PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza yaptım, herhangi bir yaralanmam yok:)

darkened
11.Nisan.2009, 15:58
arkadaşlar selam herkese, bugün 11:00 gibi habibler yönünden gelirken o3 otoyolunun üstünden geçen köprü üstünde ilerlerken, köprüyü geçtikten sonra sağa keskin bir viraj var ve viraj çok bozuk yolda çökmeler olmuş(10 cm civarı). bende haliyle dengemi kaybettim, frenede basınca kendimi yerde sürüklenirken buldum. Düşmeseydim bariyerlere direk bodozlama dalacaktım,son anda kurtarmaya çalıştım ama yol çok bozuk olduğu için doğrudan düştüm. merak etmeyin bende en ufak bir çizik bile yok, tam korumalı(dizlik, eldiven, mont,kask, bel koruması) olduğum için herhangi bir yara almadım, yaklaşık hızım 40-50 gibiydi. yavaşlamaya başladığım anda bu yol bozukluğu yüzünden düştüm, normalde aynı tarz viraja ulaşmadan çok rahat yavaşlayabiliyorken burada o imkan yoktu, zaten bende ilk defa geçiyordum bu yoldan. neyse bununla geçmiş olsun bana :) herkese kazasız sürüşler dilerim ve bilmediğiniz yollarda ilerlerken yavaş gidin arkadaşlar ne olur ne olmaz benim gibi kendinizi yerde bulabilirsiniz Allah göstermesin.
motora gelince hayiyle koruma demiri çizildi, sinyal yamuldu ve arka çamurluk oldukça derin ve büyük bir şekilde çizildi, başka da bi durum yok gibi kazadan sonra 30 km yaptım, ama ben yine de en kısa zamanda burhan ustaya gidip motoru göstericem.

X__utku__X
11.Nisan.2009, 16:25
Geçmiş olsun sizde bişey olmaması sevindirici.Geçende aynı derinlikte çukra girip çıktım allahtan viraj değildi direk sağa çekip jantlara baktım bişecikleri yoktu.Kışın don kar derken yollar mayın tarlasına döndü.En büyük kazanız bu olsun

darkened
11.Nisan.2009, 16:35
saol teşekkürederim dileklerin için utku sanada geçmiş olsun çukurlar özellikle yüksek hızda çok tehlikeli, fakat bendeki durum çukur değildi, daha doğrusu şöyle açıklayayım; ben yol şantiyesinde mühendis olarak çalışmaktayım ve yol yapım esnasında alt zemin iyi sıkıştırılmadığı için yolda tekerlek izi şeklinde çökme vardı ve böyle yollardan geçerken bu yol bozukluğu doğrudan motorun yönüne etki ediyor ve motorun yönünü istemediğiniz bir tarafa çekiyor eğer istemediğiniz taraf güvenli değilse ki bende değildi ve kaza kaçınılmaz oldu. Son anda pas geçmeye çalıştım virajı fakat olan olmuştu yerdeydim, Allah muhafaza ölümle bile sonuçlanabilir bu durumlar. O yüzden arkadaşlar çok dikkatli olmak lazım, İstanbul da sürpriz çok, önüme ayı çıksa şaşırmam

al-mi
11.Nisan.2009, 17:15
Cok cok büyük gecmis olsun. Gecen sene bende büyük kaza gecirmistim buna benzer sebepten. Hepimiz cok dikkatli olmamiz gerekiyor.
Tekrar büyük gecmis olsun.

ibanez
11.Nisan.2009, 19:40
Geçmiş olsun. Size birşey olmaması sevindirici. Motorunuzda da bir sorun olacagını sanmıyorum ama içiniz rahat etsin siz ustaya bir gösterin. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...

HONEY
11.Nisan.2009, 23:54
Geçmiş olsun dostum en kötü kazan bu olsun

carvalho
12.Nisan.2009, 08:30
Geçmiş olsun adaşım. Sana birşey olmamasına sevindim ben de.

Birçok yerde bu çökmeler var maalesef. 2. köprüde bile var, sağ şeritte; çok dikkatli olmak lazım.

darkened
12.Nisan.2009, 11:35
teşekkür ederim arkadaşlar hepinize, gerçekten hepiniz çok canayakın insanlarsınız. ben bu durumu ilk defa yaşadığım için hepinizle paylaşayım dedim. böyle yerlerin resmini çekip karayolları ve belediyeye şikayette bulunmak lazım, birden fazla şikayet gelirse dikkate alıyorlar genelde. Düştüğüm yeri en kısa zamanda resimleyip şikayette bulunacağım, çünkü kim olsa benim yerimde başına aynı şey gelirdi ve ben ucuz atlattım bi başkasının başına aynı şeyin veya daha kötüsünün gelmesini istemem. herkese kazasız sürüşler dilerim, tedbiri elden bırakmayalım burası istanbul her an herşey olabilir.

siyahus
12.Nisan.2009, 12:12
Geçmiş olsun arkadaşım. Çok şükür sana bir şey olmamış. Allah kimseye kaza bela vermesin.

alexandros
12.Nisan.2009, 12:50
büyük geçmiş olsun o çöküntülerden e-5 boyunca mecdiyeköye kadar aralıksız sürenler var özellikle çağlayan sapağından itibaren orta şeride çok dikkat etmek gerekiyor

Airbrush
12.Nisan.2009, 13:57
cok geçmiş olsun.allahtan yara almadan kurtulmussun.

