PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.vites problemi

alibaba
07.Ekim.2008, 22:37
Arkadaşlar merhaba,benim RR 250cclik 2006 model,2.ci el aldım ve 20.000 de
problemim 1.den 2.ci vitese atıp biraz gaz verdikden ve 50-60 metre gittikden sonra vites kendi kendine boşa düşüyor,bu olay her zaman olmasada bazen öyle zamanda oluyor ki tam sıkışık trafikde adamı hasta ediyor.
Bu tip problemle karşılaşan arkadaşlar varmı? dişliden mi yoksa debriyaj balatasından mı olur acaba.

TLGYLDZ
07.Ekim.2008, 22:46
sanırım debrıyas ayarı ıstıyor sıyırıyorda olabılır tam olarak dıslıyı sarmıyorsa bırakıyordur....ama daha ıyı anlayan ustalarımız var bu sıtede onlarda gereken uyugun cvb verecekelrdır sana kolay gelsın...

alibaba
07.Ekim.2008, 23:04
tamam teşekkürler

kıvılcım
07.Ekim.2008, 23:29
Arkadaşlar merhaba,benim RR 250cclik 2006 model,2.ci el aldım ve 20.000 de
problemim 1.den 2.ci vitese atıp biraz gaz verdikden ve 50-60 metre gittikden sonra vites kendi kendine boşa düşüyor,bu olay her zaman olmasada bazen öyle zamanda oluyor ki tam sıkışık trafikde adamı hasta ediyor.
Bu tip problemle karşılaşan arkadaşlar varmı? dişliden mi yoksa debriyaj balatasından mı olur acaba.
kardeşim 2 dişli senin baya harap olmuş sanırım zamanında motor yagı degişmedigi zaman ve egzantrik zincirinin bollaşmasından bunlar yapar en kısa zamanda mutlaka baktır derim şanzımanı komple götürürsün yoksa

wkemal
08.Ekim.2008, 15:20
kardeşim 2 dişli senin baya harap olmuş sanırım zamanında motor yagı degişmedigi zaman ve egzantrik zincirinin bollaşmasından bunlar yapar en kısa zamanda mutlaka baktır derim şanzımanı komple götürürsün yoksa
çok dogru bilgi veriyorsun abi arkadaştada aynı sorun vardı 2 dişli egzantrik gevşemiz onları yaptırdı sorunu kalmadı

alibaba
08.Ekim.2008, 21:19

verdiğiniz bilgiler için tşk.Bu 2.dişlinin değişmesimi gerekiyor yoksa sadece egzantrikin ayarlanması ile hallolur mu? eğer dişli değişecekse bu işlem kaça mal olur acaba.

kıvılcım
08.Ekim.2008, 22:35

verdiğiniz bilgiler için tşk.Bu 2.dişlinin değişmesimi gerekiyor yoksa sadece egzantrikin ayarlanması ile hallolur mu? eğer dişli değişecekse bu işlem kaça mal olur acaba.
güzel kardeşim denizi görmrden paça sıvımaya benzer bu konu ilk önce sorunun tam tespit edilip ona göre fiyat verilir artı bursada bu kaça çıkar bilemeyiz

kıvılcım
09.Ekim.2008, 16:09
çok dogru bilgi veriyorsun abi arkadaştada aynı sorun vardı 2 dişli egzantrik gevşemiz onları yaptırdı sorunu kalmadı
kardeşim ben nacizane elimden geldigi kadar yardım etmeye çalışıyorum