PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir Dişli Değişimi

kayar2
30.Eylül.2008, 08:41
Bayraminiz Kutlu Olsun Arkadaşlar Raptor Dişlileri ön 14 Arka 30 Diş Bunu Farkli Olarak Değiştiren Oldumu Titreşim Azaliyormu Artiyormu Bu Konuda Tercübeli Arkadaşlarin Yazmasini Rica Edecem :d

ugurcuk
30.Eylül.2008, 10:30
rwgallerde böle bi değişim mümkün değil. sanırım dişli yuvalarında pay yok yapmak isteyen çok oldu ama yapabilen hiç olmadı. keewaylerde bu uyglamayı gerçekleştirebiliyorlar ama :)

sizede iyi bayramlar....

kıvılcım
30.Eylül.2008, 15:57
şu ana kadar deneyipde sonuç alan oldugunu sanmıyorum yer yetersiz

Tayfun
01.Ekim.2008, 14:01
Ön diişliyi değiştirmek mümkün değil, arka dişli değiştirilebilir ama dişli kırma problemi olan regaller için ne kadar tavsiye edilebilir bilemiyorum. Dişli değiştirmek vibrasyonda azalma sağlamaz sadece hıza yansır oda regalde fazla bir değişiklik göstermez.

ercan
03.Ekim.2008, 03:31
Dişli icin bn arastırma yaptım on degişmiyo arka degisebilyoo fakat kalkıslarda baya zorlanıyooo orjınalını bozma eger egzozun acık ıse tıtresım oluyo eger kapalıysa ara borusu oluyo egzozların onu kestırınce bayagı bı azalıyo ama ıyı bı usta yapması lazım cunku bozanlar var bu ısı besiktas dıkılıtas ta alı usta var o halleder sımdıden bolsanss arkadasım...

kayar2
04.Ekim.2008, 00:19
cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim ercan kardeşim bu işi baya bi araştırmışın egzosun ara borusu orjinali gibi olunca zırıltımı yapıyor onu iptal edip arayı tıkıyorlarmı ozaman daha mı iyi oluyor diyorsunuz

ercan
05.Ekim.2008, 00:04
Meraba abı bn regalın butun özellıklerını arastırdım bunun ıcınde egzoz da vardı bu egzozların aralarında bı boru oluyo 2006 modellerınde özellıkle onlarda sonra 2008lerde olmadıgını gördum bu borular egzozların bırbırlerını desteklemesı ıcın olan borularmıs fakat daha sonrakı modellerde bunun gereksız oldugunu dusunup bu boruyu ıptal etmısler bn bu ısı kendı motorumda uygularım vede egzozlar artık bagımsız calısıyo vede bırbırıne baglı olmadıklarından dolayı motoru sarsmıyolar bn cok memnunum tavsıye ederım ama adam gıbı bı ustaya yaptır abı evet bu arada kestıkten sonra o araları kapatıyolar...

kıvılcım
05.Ekim.2008, 14:11
arkadaşlar bu olay okadar basit degil bu motorlar tasarlanırken kılı kırk yarıyorlar ne arge çalışmaları yapılıyor inanamazsınız sözün özü 1 diş fazla bile zararlı artı bu eksoz sesi olayına gelelim davulun sesi uzaktan hoş geliyor kesik bir eksozla 100 km bide orjinal eksozla 100 km yapın aradaki farkı gördünüzmü ne demek istedigimi çok iyi anlıyacaksınız

ugur1286
05.Ekim.2008, 23:17
arkadaşlar bu işi yapsa yapsa ali usta yapar

kayar2
08.Ekim.2008, 00:23
arkadaşlar bu olay okadar basit degil bu motorlar tasarlanırken kılı kırk yarıyorlar ne arge çalışmaları yapılıyor inanamazsınız sözün özü 1 diş fazla bile zararlı artı bu eksoz sesi olayına gelelim davulun sesi uzaktan hoş geliyor kesik bir eksozla 100 km bide orjinal eksozla 100 km yapın aradaki farkı gördünüzmü ne demek istedigimi çok iyi anlıyacaksınız
kııvılcım arkadaşım teşekkür ederim bu egsoz meselesinde orjinalle ve kesilmişlerlerle 100 km yol yapınca aradaki farkı söylermisin yazmışın ama tam anlayamadım ara baglantı iyimi sence benim düşünceme göre bu ara baglantıyı koymalarının sebebi karşı basıncı azaltmak için konmuş yani gazın direncini azaltıp silindirlerin daha rahat boşalmasını saglamak bu şekilde olursa motorun gücüde artması gerekir ses olarak kesik olursa nasıl olur bi yapılmışı incelemek gerekir iyi sürüşler dilerim kazasız belasız

kıvılcım
08.Ekim.2008, 11:25
kııvılcım arkadaşım teşekkür ederim bu egsoz meselesinde orjinalle ve kesilmişlerlerle 100 km yol yapınca aradaki farkı söylermisin yazmışın ama tam anlayamadım ara baglantı iyimi sence benim düşünceme göre bu ara baglantıyı koymalarının sebebi karşı basıncı azaltmak için konmuş yani gazın direncini azaltıp silindirlerin daha rahat boşalmasını saglamak bu şekilde olursa motorun gücüde artması gerekir ses olarak kesik olursa nasıl olur bi yapılmışı incelemek gerekir iyi sürüşler dilerim kazasız belasız
arkadaşım ben kendi açımdan gürültüsüz motor seviyorum ha zamanında çok kestirdim biçtirdim sonuçta rahatsız oluyor insan sesten 2 şık benzin olayı %20 artıyor

wkemal
08.Ekim.2008, 15:17
arkadaşım ben kendi açımdan gürültüsüz motor seviyorum ha zamanında çok kestirdim biçtirdim sonuçta rahatsız oluyor insan sesten 2 şık benzin olayı %20 artıyor
abi daha önce senle bir arkadaş konuşmuştu sen onada kestirirsen böyle olur demiştin arkadaş seni dinlemedi kestirdi şimdi yeni eksoz arıyor biliyormun

kayar2
13.Ekim.2008, 19:05
Bende Ses Istemem Ce Vabin Için Teşekkür Ederim