PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıra bize de gelebilir!!!böyle ceza görülmedi!

polat
05.Ekim.2008, 12:07
http://img530.imageshack.us/img530/1407/bartincezamx9.jpg (http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/51344-sira-bize-de-gelebilir-boyle-ceza-gorulmedi.html)
Bisikletini yolun kenarına park ettiği gerekçesiyle bir kişiye Karayolları Trafik Kanunu'nun 14. maddesi gereğince 237 YTL para cezası kesildi.

Bartın'da işyerine bisikletiyle gelen Mustafa Şahintürk (35), bisikletini işyerinin önüne park etti. Araçların park etme yasağı olmayan yere bisikletini park eden Mustafa Şahintürk'e, trafik polisleri tarafından karayolunu işgal ettiği için para cezasına kesildi.

Trafik polislerinin kendisine şaka yaptığını zanneden Mustafa Şahintürk, bir süre sonra durumun gerçek olduğunu anladı. Araçların park etme yasağı olmayan yerde kendisine ceza kesilmesinin adil olmadığını belirten Şahintürk,"Pazaryeri esnaflarındanım. Bisikletime trafik polisleri Karayolları Trafik Kanunun 14. maddesine göre ceza kestiler. Burası tamamen burada park yasağı serbesttir. Park yeri serbest olan yerde bisikletime ceza kesilmiştir.

Bu caddede herkes yola bisiklette konuyor, esnaflar tezgah da açıyor. Bu şahsıma yapılmış bir olaydır. Bunun gerekçesini öğrenmek istiyorum. Bunun en kısa zamanda düzeltilmesini ve kamuoyuna açıklanmasını istiyorum" dedi.

Bisikletini işyerinin önündeki yolun kenarına park eden Mustafa Şahintürk'e 237 YTL para cezası kesildi. Daha öncede Bartın'da bir çok bisiklet sürücüsüne trafik kurallarını ihlalden trafik cezası kesilirken, vatandaşlar olaya tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar da bisiklete kesilen cezaya gülerek tepki gösterdi.:?::?:

kaanka
09.Ekim.2008, 18:05
Tam yurdum insanına yakışan olaylar...:x
Geleriz ağlanıcak halimize....:x

TLGYLDZ
09.Ekim.2008, 19:56
ısıne gelen ıstedığı gıbı oynuyor kanun ancak vatandassa calısır hıc yuksek makamdakıne calıstığını gordunuz mu

balbar
10.Ekim.2008, 16:38
benim bi arkadaşım sokak arasındaki evinin önüne aracını hergünkü yerine par ediyor...sonrasında sokaktan geçen bi araçta nasıl oluyosa işte park halindeki araca çarpıyoo...polis çağırıyolar tabi....arkadaşımın park halindeki aracı suçlu bulunuyor:|

nedenm?? araçla kaldırım arasındaki mesafe 20cm olmalıymıış... arkadaş yolu işgal etmemk için doğal olarak kaldırıma sıfır parketmiş:cry:

şaka gibi dimi:D

matemmatik
12.Ekim.2008, 01:21
Anlamadığım şey ceza plakaya mı yoksa ehliyete mi yazılmış? :p

kıvılcım
12.Ekim.2008, 12:19
Anlamadığım şey ceza plakaya mı yoksa ehliyete mi yazılmış? :p
direk kafa kagıdına:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

foreman
12.Ekim.2008, 20:16
trajıkomık...
kesın kodaman bı adamı kızdırdı...
oda bu sekılde ıntıkam aldı...

kıvılcım
13.Ekim.2008, 00:03
zaten bu ülkede gariban eziliyor

okan
13.Ekim.2008, 09:59
geçen hafta safranbolu amasra bartın gezisinde 15 motor bartın şehir turu atalım dedik.... gerçekten buradaki trafik polisleri alışılagelmişin dışında bi karaktere sahip...yaşamanız lazım.. hele de yunus tabir edilen motosikletli polislerin üzerimize motor sürmesinide hiç anlayamamıştım...az kaldı hanımla ikimiz yere düşecektik...artık -Ankaranın dikmeni- gibi oldu bartın benim için ....

kıvılcım
13.Ekim.2008, 13:07
yahu zaten biz motorcular olarak 3 sınıf muamele görüyoruz bide böyle olmuyormu deli ediyorlar insanı bu arada okanım geçmiş olsun sevindiren bir haber bir kaza olmaması allah bütün arkadaşları kazadan beladan nazarlaradan korusun