıyıle.tf 0537 599 44 76

foreman
08.Mayıs.2009, 22:49
motojınıorda servıs ustasıyım ismımı duymuşsundur olumlu yada olumsuz.motojınıorun servıs bölumunu devraldım şimdi tamamıyle kendıme ayıt bı sıstemle calışıyom.şanzıman fıyatlarını bıraz abartı buldum motoru nerde actırdın bılmıyom ama bukonuda elımden gelenı yaparım bana ödeyeceyın tahmın fıyat en az 300 tl encok 450 tl işcyıyle bırlıkte.ayrıca yaptıgım işinde herzaman oldugu gıbı arkasındayım yınede sana kalmış bışey.burhan usta saygı ve sevgılerımle kıyıplı ve kazasız sürüşler dıleyıyıle.tf 0537 599 44 76

dostum oncelıkle kendını bır tanıtırmısın...
kımsın kılmlerdensın...
bu meslektekı tecruben nedır...
R&R dakı tecruben nedır...
sıte ıcerısınde sana referans olabılecek bızımde cok ıyı tanıdıgımız kısıler varmıdır...
yazdıgın yazıyı cozmeye calısıyorum ama sen burhan'mısın...

yoksa burhandan devralan yenı bır arkadasmı?

doktorserhan
10.Mayıs.2009, 16:55
utku öncelikle geçmiş olsun kanki yine sanzuman olayı bende utkuyla aynı zamanda topladım aşa yukarı şanzımanı ve ufaktan ötmeye başladı gene yakındır patlayacak bu sefer dişli takımına sanayide su verdirip sertleştirecem ama kararlıyım. bilgi olsun diye söylüyorum
1-MONDİAL ŞANZIMANI BİZİMKİLERE OLMUYOR
2-JİNLUN 250 İLE BİREBİR AYNI GURUP
3-BEN OZAMAN 200 YTL ALMIŞTIM ŞİMDEDE OLSUN 250 TL DİR
4-200 TL İŞÇİLİK TUTATR ÇİF SİLİNDİRE 50 KEÇE CONTA YAG VITZIRT 500 TL YE BİTER TAŞ ÇATLASIN
5-ŞANZIMAN İSTEYEN OLURSA YARDIMCI OLURUM ANADOLU YAKASI DAĞITICISI BENİM ÇOCUKLUK ARKADAŞIM