PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aranıza yeni katıldım ama biraz sorunlu oldu bu heralde

nisso
28.Eylül.2008, 19:28
barışmert nickli arkadaşın motorunu almış bulunmaktayım. kocaelinde oturuyorum ilk motorum. istanbuldan izmite bi arkadaş getirdi saolsun.şimdi direk olaya girmek istiyoum şuan pek vaktim yok ama daha sonra hep beraber kaynaşacaz inşallah şimdi ilk sorun motorun sanki iç kısımlarından teneke zırıltısı gbi bi ses geliyo bu neden olabilir ikincisi ilk çalıştırırken motoru sol taraftan bi ciyaklama sesi geliyo bu bazen uzun bazewn kısa olabiliyo bu çok rahatsız etti beni ama ısınınca bu olmuyo anlamış değilim acemiliğimden heralde..birde istnbldan geldik barış motoru teslim ederken bi sorun yoktu izmitte bi tur atayım dedim gelmişken basıom düğmeye çalışmıyo tık sesi okaddar beklioz sora bidaha bu sefer ıkınıyo anca çalıştı sora eve getrdim hiç çalışmadı 4-5 sefer arka arkaya denedim sora farkettimki 4 sefer 5 sefer çalıştırınca aküyü bitiriyormuş kitapcıkta öle yaqzıyodu sora sanayiye götürdüm aküyü baktırmaya adam bitmiş bu dedi şarja koyayım yarın alırsın dedi gittim aldım tek marşda çalıştı motor acaba şimdi problem aküdemi yoksa şarj dinamosundamı??? sizce neden olabilir şarj ettiğimden beri 4-5 sefer kullanıyorum bi sorun çıkmadı ama sanki tekrar bitecemiş gibi geliyo neyse şuanki sorunlarım bunlar okuduğunuz için teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum

kıvılcım
28.Eylül.2008, 19:35
aramıza hoş geldin kardeşim gelen zırıltı sol taraftan geliyorsa zincirin boşlugunu alman lazım akü kısa sürede boşalıyorsa yeni bir akü şart bak benden abi tavsiyesi yeni aldıgın bir motoru mutlaka bakıma sokmalısın yagını degiştir radyatörünü boşalt ve antifiriz koy zinciri normal gerginligine getir kısaca kafanın arımaması için bakım yaptır bakım yaptıracagın kişiyide iyi seç saygılar

yenikoylu_ua
29.Eylül.2008, 20:01
Aramıza hoşgeldin umarım kalıcı ve katılımcı olursun.Motorunda hayırlı olsun tekerine taş değemsin

Tayfun
29.Eylül.2008, 22:27
Aramıza hoşgeldin burakçım, şimdiye kadar olan motorsiklet deneyimin nedir ?

nisso
12.Ekim.2008, 10:48
Aramıza hoşgeldin burakçım, şimdiye kadar olan motorsiklet deneyimin nedir ?

hoşbulduk valla bikaç kere scootera binmişliim vardı çocukluumdan beri hayalim bi chopper tarzı motor almaktı ilk başlangıç olarakta bunu aldım aldığım gün kullanmayı bilmiodum 1-2 saat sendeledikten sonra şehirici trafiğine çıktım ve hergün kullanıyorum izmitin merkezi şuan istanbuldan beter diyebilirim ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum öyle işte8)

nisso
12.Ekim.2008, 10:53
bu arada yeni bi sorunum daha çıktı bayırdan inerken boşa aldığımda farkettim motor sessizken 2 snde bir arka taraftan ritmik olarak tam olarak anlayamadığım yerden bi çatırdama sesi geliyo sanki bisiklette akort ayarı bozulunca fren papuçlarına değince tekerden belli aralıklarla ses gelirye aynen öyle bi çatırdama sesi gelio çok şiddetli değil ama duyulmayacak kadarda sessiz değil sizce ne olabiri bu motor altımda kırılcakmış gibi korkuyorum anasını satiyim bide zincirden ses geliyo heralde gaz kestiğimde gidio debriyaja bastığımda yani çıt çıt çıt çıt çıt zincirin boşunuda aldırdım halbüki acaba egzozların içi boş ondan mı gelio yardım edin üstadlar

foreman
12.Ekim.2008, 20:17
aramıza hos geldın burak...
motorun hayırlı olsun...

