PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok derin bir 15bin bakımı yaptırmam gerekiyor, ne tavsiye edersiniz?

kawancha
12.Mart.2009, 14:12
Selam Arkadaşlar

15bin km yaptık, motor bir hayli yoruldu, çok derin bir bakım istiyor. Öğrenci adamım, çok da fazla bir bütçem olmadığı kesin. Fakat bir kere yaptırıp, daha fazla baş ağrısı çekmemek istiyorum. Problemlerimi aşağıya yazıyorum, bir göz atın. Sizce nerede yaptırmak en doğrusu olur? Şu ana kadar gittiğim servisimden memnun değilim, yeni bir usta ve beni o ustaya götürüp tanıştıracak "arkadaş bizdendir, güzel güzel ilgilen" diyecek bir dost arıyorum :roll: Ben de kendisine bir güzellik yapacağım, emin olsun.
*Şu an aklımdan geçen isim Dikilitaş'daki Ali Usta ama kendisiyle henüz hiç tanışmadım.

Karbüratör temizlenecek, benzin filtresi değişecek
Boş ışığının müşirinden yağ sızıntısı var, değiştirilecek
Soğutma sisteminin bir yerinden sızıntı var, bulunup tamir edilecek
Egzost bakımı yapılacak, özellikle sol tarafın içi dökülüyor gibi.
Benzin kapağının contası çürük, çok doldurunca damla damla benzin akıyor, tamir edilecek
Yağ değişimi yapılacak
Gaz tellerinden biri kopuk, yenisi takılacak
29 Ekim hatırası olarak korna patlak! :yesil: yenisi takılacak
Arka amortisörde bir gacırtı var, sanırım yağlanması gerekiyor
Frenler kontrol edilecek, arka fren balatasının değişmesi gerekebilir.
Sol manifoldun bağlantı yerinin sıkılaşması lazım, kullandıkça gevşiyor, bızır bızır ses yapıyor.
Manetlerin bağlantı yerleri gevşek, rolantideyken vibrasyondan ses yapıyor.
Fanlar kontrol edilecek

Bunların hepsinin dışında da 15bin bakımında ne kontroller yapılıyorsa hepsi yapılacak. Sonra Arda kardeşiniz aylarca benzin almaya para bulamayacak, motor bütün yaz yatacak.:sleep:

Uzay
12.Mart.2009, 17:56
Ali Usta süper olur senin için. Siteden birkaç kişinin adını versen bile yeter. Eminim benden daha eski ve seni tanıştıracak birileri vardır sitede. Yoksa birlikte de gideriz.

Bence HONEY tanıştırsın seni. Sen de ona bi güzellik yap derim ;)

Tayfun
12.Mart.2009, 18:46
Yazdığın 13 madde tahminimce 150 tl tutar gibime geliyor, lastik, zincir, balata, buji vs... tüm ektralar var bunlarda 300 den aşağı tutmaz, cartı curtu 600-700 liraya çiçek gibi olur herşey ama sana ne olur bilemiyorum artık :)

kawancha
13.Mart.2009, 00:07
12binde o-ring zincir taktm, bujileri değiştirdim, karburatoru temizletip tekrar ayarlattım, lastık de henuz sağlam bi yaz daha götürür beni.
dediklerimin dışında farklı bir masraf çıkacağını sanmıyorum. 600-700e hakkaten bana ne olur düşünmek bile istemiyorum :D daha vergisini de ödemedim, sigortasını yeniletmem lazım :D
gelin site sakinleri olarak bir fon oluşturalım, beni regalime kavuşturalım :D
evet beni ustaya götürüp tanıştıracak bir dosta hakkaten ihtiyacım var.

kawancha
16.Mart.2009, 19:27
benimle beraber gelmeye gönüllü bir arkadaş çıkacak
benim hala umudum var

Uzay
16.Mart.2009, 21:56
benimle beraber gelmeye gönüllü bir arkadaş çıkacak
benim hala umudum var

Merhabalar arkadaşım. Eğer müsait olursam, benim şu sıralar Ali Usta'ya gitmeye niyetim var 8) Gideceğim zaman sana da buradan haber veririm. Ama senin için geç mi olur, erken mi olur bilemem.