CapiTan QusDo
12.Nisan.2009, 14:18
Geçmiş Olsun Verilmiş Sadakan Varmış.. Alah Beterinden .Korusun MotorLu Araç Kullananları:|

Comandante
13.Nisan.2009, 14:01
Öncelikle geçmiş olsun...Geçen sene benzer bir kaza da ben yapmıştım.Maalesef yollar felaket bir durumda,rant uğruna kalitesiz asfalt kullanılmasının sonuçları diye düşünüyorum.E-5'te koca koca yarıklar var,oradan sıyrılayım derken arabalarla burun buruna gelmel işten bile değil.Motorundaki arızaların benzerleri benimkinde de oluşmuştu,ekstradan egzoz derin yaralar aldı ve koruma demiri de biraz yamuldu.Geçen gün Burhan ustaya götürdüm,koruma demirine balyoz darbeleriyle bir kaç müdahalede bulundu fakat başarılı olamadı düzeltmek için.Daha büyük bir balyozla ya da bir tornacı da düzelltirebileceğimi söyleyip beni uğurladı.Bu vesileyle eğer koruma demirin de bir hasar varsa orada problem giderilemiyor (yanlış hatırlamıyorsan 120 tl verip yenisini alman dışında ) Bu hasar için bana yardımcı olabilecek arkadaşların da bilgilerini rica ediyorum.
telekkürler..
Kazasız sürüşler dilerim.
Murat

chopell
13.Nisan.2009, 19:53
çok geçmiş olsun.. allah beterinden saklasın.. ne zaman bir tehlike ile karşılaşacağımız belli değil.. :(

aidikurt
13.Nisan.2009, 23:43
gecmiş olsun kardeşim insallah ılk ve son kazan olur.

gençer
13.Nisan.2009, 23:46
O yüzden arkadaşlar çok dikkatli olmak lazım, İstanbul da sürpriz çok, önüme ayı çıksa şaşırmam

oda çıkıyor merak etme!!!! ama gözlerin pençeli, kürklü ayı aramasın o ancak çadır kampı yaptığımız dağ köylerinde çıkar , istanbulda da iki ayaklı insana benzer ayılardan bolca var ve sık sık karşımıza çıkıyorlar.

geçmiş olsun..

gençer
14.Nisan.2009, 00:01
Bu hasar için bana yardımcı olabilecek arkadaşların da bilgilerini rica ediyorum.
telekkürler..
Kazasız sürüşler dilerim.
Murat

bu bizim koruma demirlerini orjinali gibi yapabilecek, eski haline getirecek yerler var.. neresimi? herhangi bir sandalye fabrikası:::))) çok ciddiyim. birkeresinde sandalye fabrikasına girmiştim ve orada bizim koruma demiri dibi demirleri istedikleri gibi eğip bükecek, ve krom-nikelaj kaplayacak makine alet edevat mevcut.. söylemesi benden sandalye fabrikasını bulmak sizden.. böyle biyere gittiğinizde işinizi parasız ricayla bile yaptırabilirsiniz yada bi paket sigara parasına!!!

kayar2
14.Nisan.2009, 00:09
geçmiş olsun orada bende tehlike atlattım ama reflekslerim sayesinde düşmekten kurtuldum berbat bi yer aslında krosculara boşuna pist hazırlıyorlar salacaklar istanbul caddelerine

bozkurt
14.Nisan.2009, 09:59
Gelmiş geçmiş olsun.
Lütfen biraz daha dikkat.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

dhnsyd
14.Nisan.2009, 11:34
geçmiş olsun...

aydın
22.Nisan.2009, 15:36
çok üzüldüm neyseki bir şey yokmuş sen bende kaza yaptım olacak işte ben baya hırpalanmıştım ama bizim motorlardaki lastikler çok kötü bunu iyi biliyorum artık

darkened
24.Nisan.2009, 14:09
çok üzüldüm neyseki bir şey yokmuş sen bende kaza yaptım olacak işte ben baya hırpalanmıştım ama bizim motorlardaki lastikler çok kötü bunu iyi biliyorum artık

sanada geçmiş olsun,lastik konusunda aynen katılıyorum, kendi lastikleri çok kötü regalin , özellikle ıslak zeminde kayarsa tutmak mümkün değil. Benimde üstümde koruma olmasaydı bende ciddi yaralanabilirdim, çünkü sağ tarafa doğru düştüm ve 4-5 mt asfaltta sürüklendim. Düştükten sonra hakikaten korumalı olarak motora binmenin faydalarını gördüm fakat yüksek hızlarda ne kadar korur orasını bilemem, ve herkes gibi bilmekte istemem. kazasız sürüşler.

Uzay
25.Nisan.2009, 10:20
Geçmiş olsun ve bir daha olmasın inşallah

Zenginkurt
02.Eylül.2009, 13:19
geçmiş olsun arkadaş öncelikle bu yollarda hayvan gibi sürenler çok ancak idare edicez iyi günler

cenkerdemir
02.Eylül.2009, 14:57
ödümü kopartınız beş ay önceki kaza haberlerini hortlamayalım lütfen.