PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gestay+b, BİLEN VARMI?

pulvo47
18.Ekim.2008, 20:32
Arkadaşlar bu gün büyük bi hevesle atladım motora dooru sabuncubeli virajlara,oradanda Manisa ya köyee. Ooof yol hava süper. Bununla beraber çook uzun süredir aldığım benzin kokusunu tam yatınca net olarak gene aldım. Köye gelince GESTAY+B yaptım ve benzin filtresinin diş kapılarak kapatıldığını , gaz verince foşur foşur benzin attığını gördüm. Ustaaaaaaaaaaaa,usta. Delirtti beni.
Daha önce 340km geçen menzilim 300km ye düşmüştü. Gene vites demiri de yuvasından çıkmak üzereydi. Zar zor hallettim,İzmir e döndüm. Askerliğini yapanlar bilir:
g: gözle kontrol
e: elle kontrol
s: sıkıştır
t: temizle,
a: ayarla
y: yağla
+
b: bütünle...
Bu kadar basit. Arada bu işlemleri yapmak ciddi olarak bizi sorunlardan uzak tutacaktır.
Kazasız belasız.
(Not: Köyün köftesi çook meşhurdur.)

carvalho
19.Ekim.2008, 00:03
GESTAY deyince 2000 senesine götürdün beni, Tuzla Piyade Okulu günleri.
Tüfek temizleme seansında tüfeğinde kurum olanları tüfeğin kurumlarıyla apaçi gibi boyarlardı; ilk günler biz de nasibimizi almıştık, sonraları cillop gibi temizlemeyi öğrendik zaten.

GESTAY motorumuza da uygulayacağımız bir kontrol ve bakım sistemi, haklısın kesinlikle.

Bu arada kendini kısaca tanıtır mısın? Motorunun resimleri mesela, görelim şu canavarı :)

bozkurt
19.Ekim.2008, 10:36
Herzaman heryerde lazım olan bir uygulamadır.
Birçok tecrübelerden sonra kazanılmış özellikle askeri okullarda öğretilen uygulamaların kısaltılması.
Tavsiye ederim.
Kazasız sürüşler.
Hakikatten,seni ve motorunu tanımak isterdik.

Tayfun
19.Ekim.2008, 12:37
Arkadaşlar bu gün büyük bi hevesle atladım motora dooru sabuncubeli virajlara,oradanda Manisa ya köyee. Ooof yol hava süper. Bununla beraber çook uzun süredir aldığım benzin kokusunu tam yatınca net olarak gene aldım. Köye gelince GESTAY+B yaptım ve benzin filtresinin diş kapılarak kapatıldığını , gaz verince foşur foşur benzin attığını gördüm. Ustaaaaaaaaaaaa,usta. Delirtti beni.
Daha önce 340km geçen menzilim 300km ye düşmüştü. Gene vites demiri de yuvasından çıkmak üzereydi. Zar zor hallettim,İzmir e döndüm. Askerliğini yapanlar bilir:
+
Bu kadar basit. Arada bu işlemleri yapmak ciddi olarak bizi sorunlardan uzak tutacaktır.
Kazasız belasız.

serdar dostum askerliğini ulaştırma olarak mı yaptın sen :p

Tayfun
19.Ekim.2008, 12:38
+
Kazasız belasız.

Serdar dostum askerliğini ulaştırma olarak mı yaptın sen :mrgreen:

emrahkucukgirgin
19.Ekim.2008, 13:55
vay beeeeeeeeee

Benim de Selçuk gibi Tuzla geldi aklıma... 1. Taburdaydım, 2. Bölük sene 2001 Temmuz... Aklımda kalan tiplerin başında Üstteğmen Kobra Bahadır vardı. Adam kendini Atatürk sanıyordu. Bir de hep Kıbrıs AlevKayası T-shirt'ü giyen Üstteğmen Ali vardı... Ondan sonra 4.bölükte bir Üstteğmen daha vardı. Chucky... Aynı şu katil oyuncak Chucky'e benzerdi boy bos, saç, gözler :-)))) Sonra bir Uzman vardı. Lakabı Atom Uzman... Halim.... Adam bir gece eğitiminde, arkadaşlardan bir tüfeği baston gibi yere dayamış ve bütün ağırlığını üzerine vermiş diye bir bağırdı: "Burası Layla Gazinosu değelllll.... O tüfek sizin ananızı, bacınızı koruyor böyle dayanamazsın"... Ne enteresan günler ve tiplerdi ya... Bir gün dilim gerçekten damağıma yapışmış ve parmağımla ayırmak zorunda kalmıştım... O zamanlar hiç bitmeyecek gibi gelirdi... Bitti, üstünden de 7 sene geçti... Her anın tadını çıkarmak lazım... O an için ne kadar kötü gelse de... Her an yaşanmaya değer hayatta...

Taarruzun bir formülü vardı onu hatırlayan var mı? HÖTGTZPT miydi? Harekat Planı, Ön emrin verilmesi diye gidiyordu...