PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : far cami tangir tungur dusenzi

innocentbystander
23.Nisan.2007, 13:27
Yahu dun motoru calistirdim, isinsin diye ustunde bekliyorum, arada devir dusunce de rrooaarrr efekti veriyorum. Bir iki derken far cami (cam demeye dilim varmiyor ya neyse, plastik iste) kutenk diye dustu yere :P . Indim baktim vidasi midasi da yok ki sikayim. Peligom la yapistirip basip gittim. 100 km civarinda yol yaptiktan sonra eve yaklasinca, bu sefer yolda giderken pata kute bi daha dustu. Allahtan tenha bi yoldaydim, hemen inip aldim gittim. Peligom az geldi herhalde, iyice boca edip bir daha yapistiricam. Daha iyi bir fikri olan var mi?

spydx
23.Nisan.2007, 14:14
ya onun alt tarafa yakın iki tarafında küçük 2 adet vidası var onlarla sabitleyebilirsin

okan
23.Nisan.2007, 17:35
Evet alttarafında iki adet vidası var onlar mı düştü acaba.... :?

aslanburclu
23.Nisan.2007, 18:52
başka ne düşecek kardeşler tabii karşılıklı sıkılabilen vidaları düşmüştür.arkadaş biraz da sallıyor gibime geldi yere düştü demesinden çünkü içindeki bir tomar kablodan düşmez kuhenk falan diye ancak aşağı sallanır

be kardeşim motora binmeden baksana sağına soluna gevşek bir yer sallanan bir parça varmı diye sallanan far ya gidonuna sıkışıp kaza falan yapsaydın allah muhafaza bir daha canını emanet edeceğin makinayı çok iyi kontrol et üzme bizi

kaldera
23.Nisan.2007, 19:01
far camını tutan far çerçevesi ile düşmüştür.
ama düşene kadar zırıldayıp durmuş olması lazım. :P

innocentbystander
23.Nisan.2007, 19:31
Abiler arkadas salliyor demeden evvel dikkatli okuyalim. Ne demisim? Farin cami, hatta cam bile degil, plastigi demisim. Farin kendisi degil. Ici degil. Metal degil. Plastik. Yuvarlak.

Kaldera'nin tahmin ettigi gibi cercevesi ile de degil, yalnizca seffaf sert plastik. Bunu tutan vida veya vida deligi de (hani vidasi dusmus olsun) goremedim.

Neyse, yapistiricaz mapistiricaz biseyler yapicaz. Tesekkurler herkese.

kaldera
23.Nisan.2007, 20:48
yafu camı plastiği her neyse tutan far tasına sabitleyen far çerçevesi...
çerçevesi çıkmadan cam nasıl çıkıyo. :?
bizzat kendi motorumda baktım tekrar..ama farklı bir tel maşa ise o başka.... :P

GOKHAN
23.Nisan.2007, 22:02
kardeşim japon ile yapıştır gitsın japonu çok az sür aynaya deymesin matlaştırır

Kino
24.Nisan.2007, 14:29
ya dua et yine gözünün önünde olmuş olaylar da düştüğünü görmüşsün RR lerin bu özelliğine bayılıyom :lol: :lol: :lol:
çin min ama ne olursa önünde oluyor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ben bir motorun arka sağ sinyalinin düştüğünü gördüm (arabayla giderken) adam bihaber gidiyor yetişemedim adama da haber vereyim

ışıklarda durduğunda da epey yol gitmiştik camdan söyledim adam şöyle bir sinyale baktı gördü durumu sonra bastı gitti (motor markası yazmıyayım mond... çin) :mrgreen: :mrgreen: adam da bir hava bir tafra offf offff yedi sinyali yavrum benim.. bide o kısa devre yapmışsa ilerde, akü falan da nanay

şimdi diyemcem ki motorculuk bumudur yokkk eee bana nee kardeşim :?

Aksu
24.Nisan.2007, 14:49
Denizli li Regalci arkadaşım.
Sen motoru iyice elden geçir veya çırağı olan ustaya götür ki çırak ne kadar vida somun varsa hepsine el atsın. Yoksa Başka bir sorundan dolayı yolda kalırsın. Dost acı söyler. Far camı düşene kadar hiçbir şeye bakmıyorsan ne diyelim sana. Camı şeffaf silikonla da yapıştırabilirsin. Düşen vidaların yerine de dişine göre yenilerini takabilirsin. Kolay gelsin

orçun
01.Temmuz.2007, 23:13
innocentbystander kardeş aynı sorun bende de oldu motoru gece park ettim neyse sabah motorun yanına geldim ayağıma bir şey takıldı bende kenara doğru ittirdim sonra bi baktım ne göreyim benim makinanın farının plastiği aldım takayım dedim fakat tutacak bişey yok arkadaşların da dediği gibi vidalar düşmüş herhalde şöle bi güzel japon ile yapıştırdım sorun çozüldü komik walla yaw :mrgreen:

thoraman
04.Temmuz.2007, 22:21
aynısından banada oldu bugün :) arada kontrol edin sizde yolda molda düşmesin giderken..