PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garanti kapsamındaki ürünler neden bizlere açıklanmıyor ?

tan21
25.Nisan.2007, 17:39
slm arkadaşlar ben rr 250 9-b kullanıcısıyım bu zamana kadar garantiden malesef bir parça dahii alabilmiş değilim bu garanti ne işe yarar ben çözemedim dişlim kırıldı değiştirdim, radyatör müşirim bozuldu değiştiricem ,konjektör bozuldu yine kullanıcı hatası yani ben çözemedim bu garanti ne işe yarıyor garanti kullanan arkadaşlar varmı yoksa bu garanti olayı safsatamı ? eğer garanti kullanan varsa hangi parçasını değiştirdi öğrenmek istiyorum tabiki buji, akü,hava filtresi,zincir gibi şeyler garantiye girmez peki ya neler girer bu kapsama

alper_tim
25.Nisan.2007, 18:55
benim hararet müşürü değişti garantiden kardeş

RızaHoşgör
25.Nisan.2007, 21:31
bende şuana kadar garantiden bir kaç parça değiştim .ama haklısın net bilgiler yok elimizde.bu konuda müslüm babadan yardım istesek diyorum

emrahss
26.Nisan.2007, 11:41
Benim sok elcikteki düğmeler ve kablo takımının tamamı değişti garantiden.

Kino
26.Nisan.2007, 12:00
benim egsozumdaki susturucular döküldü (aldıktan 3 ay sonra ve 200km olmadan ) garantiden çift egsoz değişti
2 fan motorum arıza yaptı 2sinide gönderdiler ve şu an takılıyor serviste sabah bıraktım birde hazır el değmişken ayara falan cekecekler saolsunlar

şunlar bunlar diye bir liste varmıdır bilmem ama servise götürdüğünüzde orada size söylüyorlar zaten garantiden değişir veya değişmez diye

çünkü garantiden değişen arızalı parçalar tekrar merkeze gidiyor (motoru sarıkayalardan aldım ) sarıkayalar parcaları gönderiyor ve bozukları geri istiyor
çünkü onlarda kontrol ediyor gerçekten garanti kapsamımı değilmi diye eğer garanti kapsamında değilse ve o servis garantide talep etmişse talep eden servis kırmızı listeye geciyor herhalde. yani servisler de o şekilde kontrol altında tutuyorlar

bu arada tabii kendinde emin olmayan, işinin ehli olmayan servislerde kendilerinin kırmızı listeye geçmemesi uğruna kullanıcı hatası diyip cıkıyorlar işin içinden

RızaHoşgör
26.Nisan.2007, 22:09
bilgilendirme için teşekkürler kino baba

tan21
27.Nisan.2007, 12:59
arkadaşlar tüm parçalarımı servis yani ÇETİCAN motor karşılıyor hepsine teşekkür ettim ayrıca ufak bir anlaşmazsızlık oldu direkt fabrikayı felan aramıştım heralde biraz bozuldular bu konuya ama neyse problem halloluyor arkadaşlar kısaca birşey paylaşmak istiyorum ...

baya bir parçamız garati kapsamında değil bunu araştırıp sorun ! kullanıcı hatasına düşmemek için zamanında servise kontrol ettirin servislerde başka hiç biryere ellettrimeyin ki sis farı bile takmamama rağme elektrik konjektörüm arızalanınca ufak çaplı bi
r kargaşa yaşadım kimbilir elektrik tesisatı eklemiş olsaydım ne olurdu ? neyse herkese ii günler problem halloldu genelde hallediliyor servisimizde parça sıkıntısı ekipman sıkıntısı yok herkese hayırlı olsun ..