PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor çalışmıyor

dazkir
10.Ekim.2008, 16:10
herkese merhaba
dün motorla kısa bi yol gittim, gittiğim yerdede kontağı açık unutmuştum ama far vs yanmıyordu. 5-6 saat sonra çalıştırdığımda önce marj basar gibi oldu ama sonra sadece bi zırıltı gelmeye başladı. Tekrar denemek için çalıştırma düğmesine bastıgımda sadece zırrrrrr diye bi ses gelmeye basladı. Acaba akümü bitti? Akü bitse o zırıltı ne alaka? Akünün bittiğinde emin olsam bi tamirciyi motorun yanına yeni bi akü ile birlikte götürcem ama emin olamadım. Başına gelen veya bir fikri olan varsa sevinirim. Teşekkürler.

volkan045
10.Ekim.2008, 16:14
Benim başıma geldi akü bittiği için yapıyo o zırıltı.Akünün olduğu kapağı açarsan yanında ufak bi parça war ne olduğunu bilmiyorum ama zırıltı ondan geliyo.vurdurarak çalıştırmayı dene istersen.Umarım büyük bi problem yoktur...

deep-impact
10.Ekim.2008, 16:48
Vurdurarak dene vurdurarak.Randıman alırsın.

carvalho
10.Ekim.2008, 17:02
vurdurarak çalıştıramıyorsan bağlantı kablosuyla çalıştıracaksın artık. Her motorcunun başına gelir bunlar...

schumacher__
10.Ekim.2008, 17:24
o zırıltı akünün bitmesinden kaynaklanıyor emin olabilirsin :x

ugurcuk
10.Ekim.2008, 22:23
zırıltı kablolardan az güç geçtiğinde yapıo temassızlık oldugunda da aynı sorunu yapıo vurdur çalıştır bi kaç saat gez dolaş onadan saonra yokuşun başında dur kontağı kapat tekrar çalıştırmayı dene çalışırsa yola devam :D çalışmazsa vvurdurup ustanın yanına :D

bozkurt
11.Ekim.2008, 11:47
Akü zayıflamış.
O anda yapılacak ilk iş,varsa hafif rampa aşağı yol vurdur,Yani vitesi 2 ye al,kontağı açık tut,debriyaj sıkılı,beraberinde yittirmeye başla.
Hızlanınca debriyajı bırak ve hafif gaz ver.Motor çalışır.Daha önce hiç yapmadıysan dikkatli ol,motoru elinden kaçırma.
Eğer hava sıcaksa ve üstün başın giysilerin çoksa önceden çıkarmanı tavsiye ederim.Biraz geç çalışırsa bayağı terleyeceksin çünki.
Olaydan hemen sonra akünün şarzını kontrol ettir ve mümkünse yeniden şarz yaptır.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

dazkir
12.Ekim.2008, 01:23
teşekkür ederim akü zayıflamış, takviye ile çalıştırdık. yarım saat kadarda çalışır bıraktık şarj oldu. sorun çözüldü.

kıvılcım
12.Ekim.2008, 12:17
geçmiş olsun artık sorun çözüldü en büyük sorunun bu olur inşallah