RoS
12.Ekim.2008, 20:27
hoş geldin motorun hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin....

volkan045
12.Ekim.2008, 23:12
Hoşgeldin arkadaşım...Arka taraftan gelen ses arka tekerin rulmanından olabilir.Çünkü rulman dağıldıysa eğer zincir sesine benzer bi ses yapıyo motoru ilk aldığımda benimde başıma geldi zinciri gerdirtmeye diye gittim sanayiye meğerse rulman dağılmış...Diğer probleminde ise eğer akü dolu iken marşa bastığında tık diye bi ses geliyor ve marş motoru dönmüyorsa büyük ihtimal kömürleri bitmiştir.Bide akünün suyunu kontrol et akünün zayıflamasına neden olur...

kıvılcım
12.Ekim.2008, 23:59
bu arada yeni bi sorunum daha çıktı bayırdan inerken boşa aldığımda farkettim motor sessizken 2 snde bir arka taraftan ritmik olarak tam olarak anlayamadığım yerden bi çatırdama sesi geliyo sanki bisiklette akort ayarı bozulunca fren papuçlarına değince tekerden belli aralıklarla ses gelirye aynen öyle bi çatırdama sesi gelio çok şiddetli değil ama duyulmayacak kadarda sessiz değil sizce ne olabiri bu motor altımda kırılcakmış gibi korkuyorum anasını satiyim bide zincirden ses geliyo heralde gaz kestiğimde gidio debriyaja bastığımda yani çıt çıt çıt çıt çıt zincirin boşunuda aldırdım halbüki acaba egzozların içi boş ondan mı gelio yardım edin üstadlar

merak etme sana demiştim tam yerindesin diye forumda aradıklarının çok fazlasını bulursun ha bulamadım dersen aile her soruna bir çare bulur

kıvılcım
13.Ekim.2008, 00:01

sana demiştim tam yerindesin aradıgın herşeyi forumda bulabilirsin ha bulamadın aile her soruna bir çare bulur merak etme

Airbrush
13.Ekim.2008, 01:37
selamlar hoşgeldin,umarım sıkıntıları halletmıssındır:D

kaanka
13.Ekim.2008, 09:16
Aramıza hoş geldin...

balbar
13.Ekim.2008, 09:18
mrb hoşgeldin...motorun hayırlı olsun...kazasız belasız yollar yapman dileğiyle...

ustacik1973
13.Ekim.2008, 16:28
hoş geldin aramıza

disobedient
13.Ekim.2008, 17:15
hoşgeldin nisso kardeş kazasız belasız sürüş keyfi dilerim... Yol yapalım yoll

nisso
13.Ekim.2008, 21:52
hepiniz saolun teşekkür ederim bakayım şu sorun heralde bilyalar daalmış ritmik geldiine göre ses yarın izmitte bi servise götrücem kısa sürede halledilir inşallah

volkan045
13.Ekim.2008, 21:56
Sorunu bulmana sevindim.Dediğim gibi aynısı benimde başıma geldiği için ordan biliyorum.O halde izmirden manisaya geldim bide genelde yavaştım ama 130 km.gördüm bi ara...:mrgreen:

volkan045
13.Ekim.2008, 21:59
Bu arada arka rulman 3.5 ytl ona göre dikkat et uçuk fiyatlar söylemesinler(bazı tamircilerin sağı solu belli olmuyo da)

aidikurt
14.Ekim.2008, 14:29
burak kardeşim aramıza hosgeldın

Eileithyia
14.Ekim.2008, 15:30
Hoş geldin :)

