PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : viteslere bişi oldu ??

hicsolmaz83
18.Aralık.2008, 17:53
arkadaslar size bişi sormak istiyorum . karakaçan ımı servisten alaı yaklasık 300 km oldu yağı falan herşeyi değişti .başta bi problem yoktu fakat şuanda vites geçişleri acayip sertleşti.vites değiştirirken acayip bi kütleme sesi geliyo sebep ne olabilir acaba .önce sizden bilgi alıyım istedim servise ona göre gidicem şimdiden cvplar için teşekkür ederim :cheesy:

kıvılcım
18.Aralık.2008, 18:52
en kısa zamanda servise gitmeni tavsiye ederim inşallah dişlilerde bir sorun yoktur vidalarda gevşeme olmuştur inşallah

deep-impact
18.Aralık.2008, 19:37
debriyaj ile ilgili bir sorun olabilir.Sakın motoru öyle fazla kullanma sadece tavsiye.

X__utku__X
18.Aralık.2008, 20:24
Debriyaj kavrarken hangi konumda kavrıyo.Hemen bırakmaya başlar başlamazmı kavrıyor yoksa biraz bıraktıktan sonramı.Eğer hemen bırakmaya başlar başlamaz motor gitmeye çalışıyorsa debryaj ayırmıyor.Büyük ihtimalde sorununuzun bu olduğunu düşünüyorum.Bu şekilde kullanmaya devam ederseniz şanzımana zarar verebilir ve başınıza büyük dertler açabilir.

kayar2
19.Aralık.2008, 00:02
arkadaslar size bişi sormak istiyorum . karakaçan ımı servisten alaı yaklasık 300 km oldu yağı falan herşeyi değişti .başta bi problem yoktu fakat şuanda vites geçişleri acayip sertleşti.vites değiştirirken acayip bi kütleme sesi geliyo sebep ne olabilir acaba .önce sizden bilgi alıyım istedim servise ona göre gidicem şimdiden cvplar için teşekkür ederim :cheesy:
depriyaj telini elcik önündeki vidadan gerdir boşluk fazlaysa bir iki sandim boşluk kalsın sonra ayırması lazım ayırmıyorsa servise götür iyi geceler

hicsolmaz83
19.Aralık.2008, 19:07
arkadaslar problem halloldu.gerekli ayarları yaptılar.sorun utkunun dediği gibiymiş hepinize tesekkür ederim .:cheesy::cheesy: