PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : regalciler yardıım model seçimi

vovano
23.Nisan.2009, 15:05
hangisini almalıyım t didon istemiyorum ama 250e 250e9 250e9b bu modellerin farkı nedir

foreman
24.Nisan.2009, 00:40
sayın abicım oncelıkle aramıza hos heldınız...
oncelıkle kendınızı tanıtırsanız emınım daha faydalı oluruz...
meslek olarak otomotıv yazmıssınız.bunu bıraz acarsanız memnun olurum...

agresus
24.Nisan.2009, 01:04
hangisini almalıyım t didon istemiyorum ama 250e 250e9 250e9b bu modellerin farkı nedir

250e sanırım hava soğutmalı olanı - ki Türkiyeye gelememişti.
250e9 su soğutmalı standart makine - ki 2 yıl 25000 km kullandım dı, kronik sorunları giderilince şehir içi ve dışı çok keyifli bi makinedir.
250e9b- class diye bilinen uzun maşalı T gidonlu versiyon, tarafikte biraz zorlasada daha havalı bi modelidir, uzun yolda keyif verir...

diğer topikte okudum yazdıklarını:
1- sıfır alma fena zarar edersin, yazık
2- sıfır alma, kronik problemler olarak bilinen (radyatör- müşir - zincir - orjinal lastik - artçı sele - ki bi çok arkadaş modifiye ettirmiştir - vb) sorunları giderilmiş temiz bi ikinci el al...
3- sıfır alma çünkü zaten bir sene sonra 17 mi 19 mu olduğu hala muallakta olan 250'lik makine sana yetmemeye başlayacak, satmak isteyeceksin - ki sıfıra o parayı verene kadar 10 yaşında 2.el bi japon al daha iyi bi iş yapmış olursun.
4- hali hazırda 50000 km yi devirmiş makineler var, bakımlarını düzenli olarak yaptırdıkça gönül rahatlığıyla binersin, evladiyelik bi makinedir - tek sorunu 250cc ve düşük beygir olması.
5- kadranda 140 yazar ve dahi 140 yapar - test ettim yapıyo, en azından benim makine yapıyodu...
6- piyasada ki diğer makinelerle kıyas götürmez derecede kaliteli bi malzeme ve işçiliği vardır - 2.5 senede bırak pas tutmayı, çillenme bile olmadı şasede...
7- dikilitaşta Ali demirtaşa'a git, illaki elinde temiz bi ikinci el vardır, onun servisinde servis görmüş makineden de özellikle korkma...

Mevlam gönlüne göre versin...

foreman
24.Nisan.2009, 01:18
ozlemısım boyle yazıları yaww..
bana eskı gunlerı hatırlattı...
elıne saglım volkan'ım...

vovano
26.Nisan.2009, 00:17
sayın abicım oncelıkle aramıza hos heldınız...
oncelıkle kendınızı tanıtırsanız emınım daha faydalı oluruz...
meslek olarak otomotıv yazmıssınız.bunu bıraz acarsanız memnun olurum...
selam ben mercedes benz otobüs fabrikasında montaj elemanıyım 45 yaşındayım istanbul bahçelievlerde oturuyorum 25 yıllık agır vasıta ehliyetim var ve bu ehliyetide hakkıyla kullandım ama son 3 yıldır bi motor sevdasına düştüm ve bunu yıllar önce yapmadıgıma pişmanım bir maxiscooter aldım şimdilik onunla bu hevesimi gidermeye çalışıyorum ama bu heves bi başka regal raptor den başka bi şey gözüm görmüyo umarım bigün sizinle tanışma imkanım olur sizlerin arasında yeniyim daha dogrusu motor hayatında yeniyim ama şunu açıkça yazayım bu başka bi aşk tek kelime ile ...

vovano
26.Nisan.2009, 14:12
250e9 su soğutmalı standart makine - ki 2 yıl 25000 km kullandım dı, kronik sorunları giderilince şehir içi ve dışı çok keyifli bi makinedir.
250e9b- class diye bilinen uzun maşalı T gidonlu versiyon, tarafikte biraz zorlasada daha havalı bi modelidir, uzun yolda keyif verir...