Lamort
14.Ekim.2008, 16:14
Hoş Geldin :)

saltuque
15.Ekim.2008, 17:21
selam hoşgeldin... ben de 2.el aldım motoru ve bende de marşa basınca çıt sesi geliyo... çalıştırmak için bazen 8-10 kere marşa basmam gerekebiliyo... trafikte stop etmedikçe zaman dert etmiyorum (ben de pek taze regalciyim de...). ama arkamda araba varken stop etmişsem stres oluyorum adam şimdi çıkıp bişiler diyecek diye...
neyse dikilitaşta ali ustaya gösterdim motorun iç tarafında bi kablo gösterdi ve bu kabloyu değiştirmesi gerektiğini söyledi bana. ama motosikleti 1 gün bırakmam gerekiyordu ve ben de artık trafikte stop ettirmemeye alışmaya başladığımdan ihmal ettim... bi ara fırsat bulunca yaptırıcam inşallah o zaman söylerim tam ne olduğunu...

bozkurt
16.Ekim.2008, 10:49
Aramıza hoşgeldin.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

gidikurt
16.Ekim.2008, 19:00
oooo aramıza hoşgeldin katılımcı ve kalıcı olman dileğiyle

arkon
18.Ekim.2008, 11:29
Hoşgeldin burak, yaş kaç, ehliyet varmı.?

rüzgardede
20.Ekim.2008, 01:26
Genç Arkadaş'ım. Aramıza hoş geldiniz.
Aracınızın sorunları konusunda Volkan'la aynı şeyleri düşünüyordum. O cevaplamış. Önerileri doğrultusunda hareket ederseniz az masrafla işi halledersiniz.
Benim, yeni kullanıcısı olmanız nedeniyle, motorunuz hakkında söyleyebileceğim özetle şu olacak: RR'ler görüntüleri gibi kibar, hassas makinalardır. Ona kibar davranmanız gerekecek. Örneğin; Kırmızı ışıkta durdunuz. Bir türlü boşa alamıyorsunuz. Yeşil yandı. Bir türlü 1. vitese geçmiyor. :hırr:Tekmeliyerek geçirmeye kalkarsanız, kısa bir süre sonra şanzıman dişli takımını değiştirmeniz gerekecek. Daha fazla zam görmeden hemen alın bir kenarda bulunsun. Aynı olgu hareket halinde vites değiştirmeler için de geçerli. Debriyaj ayarı düzgün ve ayağınız yeterince hassas ise vitesler tıkır tıkır geçer (devrini ayarlarsan debriyajsız da geçer de sen sakın deneme):oops:. Bir de vites pedalı sabitleme vidalarının yerinde ve yeterince sıkı olduğundan emin olun. Aslında kısa aralıklarla görünen tüm vidaları kendiniz sıkmalı, görünmeyen veya ulaşamadıklarınızı da servis bakımı esnasında sıktırmalısınız. Zira bizim bu makinalarımızın motorları vibrasyonlu çalışıyor ve vidalar gevşiyor. Aşırı ısınmayan kısımlarda vidalara Lastik/Plastik contalar takmak iyi bir çözüm sağlıyor. Motor yağını suyunu kontrol edip zamanında Tamamlayın/Değiştirin.Bunlara dikkat ederseniz, motorunuzu uzun yıllar sürekli ve sorunsuz kullanacak Rüzgardede'yi de umarım gülümseyerek anacaksınız. Tekeriniz kaymasın.8)

nisso
26.Aralık.2008, 23:04
hepiniz saolun :D diğer problemleri allaha şükür bazı yöntemlerle hallettim ama şimdide motor bana yavaşlamış gibi geliyo 5nci viteste 100ün üstüne çıkamıyorum egzozlar açık ondanmı acaba sübap ayarı fln onlar etkilimidir bitek yağını değiştirdim hiç bi ayar yaptrmadım egzozu deiştirsem düzelirmi acaba

aslanburclu
27.Aralık.2008, 02:34
kararın tam isabet siboblar kendini bırakmıştır. 2 ci son aldığın benzinde problem olabilir, karbiratörün bazı özelliklerini etkilemiş olabilir 3 ncü hava filitren dolmuş olabilir. benim tahminlerim bunlar ..

dhnsyd
27.Aralık.2008, 17:12
hoşgeldin..

Uzay
28.Aralık.2008, 17:03
Hoşgeldinnnn