PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapkaççı Tilki..

Tilki
20.Nisan.2007, 00:33
Sıcak bir yaz günü...Bakırköy'den Florya'ya doğru sahil yolundan ilerliyorum.Güneş yakıyor.Heryer sıcacık.İlerliyorum.Birden trafik yoğunlaşmaya başlıyor.Hani o yolun ilerisinde Yeşilyurt'un orada Havacılık Müzesi var ya...İşte orada trafik iyice duruyor.Ben yolun en sağındaki boşluğu kullanarak yavaşça ilerliyorum.Sol önimde beyaz renkli bir Civic var.Öndeki iki koltukta iki hanım...Direksiyondaki biraz daha yaşlı.Sağdaki genç.Arka koltukta kimse yok.Birden dikkatimi sağ arka kapının açık olduğu çekiyor.
O da ne?! :shock: Birden içimden iyilik yapmak geliyor.Kapıyı açıp tekrar kapatacağım.Hanımlar korkmasın diye önce camı tıklatıyorum.Yalnız yüzümün görünmediğini de arada hatırlatmak istiyorum.Camı açsınlar ki ben de kapının açık olduğunu söyleyebileyim ve açıp tekrar kapatabileyim.Ama ne mümkün?
Tıklamamla başını sağa çeviren sürücü hanım öyle bir bağırıyor ki "Çekil oradan!Ne yapıyorsun sen?"Ardından vitese takıp gazlıyor.Belli ki arka koltukta bulunan nevaleye göz diktiğimi sanıyor.
Ben anlaşılamamanın ve kapkaççı yerine konmanın şaşkınlığı içerisindeyim.
Az sonra trafik açılıyor ve ben de normal seyrimde giderken az ileride beyaz Civic'i tekrar görüyorum.Sağ koltukta oturan genç hanım, koltuğun üzerinden uzanarak sağ arka kapıyı açmaya çalışıyor.Sonra da kapatacak.Sanırım en nihayetinde beni anlamışlar.
Allah'ım yaşasın! :cheesy: Hırsız değilim ben.
Yanlarından geçerken iki kez dokunuyorum kornama.Kibar bir selam.Sonra yola devam.
O zaman bilmiyorum tabi.
Meğerse buraya yazmam için yaşamışım o şirin olayı :D

aslanburclu
20.Nisan.2007, 00:52
heh heh heeeeeee ya güzel kardeşim hanımlar ne yapsın tabiki tilkiden ne beklenir kapıp kaçar (tabii hayvan türünden olanlar) ama sen insanlık yapmak istemişin hala anlamadınmı 4 tekerle 2 tekerin bitmeyen davasını

allah korusun ya kapıyı önüne açıp ta seni yuvarlasalardı yine gaza basıp topuklamaları ile iyi kurtamışsın ben geçmiş olsun derim boş ver yapma bida böyle işler insanlık sende kalsın gösterme kimseye (tabii 4 teker kullanıcılarına )

GOKHAN
20.Nisan.2007, 01:09
tilkim ozanım komtanım doğru soluyo allah korusun ilik yapacam derken başın belaya da girebilirdi

inci
20.Nisan.2007, 01:21
Ozancığım o hanımlar bilmiyo senin AÇ-KAPA :evil: olayını anlaşılan :evil: ... anladın sen onu :evil:

Aksu
20.Nisan.2007, 11:17
Bence hanımlar kaybetmiş seni anlamamakla.
Çünkü seni tanısalardı çok iyi dost ve arkadaş kazanacaklardı. Belki yabani gibi herşeyden herkesden kaçmamayı öğrenirlerdi en azından ama şanslarını kaybetmişler.

doğan
20.Nisan.2007, 11:24
Fıkra gibi valla :) Bu kadınlar bi acayip sen iyilik yapmaya çalışırsın yanlış anlarlar, biraz sonra arabanın pencereleri açık bişekilde arabayı park edip giderler giderler.

gecee
20.Nisan.2007, 12:33
yaw tikli sende şans yok :D
ben de cok görüyorum ve her seferinde arabanın içindekileri uyarırım kesin...
Anlamadığım ben cıplakmı biniyorum ki :D kimse oyle tepki vermedi bugüne kadar ..
ve cok güzel gülüp teşekkür eden bi cok kişi oldu...

aidikurt
20.Nisan.2007, 12:56
valla bayanlarda haklı burası istanbul kimseye güven olmuyor camı acıyorsun kafana bisey yiyip solgugu ormanda alıyorsun :)

infinitedreams
20.Nisan.2007, 13:40
Oturduğum siteye çıkan yokuşun dibinde sürekli birileri bekler "yukarı çıkan arabalardan biri belki bizi alır" diye. Arabayla geçtiğim zamanlar hiç boş geçmem... hatta bekleyip yokuşa vurmuş adamları bile korna çalar, durdurur alırım.

Aşırı sıcak bir yaz günü orta yaşa yaklamış elleri çantalı iki bayan çıkıyorlardı, hemen yanlarına yaklaşıp "buyrun" dedim kibarca. Allah'ım... o ne tepkiydi!... kadınlardan biri feryat figan bağırmaya başladı; "Git be! manyak... sapığa bak... güpe gündüz hem de. Kendini Laleli'de mi sandın... utanmaz"

Aslında kadınlar çok şanslıydı. İnip güpe gündüz suratları öz annelerinin tanıyamayacağı şekle gelinceye kadar dövmemek için -zorda olsa- sabredebilecek bir adama denk geldiler... ama inanın bunu yapmayı çok istemiştim. Her ne kadar art niyet şüphesi olursa olsun kibar bir "buyrun"un cevabı bu olamaz... bunun mazereti yoktur. Orada olayı gören tarafsız biri olsanız acaba benim ne yaptığımı düşünürdünüz.

Evet Tilki dostum... biraz zamanın kötülüğü ama ağırlıklı olarak medyanın şartlandırmalarıyla insanlar önce 'korkmayı' düşünüyor maalesef. Ama bu seni, beni yıldırmamalı... Balık bilmese de Halık bilir...