PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayarlar kaça malolur

lunatic
23.Nisan.2007, 22:06
Karbüratör temizlenip ayarlanacak, sibop ayarı, senkron ayarı yapılacak. Yaptıranlar kaça yaptırdı?

thoraman
23.Nisan.2007, 22:12
bende yaptırıcam yakın zamanda bi 70-80 i bulur heralde diye düşünüyorum.. benim ufak tefek bi kaç şey daha var yalnız

aslanburclu
23.Nisan.2007, 23:54
abartmayın kardeşim karbiratör ,,sibob ayarı,,senkron ayarı ne buya yağınızı siz alın normal servis üçreti tamamdır

lunatic
24.Nisan.2007, 00:08
Ben servisine yaptırmayacağım. Başka biryer buldum. Adama iyi motosikletler geliyor. Zaten çinli diye benimkini bütün işleri bitince alacak :P anladığım kadarıyla. Ama önce bir fiyat alayım dedim. Yağla işimiz yok. Daha yeni 1000 (1300) bakımı oldu. Altan motora yaptıranlar kaça yaptırdı acaba?

emrahkucukgirgin
24.Nisan.2007, 10:25
3 hafta önce yağ, bakım, sibop, senkron ayarı yaptırdım Altanda. 80 YTL verdim. sonuç mükemmel oldu. Tavsiye ederim. makinem acayip rahatladı. Vibrasyon azaldı.

KIZILELMA
24.Nisan.2007, 10:29
Ben servisine yaptırmayacağım. Başka biryer buldum. Adama iyi motosikletler geliyor. Zaten çinli diye benimkini bütün işleri bitince alacak :P anladığım kadarıyla. Ama önce bir fiyat alayım dedim. Yağla işimiz yok. Daha yeni 1000 (1300) bakımı oldu. Altan motora yaptıranlar kaça yaptırdı acaba?

Arkadaş parasıyla değilmi bu iş.Çinli diye seni en sona atıyor,sende kabul etme.Ezdirme motorunu.

Aksu
24.Nisan.2007, 12:22
Lunatic arkadaşım
Senin motor daha 1300 km. de galiba. Acele etme ben bir bakayım senin motora. Yeni motoru öyle her önüne gelen ustaya da elletme derim. Motor senin işyerindeyse yarın ben motorla gelmeyi düşünüyorum öğlen vakti senin işyerine gelir motora bakarım ne yapacağımıza karar verelim. Sibop ayarı senkron ayarı ve zincir gerginliği gibi kontrolleri yaptırırsın. Motorlara bakalım ki bizi utandırmasın bir sürü yerlere gideceğiz gezeceğiz öyle değilmi.

carvalho
24.Nisan.2007, 12:50
Arkadaşlar, normal koşullarda senkron ayarının kaç km'de yapılması uygundur?

kaldera
24.Nisan.2007, 13:03
ilk ayarların 500-700 km aralığında yapılması uygundur bence.daha sonraki km lerde süpaplar yer yaparsa kendine ayarlar güçleşir.daha sonra ise 8000.10000 aralığı idealdir.

carvalho
24.Nisan.2007, 13:06
Teşekkürler Uğur abi. Ben 2100'deyim, henüz bu işlemi yaptırmadım. Sanırım bu aralar Altan Motor'a uğramam gerekecek...

kaldera
24.Nisan.2007, 13:10
aynen hiç kaçırma derim..bu işte geç kalanların süpap ayarları tutmadı daha önce ....yan yoldan gelirsen kartal sanayi sitesine dönerken sağda bir cami göreceksin.caminin tam karşısında bir opet benzin istasyonu ama daha açık değil.bende o bina dayım ACDELCO TURKİYE tabelasını görürsün.
motorda orada zaten.belki bi uğrarsın

carvalho
24.Nisan.2007, 13:13
Muhakkak uğrayacağım Uğur abi...

