PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisör Sorunu

mfatih1980
24.Eylül.2008, 19:00
Arkadaşlar amortisör yayında yumuşama var ve iki kişi gidince kavislerde tekerleğe oturuyor.Orjinal amortisörlere 300 dediler hem pahalı hemde çok iyi bir ürün olmadığını düşünüyorum haklı olarak amortisör hemen arıza yapacak bir donanım olamasa gerek daha 3000 deyim.Bana tavsiye edebileceğiniz amortisör ve nerede bulabileceğimi yazarsanız çok sevinirim.Keyifli sürüşler.

X__utku__X
24.Eylül.2008, 19:58
Hocam yazmamışsın ama sorun galiba arka amörtisörde öyleyse ayar yapmayı denersen sanırım sorunun çözülecektir.Ayar yapacağın alet motorun kendi takımında var.3000 de daha yeni motorun amörtisorune bişi olacağını zannetmiyorum

mfatih1980
24.Eylül.2008, 20:13
Evet sorun arka amortisörlerde fakat ayarları yapıldı yükseltildi yani buna rağman arka lastikte ciddi aşınmalar oldu evet haklısın 3000 deki motorda olmaması lazım ama bizim şansızlığımız herhalde ...

X__utku__X
24.Eylül.2008, 20:40
Hımm.Geçmiş olsun abi o zaman.300lira iyi para bide ellerinde şuan parça varsa iyi.Abi arka lastikte ciddi aşınmalar varsa amörtisörler değiştirdikten sonra lastiği unutma.Lastik ihmale gelmez canını taşıyo.

kıvılcım
25.Eylül.2008, 13:10
arkadaşım mutlaka bir yanlışlık vardır bu konuda bizim sitede arkadaşlar var 20,000 artçısı oldugu halde daha kulanıyorlar amörtisörleri bir dakha ayarlara bak veya baktır derim

Lamort
25.Eylül.2008, 16:47
eğerr antalyadan aldıysann motoru şaşmam daha ayrıntıları yazarımm kendi yaşadıklarımı eğer antalyadaki bayiden aldıysan

mfatih1980
25.Eylül.2008, 23:15
eğerr antalyadan aldıysann motoru şaşmam daha ayrıntıları yazarımm kendi yaşadıklarımı eğer antalyadaki bayiden aldıysan

Antalyadan Serdar Motordan aldım normalde 5500 olan motoru 3500 e aldım sende ne gibi sıkıntılar oldu yazarmısın ?

mfatih1980
25.Eylül.2008, 23:17
Birde kanuni seyhan 250cc lerin amortisörlerinden takmayı düşünüyorum çifti 90 lira uygun olursa

Airbrush
25.Eylül.2008, 23:37
yanlış anlamayın alınmayın da siz pek bi heybetlı dutuyorsunuz avatarınızda:p eger artçınız da sizin gibiyse sürter abicim:p

Lamort
26.Eylül.2008, 10:51
Aldığımz yer farklı sanırım Emre Motor benim dedeğim yer aldğımda motoru çalıştıramadık 5-6 defa marşa basıyoruz çalışmıyor servise gitti 2 gün bekledim. Geldi Debriyaj ayarları yapılmamış sürekli stop ediyordu rolente ayarı yapılmıamıştı bunlar geldi gittilerle anlaşıldı tek günde değil 1 hafta şehrin öbür tarafından diğer tarafına gittim durdum ayrıca çantaları takıldı gittimm ustaya hiç bir şeyden çaktığı yok anlatıyorum tiptenmi nedir ısınmadı bana sürekli bekledimm bekledimm bekledimen sonunnda biraz sesimi çıkrttımm işimi öle gördüler. çantaları takıorlar bir türlü monteleyemediler uraştılarr etttilerr oldu bu seferde egzoza değiyorr bakınn yanarr o dedimm dinlemediler yaptıar ve çanta yandı egzoza yapıştı simdi orda simsiyahh bir leke var çıkmıyor sonra altına sactan bir parça yaptılar türk usulü ne bu dedim ya bu egzozu çizmicekmi aynenn laf şu sen motoruna bin gerisini bize bırak birde bu kadar rezillik çektim üzerine para istediler ee ben bu motoru sıfır almıyormuyum neden ilk seferde olması gereken şeylere para vereyim mesela hala motor korumalığını takacaklar yok diyip sallıyorlar yani bununn gibi sebeplerinden dolayı ANTALYA dan birdaha bu sekilde bir şey almam birazdaha uzatsınlarr şikayet edicem emre yedek parçanın istanbul şubesine bana hazır ve nazır bir makinayı teslim edemediler yani anlayacağınız

mfatih1980
26.Eylül.2008, 11:28
Dostum senin başınada gelmeyen kalmamış bende o kadar bir sorun çıkmadı egzosa yapışan için selülozit tinerle uğraşırsan çıkıyor tabii egzosun soğuk olması lazım scotch brite fln kullanma nasıl çizdiğini anlamazsın bile süngerle uğraşarak sil veya bezi tinerle ve egzosa sar yumuşayınca yavaş yavaş temizle.

mfatih1980
26.Eylül.2008, 11:29
yanlış anlamayın alınmayın da siz pek bi heybetlı dutuyorsunuz avatarınızda:p eger artçınız da sizin gibiyse sürter abicim:p

Dostum genelde artçım eşim oluyor duyarsa çok bozulur :)

Lamort
26.Eylül.2008, 11:32
sağ ol düşünüyordum bende nasıl çıkacak diye çok teşekkürler umarımm seninn sorunnun çözümünü buluruz fakat benim pek bilgim yok bu konuda umarım hallolur...