PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YAKITSIZ MOTOR icat etti!

polat
16.Şubat.2009, 15:39
http://www.internethaber.com/images/news/56065.jpg

Kırşehirli mucit yakıtsız motor icat etti. 17 yıl gizlediği moturunu gösterdi. Mucit, hayli iddialı: Petrol ve LPG tarihe karışacak. İcadımla otomobil firmalarının sistemleri altüst olacak. Kırşehirli mucit Ahmet Kolbaşı, bundan 17 yıl önce ilginç bir "buluş" gerçekleştirdi. Kolbaş, "radyoların arkasından çıkan adi mıknatıslarla manyetik alanları kullanarak yakıtsız motor" üretti. Kolbaşı bu icadına da 'Manyetik Alanları Kullanarak Gücü Katlanan Motor' ismini verdi. İcadının maharetini şöyle anlatıyor: "Ben 24 volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak güç elde ediyorum."

17 YIL GİZLEMİŞ

1991'de bunları yapan Kolbaşı, icadını kimseye göstermek istememiş. Nedeni de kimsenin inanmayacak olması, kendisiyle dalga geçilecek olması: "Çünkü teknolojinin gelişimi o zaman bu kadar hızlı değildi. Zamanını bekledim ve şimdi piyasaya duyuruyorum. Projelerini çizdim ve patentini aldım."

MAHARETİ ÇOK

Kolbaş'a göre, icadının mahareti çok: "Otomobillerde kullanılabilir. Sıfır maliyete yakın elektrik üretilebilir. Isınma olmadığı için hararet yapma durumu yok. Bunun tamir işi, arızası da normal motorlara göre sübap, sekman, piston olmadığını için arızası ve masrafı da yok. Egzozu ve yakıt kullanmadığı için ne hava kirliliği ne de ses kirliliği yapıyor. Tam bir çevre dostu ve ekolojik bir motor sistemi."

YAKITSIZ MOTORUN ÖZELLİKLERİ

Proje uçaklarda kullanılması durumunda, uçaklar çok daha yükseklere çıkabilecek. Yanma olmadığı için oksijene ihtiyaç yok. Motorda ısınma olmadığı için roketlerin uçakları vurma ihtimali sıfır. Klasik motorlardan daha güçlü ve devire sahip. Hızı yarış arabalarına yakın.

Kaynak: Yenişafak

kaanka
16.Şubat.2009, 18:49
Bune abicim:?: doğruysa süper bir icat olur8) yanlız petrol babaları bu durumu çekemezler :xbu amca iki güne ortadan toz olur...:p Bizim ülkede böyle zeki insanlara pek değer ve imkan vermezler...:x

carvalho
16.Şubat.2009, 18:58
Namussuzum benim aklıma gelmişti (deli emin :) )

Uzay
16.Şubat.2009, 21:23
Acaba kaç radyo mundar etti :P

gençer
17.Şubat.2009, 01:27
tam zamanını bilemiyorum ama bir iki sene kadar önce erke dönergeci diye bişey ortaya atılmıştı . yakıtsız çalışan motor veya icat v.s diye tanıtıldı. ama resimleri yayınlanmamıştı. böyle şeyler çok ilgimi çeker aslında . bende nasıl bişey yapmış olabilirler diye erke dönergeci hakkıında araştırma yapmıştım internette. aslında aynı şeyden bahsediyor amca.. hatta 17 yıl önce yaptım diyerek . ben bunu erke dönergeci diye piyasaya tanıttıkları ama bir türlü göremediğimiz şeyden de önce zaten yapmıştım diyor::))) hatta erke dönergeci diye tanıtılan alete patent almaya kalktıklarında benimle karşılaşacaklar çünkü önceden patentinide almıştım diyor.. çok ilginç.. erke dönergeci tüm askkeri üst düzey yöneticilerimizi ayağa kaldırmıştı.. merak ediyorum bu amca yaşıyormu::))) erke'yi suspus ettiren, ortadan bişekilde kaybolmasını sağlayan güçler amcayı da hawai, tahiti gibi adalarda kral hayatı yaşatıp bu icattan vazgeç , unut demiş olabilir .. yada 3. bir seçenek. düzenek olarak çalışan bu sistem araçlara monte edilemiyordur ve bi işe yaramıyordur.. bana 3. seçenek inandırıcı gelmiyor..yakında çıkar kokusu..

siyahus
17.Şubat.2009, 15:43
Aslında enerjinin korumuna göre erke dönergeci gerçek olamayacak kadar mükemmeldi. Fizik kurallarına göre onların anlattıkları pek mümkün gözükmüyordu. Ancak hep bir umutla gerçek olmasını istedik ve bekledik. Bu beyefendinin söylediği ise daha mantıklı en azından enerji kaybını minimuma düşürerek ancak yinede bir enerji kaynağı kullanarak sistemi çalıştırıyor. Yani verilen enerji alınan enerjiden az da olsa fazla . Keşke olsada birileride ilgilensede bu buluş gerçek olsa .

HellRide
23.Şubat.2009, 15:52
Süper bir sistem, inandırıcılığı da var.. Hadi bakalım görücez zamanla.