PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JarJar gitti.. Öneriler??

moonchild
17.Ekim.2008, 13:02
Evet sevgli yok arkadaşlarım. 2006 yılının bir Haziran günü JarJar'la (Selçuk kardeşim KehKeh demeyi tercih ediyo ama) başlayan seviyeli ilişkimiz dün akşam itibariyle sona erdi. Yeni sahibine hayırlı bir motor olmasını, onu üzmemesini, tekerine saldıran taşlardan uzak durmasını diliyorum. Sevmişim onu, resmen sevmişim... Şimdi eve girerken, evden çıkarken yerini boş görünce bi değişik geliyo. Ama olması gereken oldu, herkes böyle daha mutlu olacak gibi :)

Şimdiiiiiii... Gelelim sadede. Şu anda hemen bir motor almayı düşünüyor değilim ama benimle beraber sürmüş, az çok tarzımı bilen dostlarım da varken burada hemen sormak istiyorum: Yahu ben hangi motoru alacağım?? :shock: Bir tarafım V-Strom, CBF600, Fazer gibi opsiyonları düşünürken (V-Strom dğerlerine göre daha farklı bir segmente ait belki ama) diğer yanım "aman evladım cruiser motordan şaşma. daha ağırbaşlı daha dengeli, herşeye rağmen daha sakin ivmelenen, daha yavaş" dyor... Şu anda hiçbir tarz yakın hissetmiyorum kendimi diyebilirim.

Var mı önerisi olan??? Şöyle ocak-şubat gibi sıfır almaya kalksam? Ne dersiniz?

Lamort
17.Ekim.2008, 13:08
cruiser8) şaşma derim ben tabi isteklerini karşılayıp karşılamadığıda önemli, önce öngörülen hedeflere göre doğru model seçmek iyi gelecektir. Böyleliklede tarz ortaya çıkacaktır. Şimdiden yeni alacağın makinen için kazasız sürüşler... Tekerine taş deeeeemesin...

aidikurt
17.Ekim.2008, 13:10
olum bı kere sıfır alacaksan ocak subat degıl kasım aralık gıbı alacaksın o zaman 0 fıyatları cok ama cok dusuyor kampanyalar oluyor.
Tarz gelınce tabıkı cruıser al kardesım.

Tayfun
17.Ekim.2008, 13:15
Motoru hangi amaçla kullacağın konusunda bize bilgi verirsen sana daha yapıcı yardımlarda bulunabiliriz serhatçım, anlat içindeki motor aşkını bize, neler yapmak istiyorsun ???

carvalho
17.Ekim.2008, 13:20
Ooo kardeşim, şimdi ben de bi tuhaf oldum, kehkehi sevmiştik :)

Alacağın motora sen kaar vericen dostum. Ben intruder derim, alper bülent vStrom der, Yasin Shadow der.

Ha, ben şunu diyebilirim, cruiser istiyrsan intruder'a daha çok şans ver...

Naked istiyorsan Suzuki Bandit 1000 'lerin fiyatlrı neredeyse dibe vurdu. Çok benzin öğütmekle beraber harika makine. Kullanıcıyla konuştuğumda bana makineyi şöyle tarif etmişti: "Ehil gibi duran ancak kullanıcısının her istediğini hiçbir kapris yapmaksızın yerine getiren bir makinedir Bandit.... " Fazer ise kalıbını aşan bir güce sahip. Alırsan da aman diyim sadece, tikkat!!! Naked'lar için es geçemeyeceğin makine ise Honda CBF 600'dür ve Bandit ile Fazer'ın ekstrem avantajlarına karşın toplam kalitede seni çok memnun edebilecek bir alettir.

Enduro istiyorsan yakıt tüketimi, heybet, görünüş Vstrom önde gider... Ama Transalp de efsanedir. F 650 kesinlikle tavsiye edilmiyor, gıpraşım yüzünden. Aprilla Caanord ise Okan kardeşimin özellikle tavsiye edebileceği, benim de "bence de " diyebileceğim bir enduro. 1000 cc'lik dev gbi enduroyu uygun fiyatlarla alabiliyorsun.

Benim motor alırken dikkate alacağım parametrem pek değişmez. Motorun üzerine oturur, yapacağım yolların hayaline dalarım. Hangi yol daha uzunsa o motoru alırım...

kaanka
17.Ekim.2008, 13:20
Kardeşim toplantılara birara fırsat bulursan gel, orda motorları denersin bakarsın hangisi hoşuna giderse alırsın....8)

schumacher__
17.Ekim.2008, 13:45
aynı soruları ben de çok düşünüyorum, regali sattıktan sonra naked mi, ss mi,enduro mu yoksa yine cruiser mi alsam diye. Aslını söylemek gerekirse, hepsini de istiyorum, ama bakalım artık, inşallah hepsini de denemek nasip olur :mrgreen:

moonchild
17.Ekim.2008, 14:22
Tek tek herkesin mesajına teşekkür bırakmak istedim ama burdan yazmak daha iyi olur sanırım. Sağolun arkadaşlar, bir anda bi sürü fikir oldu :)

Şimdii Tayfun'un talebine istinaden motoru neden istediğimi söyleyeyim:

