PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kusura bakmayın ama

promote
01.Kasım.2008, 13:21
Regali atın çöpe gitsin , her gün servise girip çıkan motorumun şimdide şanjumanını elime aldım sonunda , biraz fazla para verip bir japon almak lazımmış gerçekten ..

ugurcuk
01.Kasım.2008, 14:06
bu olaylarda hep senin başına geliyor yaw geçmiş olsun

ness
01.Kasım.2008, 14:35
bizde çok sorun yaşadığımız için sana katılıyorum.paranın gözü kör olsun.

Tayfun
01.Kasım.2008, 15:47
Bu şanzumanı hep aynı partinin motorları kırıyor heralde !!!

shopar
01.Kasım.2008, 17:24
bizde çok sorun yaşadığımız için sana katılıyorum.paranın gözü kör olsun.
pişşt pişşt:))sonunda gördük gül cemalini nesrıncımm

bozkurt
01.Kasım.2008, 18:35
Biraderim geçmiş olsun.Gerçekten üzüldüm.
Umarım tez zamanda halledersin.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

foreman
01.Kasım.2008, 23:06
Bu şanzumanı hep aynı partinin motorları kırıyor heralde !!!

tayfunuma tamamen katılıyorum...

bence sanzuman dıslılerı kırılan regalların şase numaralarını buradan yayınlıyalım...
boylelıkle o serıdekı dıger R&R kullanıcıları dıkkat etsın...
veya onlemını alsın...
bu arada sanada gecmıs olsun...
umarım malıyetı fazla tutmaz...

promote
01.Kasım.2008, 23:08
kırılmayan arıza çıkarmayan serisi varmıkı bunların

ekselans
01.Kasım.2008, 23:18
var benimkii 6000km oldu maşallahı var bitek fan açmıyo unuda düğme taktım hallettim

X__utku__X
02.Kasım.2008, 00:32
Geçmiş olsun hocam biran önce toplarsın inşallah.Bizim regal bozulduğu gibi parçasıda sanki harley parçası.Bende 1 ay önce dağıttım şanzımanı ali usta 1 dişliye 100 ytl para istedi.Bende mct250 ninkini 23 liraya aldım ama uymadı yan tırnakları farklı.Allah razı olsunki saygıdeğer bi abimiz ücretsiz kendi motorundan söktüğü dişliyi bana yolladı.Tekrar saygıdeğer abime burdan teşekkür ediyorum.Tabi dişli geldi iş bitmedi motordaki tüm rulmanlar bozuk.Bu kadar dandik rulman olamaz.Yemin ederim 1 tane sağlam rulman yoktu.Hepsini kaliteli rulmanlarla değiştirdim.Sizde sakın değiştirtmeden toplatmayın derim.Bizim regallerin şanzıman dağıtmasında bu rulmanların büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.

agresus
02.Kasım.2008, 02:41
makinemi 25000 km'de sattım 1.5-2 ay önce, eşşekliğim hariç - ki ehil olmayan bi ustaya debriyaj değiştirip, şanzımanı dağıttırmıştım- çiddi bi problemi olmadı. bi japon değil belki ama çinlinin en kalitelisi. bi abimizin makinesi 50000 km civarlarında rektifiye oldu - ki kendisi race gibi, sürekli dip gaz kullanır, endroymuşcasına dağa taşa dereye sürer - ve hala yollarda sorunsuz bi şekilde yoluna devam etmekte. makinelerin kötü olduğunu söylemek sanırım biraz haksızlık olur bu durumda. belki eski parçanda sorun vardır; bi seride cidden şanzıman sorunu yaşanmıştı sanırım, ona denk gelmiş olabilirsin. parçayı ışından mı geçirmişlerdi neydi hatırlamıyorum...

bu arada geçmiş olsun, Mevlam beterinden saklasın...

kayar2
02.Kasım.2008, 04:52
geçmiş olsun benim motoruda şanzuman sayesinde aldım uzun hikaye anlatmıyayım ama 2 ci seferde sanzuman ayı ve 2 ci dişlisi ni kırdı sanzumanı zayıf yapmışlar birde dişlileri meneviş yapmadan göndermişler cam gibi biraz zorlanınca kırıyor aslıda ugraşıp garantiden yapılması lazım hatta bütün bu serinin toplatılıp değiştirilmesi gerekiyor bu hususta kanun ları bilen arkadaşların ön ayak olup ugraşılması gerekiyor
bazı dişli parçaları kanuninin uyuyor ve fiatıda çok ucuz regalin 100 ytl ye verdikleri dişli 25 30 lira ingilterede de aynı motoru n imalatı varmış orayla yazıştık tam takım 2 gurubu 250 sterline gönderebiliyorlarmış nakliye de ilave edilerek arkadaşlara duyrulur ayrıca ç,ndeki regal sitesi eskiden ingilizce açılırdı şimdiaçılmıyor oraylada yazışabilinirse çok uygun parça gönderebilirler sanırım burda ki ithalatçılar çok abartıyorlar fiatları bu konularda yardımlaşmamız gerekir

