PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sarıkayalar'a teşekkür

Kino
20.Nisan.2007, 12:50
Bayiilerin servislerin parça yok şu bu bunların hepsi laf arkadaşlar

fan motorlarım arızalıydı 20 gündür servis - bayii derken sonunda fax cekilemediğini öğrendim ve tüm evrakları alıp ben kendim bizzat faxladım sarıkayalar ve telefon ile görüştüm turgut bey ve cihan (can mı?) beyle ve
20 gündür ilgisizlik ve fax cekilmemesi yüzünden gelmeyen parçaların benim faxımdan sonra hemen değiştirme formumu işleme koydular ve bugün gönderileceğini söylediler

işte bu be abicim buuu. :cheesy:

bu konuşma bile insanı mest ediyor...

adamlar yoksa ellerinde " yok şu güne dogru gelir diyorlar benim egsozlarda öyle demişlerdi şu an yok ancak gümrükte işlemleri yapılyor" falan denmişti

yani motorunuzu servise (bazı servisler hariç tabii) bırakıp gitmeyin derim takipcisi olunuz hele de parcası yok falan deniyorsa bizzat kendiniz sorunuz anadoluda RR kullananlar için özellikle.

aidikurt
20.Nisan.2007, 13:04
İşte bende buu diyordum Kino baba bende ne istersem yoluyorlar 3 gune geliyor ellerindede herturlu parca var

infinitedreams
20.Nisan.2007, 15:36
Bir kere akü, bir kere de depo değişti benim... ikisi de garantiden

Akü için hiç beklemedim. Katrancı sıfır bir motordan söküp taktı... gerisini ben hallederim dedi. Toplam 10 dk.
Depo için ise sadece 3 gün bekledim. Tüm işlemleri takibiyle birlikte Altan Motor yaptı.

Kino Baba'nın dediği gibi takipçisi olun... ya da adam gibi birilerine güvenin. Yoksa kıçıkırık bir kablo parçası için bile bekletilebiliriz.

drssk41
22.Nisan.2007, 00:48
siteye yazamayan vatandaş memo da garantiden parça istese muhatap olurlar mı acaba? Diye sormadan geçemedim. :D

lunatic
22.Nisan.2007, 12:05
Eh servis bulur, hatayı da tespit ettirirseniz gerisi kolay. Ha güvenilir bir servis yoksa adam gaza bas motoru aç diyorsa tekleyen motor için, hangi parçayı ısmarlayacaksınız, kime değiştirteceksiniz. Bence Sarıkayalılar'ın burnunu bukadar kaldırtmaya gerek yok. Tabii ki vazifesi gönderecek. Aslında bunu sizin takip etmeniz bile gerekmemeli. Servis işi çözmeli. Ama servis ağı ..tan bir distirbütörle uğraştığımız için parçayı bulunca sevinir hale geliyoruz :x

drssk41
22.Nisan.2007, 12:22
Eh servis bulur, hatayı da tespit ettirirseniz gerisi kolay. Ha güvenilir bir servis yoksa adam gaza bas motoru aç diyorsa tekleyen motor için, hangi parçayı ısmarlayacaksınız, kime değiştirteceksiniz. Bence Sarıkayalılar'ın burnunu bukadar kaldırtmaya gerek yok. Tabii ki vazifesi gönderecek. Aslında bunu sizin takip etmeniz bile gerekmemeli. Servis işi çözmeli. Ama servis ağı ..tan bir distirbütörle uğraştığımız için parçayı bulunca sevinir hale geliyoruz :x

Çok haklısın arkadaş milleti böyle kıldan tüyden aslında çözümü çok basit meselelerle bunaltıyorlar

Kino
22.Nisan.2007, 13:47
arkadaşlar haklı olabilirsiniz;

ben şunu ifade etmek istedim maalesef

ben motoru aldığım bayii ye gidiyorum adam diyor git servise o sarkıyalara garanti değişim formunu faxlasın
servise gidiyorum o diyorki git bayiiye o sarıkayalara forumu faxlasın oratda biryerde kalıyorsun bir oraya bir buraya sonunda verin dedim formu ben faxlarım ve faxladım yarım saat sonrada görüştüm adamlar ok bugün cıkartıyoruz dediler
tabii bu işler genelde anadolu bayyi ve servislerinde oluyor

sarıkayalarda harbiden adam gibi Bayii seçmiyorlar o konuda size hak veriyorum. aslında anladığım kadarı ile Sarıkayalar bayileri seçiyor Bayilerde servisleri seçiyor ve sarıkayalara öneriyor tahminim

