PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : genel bir uyarı ! birde siz dinleyin ..

tan21
24.Nisan.2007, 15:33
arkadaşlar geçen servisle konuşuken regal raptore yapılan her içsel modifiyenin motoru abuk subuk çalışmaya yönelteceğini söylediler .. mesela ben performans hava filtresi taktırmak istedim yapmamamı tavsiye ettiler neden diye sorduğumda ise takılan her performans parçası bu makine üzerinde ayar bozukluğu yaşanmasına sebep oluyormuş performans hava filtresi taksan performans eksozda ister bunuda takanlar var ve hala verim alamayan lar var ve ayrıca makine aptallaşıyor çalışması bir değişiyor diyorlar yani kısacası bazı modifiyeleri kaldıramıyor ...
zincir değişimi. arka dişli değişimi .buji değişimi. akü değişimi nde bir problem yok ama performans için yapılan değişiklikler hem yakıt olarak hemde makine ömrü olarak pek olumlu olmuyormuş ...

siz ne düşünüyorsunuz?

Aksu
24.Nisan.2007, 16:52
Performans hava filtresi sadece karbüratör ayarını bozar, ayarlarsınçalışması düzelir, motorun gücü artar, yakıt artar, hepsi bu. Dediğin gibi iyi bir şey olsaydı fabrikası yapardı da beygirleri çoğaltırdı.

kaldera
24.Nisan.2007, 16:56
katılıyorum..
motorun limitlerini zorlamak :P sorun sahibi olmaktan başka bişe değildir..

Kino
24.Nisan.2007, 18:22
aynen bende katılıyorum motorun performansı ile oynamak bana göre saçma

haa motoru güçlendirisin ona göre kendin performansını yükseltmeye calısırsın ona birşey denmez

ama 250cc nin babası bu kadar daha fazlası olmaz motoru etkiliyecek modifiyelerden kacınmalıyız diye düşünüyorum.

aslanburclu
24.Nisan.2007, 19:12
heh heh heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

yav alt tarafı dıgıdık bir motor ne yapcanızı ne takacanızı şaşırdınız bırakın şu makinaları kendi haline uyun fabrika kurallarına bakın keyfinize tin tin gezin abicim ya

okan
24.Nisan.2007, 19:24
valla doru diyon yaşar gomtanım... efsane oldu motorlarımıs.....geçen senede aydında bi arkadaş 180 km yapıyodu .... nasıl yapıyosa??????? :P :P :P

ToMCaT
24.Nisan.2007, 19:39
250 cc motorda ne kadar performans arttırabilirsinizki... aradığınız şeyi valla anlamış değilim. zevkler tartışılmaz ama bence bu tarz bir motorda hiç gerek yok böyle şeylere...

lunatic
24.Nisan.2007, 19:51
Orasına burasına performans artıracağız diye yapılan masrafları ekleyip yüksek performanslı bir motosiklet bile alınabilir. Zaten paramız olmadığı için bu ayarda bişey aldık ya. Ama ufak ufak harcananlar pek göze batmaz. Bi eklemişsin ki ooohooohoh. Hiç gereği yok. Alırken ne aldığımızı bilerek aldık. Honda Shadow görünümlü RR işine dönüştürmeyelim şimdi. Aslında caliperları (ön fren tertibatı) şöyle kırmızı veya sarı (ama civciv sarısı) hadi belki eflatuna filan boyanabilir. :)

okan
24.Nisan.2007, 23:33
ben valla şehir içinde işimi görim diye almıştım.. skutır kullanamıyodum...alsam en kralınıda alırım ama mantığım çüşşş diyo... sınırlarımı zorlamadan duramayacağımı çok iyi bildiğim için bu alet benim için bu yaşta biçilmiş kaftan....artıkın çoluk çocuğada karıştık.. delilik bitti....raptor en iyisi... birinden emanet motor alınca hemen allah ne verdiyse basıyom bi kurtlarımı döküyom ondan soorada raptor bana piskillet gibi geliyo.. iğnenin deliğinden geçecekmişim gibi geliyo.. hehehe...