promote
02.Kasım.2008, 10:51
yok abı regalle ışım bitti benim servisden çıktığı anda başka bir yeri patlıyor , bir daha yapılsın diye 500 ytl filan dökemem ortaya , açıcam içini kendim kurcalıcam ne olursa olsun zaten değeri olsa olsa 2000-2250 fılandır

kıvılcım
02.Kasım.2008, 12:05
Arkadaşlar bendeki regal 10,000 km tek motor aksamından baskı balata degişti allaha şükür başka sıkıntım olmadı alperimin söyledigi gibi bizim motorlar genelde ilk motoru oluyor arkadaşların biraz acemilik birazda makinayı tanımamaktan kaynaklanan sorunlar olur unutmadan gelen bir seri baya dandik çıktı buda ayrı bir sorun genelde 2006 modeller baya bir sorunsuz ve daha kaliteli çıkt saygılar

promote
02.Kasım.2008, 20:35
söktüm motoru , tabii önceden bir motor sökmüşlüğüm yada görmüşlüğüm yok , olursa olur olmazsa yedek parça olaraka satışa sunrım tabii regal-harley fiatları üzerinden olmayacak daha makul ...

X__utku__X
02.Kasım.2008, 20:58
Kaan hocam bende motoru servise söktürdüm parça buşamayınca eve getirdim pederle beraber topladık.şuan motordaki somunların yerini bile ezbere biliyorum.:) .Hangi dişliyi kırmış.Motoru toplarsın merak etme inan zor bişi deyil.Sadece pistonlarda sekmanları bi tesisat bantıyla bantla zarar görmesin toplarkan benzinle temizlersin yapışkanını.Bide şanzıman millerinin biloğa gelen yerlerde pullar var rulmanla arasında takarken onları takmayı unutma iz yapmıştır anlarsın zaten.Motorda bişi yok bi hilalleri takarken zorlanırsın bide pistonları geçirirken yanında biri olması lazım sekmanları geçirirken.Biz saplamaları söktük silindiri öyle geçirdik engel olmasın diye ondan sonra saplamaları taktık.Pistonu geçirirken silindire biraz yağ sür sekmanların açık olan yerleride aynı yöne deyilde başka yönlere baksın.İstersen Msn im utku_791@hotmail.com eğer nere takılcağını unuttuğun bişi olursa yardımcı olmaya çalışırım.

promote
02.Kasım.2008, 23:04
peki çalışıyormu şuan

X__utku__X
02.Kasım.2008, 23:37
Çalışmazmı beya.Benim bi avantajım vardı babam 24 senelik oto teknisyeni.:mrgreen:.Ama gerçekten kolay.Motoru topladıktan sonra bi motorcuya gider ekzantirik zincirinin konumunu ayarlattırırsınız onu siz yapamazsınız ne zaman ateşleme yapacağını fln sentede olduğu zamanı.Eğer aynı ilde olsaydık bende toplardım tamamını atardık ama sente ayarını ben yapamıyorum o biraz ustalık gerektiriyo.Ama geri kalanı gerçekten çok basit.Ya şuan ezbere biliyorum somunudur ondan sonra ne vardır.Mesela baskı kısmını yazayım.Rulmanın ustünde siyahh bi pul var.Onun üstünde debryaj tası tasın göbeğindede yüzük var.tası taktıktan sonra içinde balataları otorttuğumuz zımbırtı var.Onun ortasında tekrardan pul var.En alta balata sac balata sac diye diziyoruz.En üstte sac kalıyo.Onun üstündede 2 tane bilezik var sacı sıkan.biri yassı biri bombeli.Altta yassı olan olcak.onun üstünede kapağı takıyosun ama kapak sadece bi konumda oturuyo.onu tek tek çıkarıp deniceksin.Onun üstündede bi pul bide değişik bi somun var onukapağı tutan.Kapağı kapattıktan sonra 4 yay 4 vida var zaten.Bide tam ortasında bilya gibi bi zımbırtı debryajı ayırmayı sağlayan.baskı balatanın yanındaki mildede 2 dişli var biri büyük biri küçük.Arkalarında pul yok.Üstünde bi pıl bi somun var.bide o milin tam ortasında yaylı bişi daha var.o dişlilerde yağ pompasına hareket veriyo.Açın bakın tek tek eksik varmı:mrgreen:.bu arada şeyi yazmadım.hemen debryajın alt ksımındada vites değiştirrme milide var oda ezberimde ama isimlerini bilmediğim için yazmadım.

ekselans
03.Kasım.2008, 01:37
at sahibine göre kişner unutmayın.regaller sağlam motordur bebek sever gibi bineceksin vitesleri okşar gibi atacaksın zinciri güzel ayarlayacaksınki sanzumanın uzun ömürlü olsun.vites küçültüp gereksiz uzamalar yapma.
evlat gibidir nankörlük yapmaz.

agresus
03.Kasım.2008, 02:59
utkucum maşşallh diyorum...:? babaya da saygılarımı ilet lütfen...

Tayfun
03.Kasım.2008, 20:07
Şu dişli kıran regalleri belirlesek faydalı olabilir aslında, ben aynı parti mallardan şüpheleniyorum, kırılanları tespit edersek kırılabilecekleri tespit edebiliriz. Mesela ben alper timin motorunu biliyorum, eylül 2006 çıkışlı ve dişli kırdı... başka kıranlar kimler...