Normalde ben motoru aldıktan sonra bayii ile bir ilişiğimin kalmaması gerek isterse garanti kapsamıda olsa ama işte nedense olmuyor Yani servisler direkt sarıkayalara bağlı değil gibi olay zaten buradan kopuyor.

servise gidiyorsun kontrol ve sonuç cıkıyor ancak servis git bayiiye sarıkayalara faxlasın diyor.

işte kopukluk

SARIKAYALARA SORDUM BU GARANTİ KAPSAMINDA İSTEDİĞİMİZ FAN MOTORLARINI NEREYE GÖNDERİYORSUNUZ BENDE TAKİP EDEYİM
CEVAP : BİZ BAYİİ YE GÖNDERİRİZ SİZ ORADAN TAKİP EDİNİZ.
gördünüz mü normalde bu parçalar servise gelmesi gerekmezmi ?? değişim yapılacak yer orası değilmi?

kısaca sorun buradan çıkıyor bana göre

lunatic
22.Nisan.2007, 20:27
Çetrefilli iş wesselam.Bu bürokrasi devlette bile kalmadı nerdeyse.

okan
22.Nisan.2007, 23:45
sarıkayalarda bi arkadaşım var adı cihan...eski arkadaş diil motorumu aldıktan sonra parça felan için telefon acarken zamanla tanıştık.. artık nerdeyse samsunun parça sorununu ben halleder oldum...

yeterki insanlara yaklaşım iyi olsun..
cihan diyoki: abi bizi arayıp ağızlarına geleni sayanlar var olay bazen bize intikal etmiyo ama haberimiz varmışda parçayı bilerek göndermiyomuşuz havasına sokuluyoruz diyo.. tabi bundada kendi hataları var servis seçimlerinde hataları var...

samsundaki satıcı bayii servis hizmetini kendisi veriyordu.. ama ne servis çatlarsınız sinirden.. 2. vites dişlim kırıldığında 250 ytl para istemişlerdi motoru söküp takmak için .. bende o gazla daha önceden tanıdığım bir çok da motosikletin servisliğini yapan memet ustayı ikna edip servis yaptırdım.. burada sarıkayalarında hakkını yememek lazım.. adamlar 4 ayak üstüne düştü ve hemen evrakları faxlayıp yetkili servis yaptılar memet ustayı.. inanın herşey bir günde halloldu..
şimdi neredeyse tüm karadenize servis veriyor.. ordudan günay kardeşimizin motorununda o yaptı meselaa .. adamın motorunu mahfetmiş ordudaki servis...şimdi bütün sorunları halloldu...neredeyse motorunu satmak üzereydi günay.. hem bir dost kazandık hemde siteye yeni bir üye...

burada kino babaya sonuna kadar katılıyorum.. birasda kendi işimizi kendimiz takip edelim..herkes arayıp görüşebilir ..
ben cihan kardeşimin işini iyi yaptığına inanıyorum.. arayın sarıkayaları 2 yi tuşlayın karşınıza direk cihan çıkıyor.. olmadı okanın arkadaşıyım dersiniz....işiniz hallolmazsa ben elimden geleni yaparım...
sorunlar dialogla çözülmeli.. ön yargılı olmamalı...

tan21
25.Nisan.2007, 17:46
6 ay oldu motoru alalı daha garantiden yararlanamadım siz nasıl yararlanıyorsunuz ben halada anlayamadım sanırım yasal yollardan arıyacaz hakkımızı konjektör 14500 kilometrede arıza yaptı bu normal miş garanti kapsamına girmiyormuş ozaman üstüne konjektör 14-15 bin km de bozulabilir yazabilirler başlarına bela almamaları lazım bu konuyu ince düşünmeleri lazım neyse bakıcaz bakalım çaresine