1- Motosiklet benim için bir ulaşım aracı değildir. İşe motorumla giderim elbette ama sadece keyfim yerindeyse, canım o gün motor kullanmak istiyorsa.
2- Motosiklet kesinlikle bir sosyalleşme aracıdır benim için. Burada okuduğum spontan bir geziye her an hazır bir motorum olsun isterim. O yola gider mi, yolda başımı ağrıtır mı demek istemiyorum...
3- Sorunsuz ve kesinlikle sorunsuz bir makina istiyorum. Sorunsuz motor olmaz biliyorum, ama çözülmüş motor kesnlikle vardır. O yüzden piyasaya yeni girmiş bir makina değil, biraz üzerine kafa patlatılmış çözülmüş bir makina istiyorum.
4- Hız tutkum kesinlikle yok, hatta süratten korkuyorum. Ama güç isteyebilirim, her an berbat bir pozisyondan beni çıkarabilecek bir gücü sağ elimle kavrıyor olmak fena fikir değil.
5- Stabilite istiyorum. Nerde ne tepki vereceğini önceden tartabileceğim bir motor her zaman işime gelir. O yüzden beygir gücü değil ama torku yüksek bir makina 4. maddeyle harmanlayarak tercih ederim sanırım.
6- Evime yakın rüştünü ispat etmiş bir servisi olan markaları tercih ederim. Bu yüzde Honda benim için biçilmiş kaftan :) Ayrıca aileden gelen bir Honda rahatsızlığı da söz konusu.

Son olarak Alperimin tarih konusundaki yorumunu da ufak bir tartışma konusu yapmak isterim. Sizce kasım-aralık dönemi mi ocak-şubat dönemi mi motor almak için "fiyat açısından" daha uygundur??

Öte yandan tüm bunları konuşuyor olmama rağmen o tarihlerde bir motor alabilir miyim bilmiyorum. Noolcak bu memleketin hali noktasına getirmek istemiyorum lafı ama durgunluk ha geldi ha geliyo diye konuşanlar buyursun bi çayımı içsin dükkanda :) Herhangi bir telefon görüşmesiyle falan bölünmeden saatlerce sohbet edebiliriz sanırım. Şu dönemde parayı biraz koynumda tutmak da akılcı gelmiyor değil... Ya da biraz pragmatik bir yaklaşımla, süreç içerisinde zora giren insan sayısında artış olacağı, bunların ellerindeki motorları satmaya çalışacağı ve "ihtiyaçtan acil satılık sıfır gibi bilmemne" tarzı ilanların sayısının da artacağını öngörerek pusuya yatmak da bir ihtimal benim için...

En nihayetinde bu işler kısmet işi demekten de alamıyorum kendimi :)

yenikoylu_ua
17.Ekim.2008, 15:29
Hayırlı olsun kardeşim Allah istediğin motoru nasib etsin.

Bu arada buluşmalara gel kelebekte olsan özledik valla Allah bizede seni biran evvel görmeyi nasib etsin.Hem düşündüğün bütün motorlar grupta var hepsini bi denersin

moonchild
17.Ekim.2008, 15:53
Hayırlı olsun kardeşim Allah istediğin motoru nasib etsin.

Bu arada buluşmalara gel kelebekte olsan özledik valla Allah bizede seni biran evvel görmeyi nasib etsin.Hem düşündüğün bütün motorlar grupta var hepsini bi denersin

inşallah abi en kısa zamanda :)

kaanka
17.Ekim.2008, 16:19
Kardeşim sen şu başlığı biraz incele sonra toplantılara gelince benim makinayı bir dene kararın kesinleşicek eminim...:x
http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=3662

carvalho
17.Ekim.2008, 16:47
Kardeşim sen şu başlığı biraz incele sonra toplantılara gelince benim makinayı bir dene kararın kesinleşicek eminim...:x
http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=3662

Evet, deneyince intruder'a karar vereceksin :p

moonchild
17.Ekim.2008, 17:45
Hahahahahaaa!!! :) Tamam kavga etmeyin yaaaa... Bi onu b onu kullanırım. Nasılsa ikisi de grupta mevcut, motor almaya ne gerek var :)

HONEY
17.Ekim.2008, 18:54
Serhat hayırlı olsun işallah en kısa sürede istediğin makinaya kavuşursun

aidikurt
17.Ekim.2008, 22:03
Evet, deneyince intruder'a karar vereceksin :p

hadi len suzukı muzuki bahane Hyosung GV 650 ŞAHANE :x

chopell
17.Ekim.2008, 23:42
. Sizce kasım-aralık dönemi mi ocak-şubat dönemi mi motor almak için "fiyat açısından" daha uygundur??

Ya da biraz pragmatik bir yaklaşımla, süreç içerisinde zora giren insan sayısında artış olacağı, bunların ellerindeki motorları satmaya çalışacağı ve "ihtiyaçtan acil satılık sıfır gibi bilmemne" tarzı ilanların sayısının da artacağını öngörerek pusuya yatmak da bir ihtimal benim için...

En nihayetinde bu işler kısmet işi demekten de alamıyorum kendimi :)

yazdıkların aynen bende de soru işareti.. kısmet gerçekten..
hayırlı olsun bu arada.. bir süre yastık altı fena fikir değil.. :mrgreen: