PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vergi sorgulamasında plaka adıma gözükmüyor

DAGCI
09.Ocak.2009, 13:08
arkadaşlar 34 yk 0124 plakalı aracım, 07.05.2007 tescil tarihli... motorumu aldığımda usta vergisinin ucuz olduğunu 6 ayda bir yatırmamın şart olmadığını, ufak bir cezası var falan demişti, bende bu işlerde yeni olduğumdan, ihmal ettim. geçenlerde bankadan yatırılabileceğini öğrendim. internetten hesabıma girip plakayı sorgulattığımda, başka bir kimlik no ve başka bir vergi nosu veriyor... aynı şekilde devlet sitesinde sorgulama yaparkende tc no ve vergi no yu giriyorum. plakayı da girince sorgu olumsuz sonuçlanıyor. bir fikri olan varsa sevinirim. ayrıca muayene konusunda da bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar, ne yapmam gerektiğini yazarsa, muayene nerede olur, yanımıza neler almamız lazım bilgi verirse çok sevinirim. teşekkürler.

matemmatik
09.Ocak.2009, 21:09
Hocam ruhsat sahibinin kimlik bilgilerinin doğruluğundan emin olun.
Yani ruhsat da adı yazan kişinin tc. kimlik nosu ve vergi nosunun doğru olduğundan emin olun veya hiç uğraşmayın vergi dairesine ruhsat ile birlikte gidip ordan borcunu çıkartın. Orda her ne bandrol ve ceza borcu varsa çıkar siz de bir güzel ödersiniz.
Bir diğer husus ise trafik muayenesi: Eğer ruhsat da yazan son muayene tarihi geçmiş ise size en yakın muayene istasyonundan yaptırmanız gerekir. Tüv Türk diye internette arama yaparsanız sağlıklı bir sonuca ulaşabilirrsiniz...

DAGCI
10.Ocak.2009, 12:32
TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM, yalnız ruhsat bana ait, sıfır aldım motoru. kimlik nomu defalarca yazdım , kontrol ettim, en sonunda vergi dairesine gideceğim ama benim korkum... ben motoru aldım adamlar ruhsatı hazırlayıp verdi. sonrada ehliyet aldım, acaba plaka numarası çalıntı falan olabilirmi, benim plakamda başka bir isim gözüküyor. böyle bir ihtimal varmı, varsa başıma neler gelir....

DAGCI
10.Ocak.2009, 12:35
bu arada muayene tarihim 2010 da bitiyormuş. ruhsatta dikkat etmemiştim böyle bir şey yazdığına... sen yazınca baktım... bi oh çektim, bir de şu plaka işinden bir bela çıkmaz inşallah.

yenikoylu_ua
11.Ocak.2009, 01:02
Çıkmaz kardeşim bende daha yeni yaptırdım motorlarda vergi dairesi kayıtları zorlamazsan yapılmıyo şimdi ya aldığın bayiye gidicen senin aracın ilk mamelesini yapan muameleciyle irtibatı kurucan onlar halledecek yada vergi dairesine gidip trafiğe yazılmış bi form var onu alıp ruhsatın en üstünde yazan trafik şubeye gidip vergi kaydı için gerekli evrakları alıp tekrar vergi dairesine gidicen kaydı yaptırıcan tabi herhangi bir vergi dairesinde tanıdığın varsa ruhsatla git hallediyolar ama tanıdık yoksa prosedür ancak yukarda yazdığım gibi oluyor.Kolay gelsin

DAGCI
12.Ocak.2009, 10:29
Teşekkür ederim, kubilay abi, söylediğin gibi yapacağım.....