PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi de Kısa Farlar Gitti, Nedir Bendeki Bu Şans?

schumacher__
05.Aralık.2008, 15:12
Merhaba arkadaşlar
Motorda oluşan acayip şeylere bir yenisi daha eklendi.Geçen gün yolda giderken, birden farlar(kısalar) kapanıp yanmaya başladı.Bir süre böyle oldu, ben ne oluyo diye bakarken kısalar komple gitti, şu an yalnızca uzunlar ve parklar çalışıyor.Kısalar gitti, sebebi ne olabilir, çözümü basitmidir, yoksa yine servis yolları gözüktü mü?

kaanka
05.Aralık.2008, 15:19
Merhaba arkadaşlar
Motorda oluşan acayip şeylere bir yenisi daha eklendi.Geçen gün yolda giderken, birden farlar(kısalar) kapanıp yanmaya başladı.Bir süre böyle oldu, ben ne oluyo diye bakarken kısalar komple gitti, şu an yalnızca uzunlar ve parklar çalışıyor.Kısalar gitti, sebebi ne olabilir, çözümü basitmidir, yoksa yine servis yolları gözüktü mü?
Kardeşim farların hala orjinalse bence komple değiştir regaldeki fartası ve camı pilastiktir. Farba marka araba farı al tak hem ucuz hem çok güzel aydınlatması oluyor....

balbar
05.Aralık.2008, 15:24
daha önce aynısı benim arabamda başıma gelmişti...sonrasında uzunlarda yanmadı sadece parklar kaldı....sadece ampul değiştirmiştim...motorum olmadığı için aynımıdır bilemiyorum

okan
05.Aralık.2008, 15:48
ampul kesmiş..

yenikoylu_ua
05.Aralık.2008, 16:06
Duydanda yapıyor ampuldende ampulü değiştirip bir dene olmazsa duy değişecek ama alper kardeşime hak veriyorum farbayla komple değiştir hem yolların aydınlansın hem sorunlar ortadan kalksın

kıvılcım
05.Aralık.2008, 18:28
ampulü degiştirirsin sorunu çözmüş olursun

aydın
05.Aralık.2008, 20:05
kardeşim çok basit bendede 2 gün önce aynısı oldu ampulü degiştir keyfine bak 3 ytl benim başıma gelenleri sana yazsam ben çok şanslıymışım dersin saglıcakla kal

schumacher__
06.Aralık.2008, 02:55
teşekkürler yorumlar için, en kısa zamanda gerekli değişikliği yapacağım

tarixxx
06.Aralık.2008, 10:28
Merhaba arkadaşlar

Arkadaşların söylediklerine ilave olarak ; ben olsaydım öncelikle farı besleyen kabloları kontrol ederdim zira işlevini yitirmiş bir ampul kapanıp yanarak arıza göstermez kapanır ve bir daha yanmaz , bizim RR lerde kablo yalıtımı çok iyi değil ve oksitlenmeyi engellemek pek kolay olmuyo , önce bunu kontrol et bence .

ruhi.usta
08.Aralık.2008, 11:29
kısafar arızaları cogunlukla farın soketinden kaynaklanır aşirı ısın madan kablolar yüke gelmiyor farampülünün arkasındaki lehimler ısıdan özelligini kaybediyor farampülü sokete tam oturmuyor en ufak sarsıntıdan kısayı patlatır.aradabir ampülün soketinin saglam laştırılmasılazım veya far rolesi takmaklazım.

aktapot56
07.Mart.2013, 02:22
ben farı renault toros far camı alarak değiştirdim.uyarladım desem daha doğru olur 55 w bide oto ampülü taktım herşey tamam

marlox
07.Mart.2013, 08:57
turgay konu 2008 konusu :D

turq
07.Mart.2013, 12:31
aktapot56 nick li arkadaş. Seni uzun zamandır takip ediyorum ve şiddetle tanışmak istiyorum.

Arkadaşın çok alternatif çözümleri var arkadaşlar, foruma danışman olmalı.

Çanta yapımı, akü ve çok değişik mevzularda çözümlerini okumuşluğum vardı forumda, ama pek sık giremiyor sanki

eNkaZw
06.Ocak.2016, 22:52
Baya eski bi konu ama aynı sorunu yaşayanlar için kesinlikle far ampülünün altındaki soket temas etmiyor diyebilirim. böyle bi sorunla karşılaşan olursa tekrar, farı söküp ampülü oynatıp denesinler. temas sorunu çok yaşanıyor RRlerde. kalıcı çözüm tabikide soket tarzı bi bağlantı olacaktır.

MUSTAFA48
25.Nisan.2016, 22:06
ampülü degiştir ruhi eger ampül saglamsa bir de elektırık aksamındaki temassızlık olabılır cokl birsey tutacagını sanmıyorum bunun ıcın servıse ugramanı gerektırcek bır durum yok dıye dusunuyorum malum servıs fıyatları :) :)

GHOSTRİDERS
10.Aralık.2016, 13:15
Merhaba bende de aynı şekilde arıza oldu en saglamı soket değişecek 5₺ ye hepsi bu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi