PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Marka Lastiği Tercih Ediyorsunuz?

aidikurt
23.Şubat.2009, 14:47
Hangi Marka Lastiği Tercih Ediyorsunuz?

aidikurt
23.Şubat.2009, 14:49
valla ben bridgestonedan yana oy verdim benim gv650 bridgestone var ve gayette memnunum.

carvalho
23.Şubat.2009, 15:20
Metzeller...
Aslında lastik farkını Regal'de farketmştim. Kenda'yı 1.700 km de değiştirmiştim. Acemilik dönemim olduğundan risk almak istemedim. İyi ki değiştirmişim, daha önce birkaç kere kızaklamıştım Kenda'yla, metzeller'le bunu hiç yaşamadım.

Alman milli takımının da stoperidir kendisi aynı zamanda, daha ne olsun :)

HONEY
23.Şubat.2009, 15:42
Raptorda metzeler, vstromda michelin anakee kullandım

ankete oy kullanamadım kararsız kaldığım için bir sonraki lastik kısmet olursa dunlop düşünüyorum :)

ugurcuk
23.Şubat.2009, 20:20
patron kendayı listeye yazmamışsın ben hala kenda kullanıom :) çokda memenum :)

foreman
23.Şubat.2009, 20:57
su an metzeller var...
cok sukur daha bı yamugunu gormedım...
ama performanslı makınalarda Bridgestone daha ıyı gıbıme gelıyor...

arkon
23.Şubat.2009, 22:24
Lastik seçimi motosikletin tarzına göre değişir, her markanın kendine has özellikleri vardır, örneğin michelin' in lastikleri genelde yumuşaktır, öntekeri kalın olan cruiserlerde düşük hızda sıkıntı yaratır, ama bi turing makine için idealdir.

Üreticilerin çoğu modellerine göre uygun lastikleri belirtiyorlar, verilen basınç değerlerine uymak şartıyla fabrikaların önerdiği lastikleri kullanmakta fayda var.

emrahkucukgirgin
24.Şubat.2009, 00:54
Metzeler kullanıyorum. Daha bu sabah kar altında Sarıyer'e indim ve Koç üniversitesiden inen yeni yolu kullandım. Yollar karla kaplı olmasına hiç kaymadan tam tutunma ile indirdi beni. Başka markaları denemedim ama şu an kullandığım lastikten çok memnunum.

HellRide
24.Şubat.2009, 13:37
Bende metzeller kullanıyorum fakat CBf 150'imde Mişelin kullanıyordum ve gerçektende mükemmel yol tutuşu sağlıyor..

kaanka
25.Şubat.2009, 20:30
Raptorda metzeler, vstromda michelin anakee kullandım

ankete oy kullanamadım kararsız kaldığım için bir sonraki lastik kısmet olursa dunlop düşünüyorum :)

Bizim makinaya en uygun lastik Michelin Anakee diyorlar yaza bende onlardan alıcam...
Olum Bülo sen lastikten ne anlicaksın ki virajlara yatarak girmediğin için senin için lasitk pek farketmez ha ha ha...:x:p:p:p:p

HONEY
25.Şubat.2009, 21:25
Bizim makinaya en uygun lastik Michelin Anakee diyorlar yaza bende onlardan alıcam...
Olum Bülo sen lastikten ne anlicaksın ki virajlara yatarak girmediğin için senin için lasitk pek farketmez ha ha ha...:x:p:p:p:p

valla harbi doğru söylüyorsun kankacım :)

doğruya doğru :)

delibeygir
26.Şubat.2009, 11:44
walla bende motorla gelen durolar hala duruyo 20000 km oldu :) lastiklerin bitmye niyeti yok odun olsa aşınırdı yaz başında bakıcam artık.

kayar2
26.Şubat.2009, 19:15
şeçeneklerde duro yok bizim makinalarda gayet iyi kenda kaydırıyor duro randımanlı

Eileithyia
03.Mart.2009, 02:41
Ben mişelin alıcam ön arka sorun yaşayan varmı regalde mişelinle alakalı (zannetmiyorum ama) bende arada bi pis bi psikoloji geliyo teker yolda giderken uçacak gibi hissediyorum mesela sanırım sarsıntıdan :cry:

Tayfun
06.Mart.2009, 19:36
Ben kendaları 18 binde değiştirdim, ondan sonra ultra kalite olan duro taktırdım, belkesirde yağda düşmeseydik harleye bile duro takardım :) şaka bir yana ben durodan çok memnunum ve şöyle bir ayrıntı getirmek istiyorum, bir lastiğin iyiliği sizin pilotajınıza bağlıdır, 500 ytl değerinde çok iyi bir lastik bile taksanız teknik bilginiz olmayınca bu sizi kurtarmaya yetmez, ama bilginiz iyi ise 50 liralık lastikle bile dünyayı gezersiniz.

İyi lastik + kötü sürücü = kaza

Kötü lastik + iyi sürücü = no problem