adobe
25.Nisan.2007, 10:08
Beyler neden chopper aldınız bi düşünün eğer istediğimiz performans ve sürat olsaydı enduro alırdık. Madem Chopper aldık ozaman ayaklarınızı uzatın koltuga yayılın rüzgarın tadını çıkarıp keyfinize bakın :cheesy:

Tayfun
25.Nisan.2007, 12:36
Motorumuzun içinde nasıl olsa 16 tane beygir var, ben bitane kızılçık sopasından kamçı yapıcam sonra kamçılıycam motoru, doğal modifiyeli olarak 15-20 km daha kanazırım zannımca :P

Darkness
25.Nisan.2007, 13:38
arkadaslar performans arttırımı zaten motoru yuksek devire tasır buda yazın hararet yapma riskini artırır
yuksek devirde de motrun omrunu cabuk yersiniz bakın motorlu yarıs aracları bazen bazıları yarısı bile bitiremeden arıza veriyor sebebi performanıslarının artıtırılmıs yuksek devirde calısıyor olması fazla yuklenilmis
dizel motorlar neden uzun omurlu dusundunuz mu hic devir dusuk tork kuvvetli motor omrude benzinliye nazaran 3-4 kat daha uzun daha saglam

( ne zaman dizel tatmin edici bi motor secenegi sunacaklar bize acaba hemde ekonomik olurdu :) )

Tayfun
25.Nisan.2007, 13:44
Ayhancım dünyadaki dizel motorsiklet sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar ve 1 tanesinin maliyeti 2 tane baba harley satın alır derecede, motorların biraz daha evrim geçirim ufalması gerekiyor, şimdiki dizel motorlar ancak enduro ve kros tarzı motorlara uygulanıyor o kadar büyük ve karmaşık yani, dizel cruiser yada chopper motorlara ya ağzımızdaki son dişlerde döküldüğü zaman bineriz yada ancak torunlarımız veya çocukarımız biner ;)

Kino
25.Nisan.2007, 15:11
Beyler neden chopper aldınız bi düşünün eğer istediğimiz performans ve sürat olsaydı enduro alırdık. Madem Chopper aldık ozaman ayaklarınızı uzatın koltuga yayılın rüzgarın tadını çıkarıp keyfinize bakın :cheesy:

adobem aynen katılıyorum sana

performansı bırakın ; sizin ve artçının rahatına bakın

bu rahatlık konuları için birşeyler yapılabilinir mesela lunatic dediği gibi hafif meşrep shadow değil de goldwing hesabı olabilir şöyle oturunca ohh diyebilinecek bir şekil falan yani

yoksa tayfunum deli zabitim deiği gibi bu motorun içinde 16 beygir var 17inci beygir girmez be abicim helede 18 19 20inci beygirler hiçççç ancak ahırı (motoru) değiştirisen belki

Tayfun
26.Nisan.2007, 21:39
Kino baba sana 503 beygirlik BOSS HOSS yakışır bea ;)

madasret
26.Nisan.2007, 21:45
valla hız mız hikaye şu vibrasyonu bitirecek bir modifikasyon şekli varsa bana uyar ama :)

Tayfun
26.Nisan.2007, 22:04
Olmazmı şef ya, koltuğunun üzerine sobokawa yastığı koyuyorsun ne titreme ne zırıltı heç bişe kalmıyo ;)

aslanburclu
26.Nisan.2007, 22:19
ayakları ne yapacam koçum onada sabo terlikmi diycen

Tayfun
26.Nisan.2007, 22:38
Ayaklığada minder takıcaz gomtanım, sobokawa minderi oda :P

turlabo
01.Mayıs.2007, 17:50
onu bunu bilmem bu paraya bu motor çok bile.daha neyini artiracağız.performansını değiştirmek istiyen lastiklerden başlasın önce.

Tayfun
08.Mayıs.2007, 00:39
Lastik sadece yol tutuşu değiştirir, hıza bir katkısı olmaz ki.