Aksu
24.Nisan.2007, 13:38
Geçen sene ilk sübap ayarını Altan motor da Ben Müslüm ve Halil beraber yaptırmıştık. O zaman pazarlık ettik motor başı 50 YTL na anlaşmıştık. Aslında 75 demişlerdi. Ayarlar dan sonra Kaldera Uğur kardeşimizin yanına gittik, ismini hatırlayamadığım bir Regal ci arkadaş daha vardı. 5 kişi sahilde bayağı sohbet etmiştik.Müslüm ile Halil in sübap ayarları güzel oldu ama benim motor herhalde fazla soğumadan ayarladıkları için eskisi kadar olmasa da yine sıkı oldu. Şimdi tekrar ayara gireceğim.
Ayrı bir konu lastiklerine balans ayarı yaptıran varmı. Aslında balans ayarı yaptırmamız lazım. Gerçi Ankara da iyi balans ayarı yapılır da (anlayan anladı) motosiklet lastiği balans ayarı yapan yer bakacağım.

kaldera
24.Nisan.2007, 14:58
evet takılmıştık bir süre kafede.
hatırlamadıın DEJAVU (GÜRHAN) idi..bir radyo kanalında DJ. ama sonradan kayboldu. biz hep birlikte bursa cumalıkızık köyüne de gittik beraber.MÜSLÜM BABA ile sanırım 50,60 motor vardık.
hatta benim ve FEDOS MURAT a sis lambalarını da DEJAVU GÜRHAN getirmişti. :roll:

Aksu
24.Nisan.2007, 15:18
Kaldera Arkadaşım Altan Motor a bizi sen yönlendirmiştin. Yoksa biz üç kişi Yalova da bir ustaya gidecektik.Ben işlerden dolayı Cumalıkızık gezisine gelemedim ama Müslüm sizleri ve motosiklet sürüş tekniğinizi öve öve bitiremedi. Artı resimdeki imaj değişikliği seni iyice gençleştirmiş. Sitede tekrar yazmaya başlaman tüm arkadaşlar açısından büyük bir kazanç tabii birşeyler kapmaya çalışana ekstra kazanç. Kısmet artık 1. Regalciler toplantısında görüşürüz inşallah.

kaldera
24.Nisan.2007, 15:23
dooru bak bunuda ben hatırlamadım :P
tabii ya sizler yalovaya gidcektiniz.ben kartal daki tamer usataları önermiştim.ama o zaman RR yetkili servis değildiler.
servis olmaları için naçizane sarıkayalar ile ricada bulunmuştuk bazı dostlarla.. :cheesy:

Aksu
24.Nisan.2007, 17:01
Doğru Altan motor yetkili servis değildi. Bizde söyledik alın regal servini bak birçok regal var piyasada falan dedik. Ağabey olan usta biraz kararsız konuşmuştu servis hususunda, kardeş usta da ağabeye saygıdan fikir beyan etmemişti. Tabii Müslüm Baba bir taraftan ben bir taraftan hiç durmadan konuşuyoruz, adamlar servisi alsınlar da motorlarımız güvenli ellerde olsun diye. Sonun da aldılar evet iyi ustalar, Allah selamet versin.

lunatic
24.Nisan.2007, 20:16
Ahh ah. Bitane de Ankara'ya ister. Adam benden 150 YTL istedi. Sibop, senkron, karbüratör söküp temizlemeye. Ama elim mahkum. Kötü biryere götürmek de istemiyorum. Neticede bu 8-10bin km de bir yapılacak bir iş. Doğru yapılırsa belki daha sonra. Aksu abi sen gel bi bak bakalım. Ama yine de Kaldera'nın dediği gibi şimdiden yaptırsak iyi olur. Sonra problem olabilir. Sen gel. Alete bir bakarsın. Tanışmış da oluruz. Hafta sonu nasip olmamıştı. Ghostrider'a bir makina bulabildiniz mi bari?