2- sıfır alma, kronik problemler olarak bilinen (radyatör- müşir - zincir - orjinal lastik - artçı sele - ki bi çok arkadaş modifiye ettirmiştir - vb) sorunları giderilmiş temiz bi ikinci el al...
3- sıfır alma çünkü zaten bir sene sonra 17 mi 19 mu olduğu hala muallakta olan 250'lik makine sana yetmemeye başlayacak, satmak isteyeceksin - ki sıfıra o parayı verene kadar 10 yaşında 2.el bi japon al daha iyi bi iş yapmış olursun.
4- hali hazırda 50000 km yi devirmiş makineler var, bakımlarını düzenli olarak yaptırdıkça gönül rahatlığıyla binersin, evladiyelik bi makinedir - tek sorunu 250cc ve düşük beygir olması.
5- kadranda 140 yazar ve dahi 140 yapar - test ettim yapıyo, en azından benim makine yapıyodu...
6- piyasada ki diğer makinelerle kıyas götürmez derecede kaliteli bi malzeme ve işçiliği vardır - 2.5 senede bırak pas tutmayı, çillenme bile olmadı şasede...
7- dikilitaşta Ali demirtaşa'a git, illaki elinde temiz bi ikinci el vardır, onun servisinde servis görmüş makineden de özellikle korkma...

tavsiyelerine teşekkür ederim ama ben motorda tam olarak profesyonel degilim yani sürat motoru istemiyorum benim amacım scooper tarzı ve hafta sonları hobi amaçlı kullanıcagım bi motor bu yüzden 250 lik bi regal işimi görecek.

matemmatik
26.Nisan.2009, 23:18
T gidon ile normali arasındaki fark sadece görüntü ve ölçülerdir diye biliyorum. ben de iki senedir kullanıyorum ve şu ana kadar hiçbir sorun çıkarmadı.
İmzamda benim motorun ilan linki var. Ayrıca sitemizin bit pazarı bölümünde başka motosikletler de var. Bence de ikinci el almak daha mantıklı...

agresus
27.Nisan.2009, 01:33
tavsiyelerine teşekkür ederim ama ben motorda tam olarak profesyonel degilim yani sürat motoru istemiyorum benim amacım scooper tarzı ve hafta sonları hobi amaçlı kullanıcagım bi motor bu yüzden 250 lik bi regal işimi görecek.

profesyonel oluncada illa hız makinesi kulanman gerekmiyo. bunun m800'ü var, shodow'u var, 535'i var, var da var... 250lik makine başlangıç içinde, hafta sonları gezmek içinde uygundur ama uzun yolda bazı bazı hıza ihtiyaç duyulu, mesela sollarken, mesela hava kararmadan bi yerlerden geçmeye çalışırken falan filan, işte o zaman o beygir adama yetmiyiverir, yada bi yokuşta o tork bazen kasar da kasıverir. şu anda altımdaki makine de 240 kadran var ama ben sadece 1 kere deneme amaçlı o kadranı zorladım, gerisi standart yol hali 110-120; ama bazen öyle anlar geliyo ki birden 160 lara çıkıp kaçmak, bazı amacaları sollamak gerekebiliyo - istanbul bu; delisi piskopatı eksik olmuyo. işte o zamanlarda iyiki diyorum, altımda 78bglik bi makinem var çok şükür...

dediğim gibi, Mevlam gönlüne göre versin... sen sadece modeli belirle kafanda...

metoz
02.Mayıs.2009, 21:40
arkadaşlar ben motoru yeni aldım sıfır henüz 60 km yaptım birden ne olduysa çalıışmıyor yarım marşta çalışırdı şimdi marş basıyor ama çalışmıyor ben maltepedeyim kime baktıra bilirim yrdımlarınızı bekliyorum

metoz
02.Mayıs.2009, 21:41
birde dikili taştaki ali usta regal yetkili servisimi

X__utku__X
02.Mayıs.2009, 21:50
Hocam öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.İlk motorunuzmu bilmiyorum ama sağ elcikte kırmızı bi buton var onun doğru konumda olmasına dikkat edin.Motoruda gaz vererek çalıştırmaya çalışmayın,Jikleyi çekin gaza basmadan marşa basın.Bujilerinizden biri bozuk değilse çalışacaktır.

metoz
02.Mayıs.2009, 21:53
teşekkürler hepsini denedim ama çlışmıyor 10 günlük motorun bujisi kırılırmı bilmem bu arada 18 yıl ara verdikten sonra ilk motorum eskiden javaya binerdim bunun her tarafı kapalı

X__utku__X
02.Mayıs.2009, 22:10
Buji 1 yılda binsen bozulmaya bilir ama 1 gündede bozulabilir..Ani ısınma soğuma,Jikle açık kullanma bujiyi çatlatabilir.Ben kışında -15 lerdede motor kullandığım için bikaçkere bujim bozuldu.Birde belki bakmayı unutmuşsunuzdur.Deponun sol tarafında benzin vanası var onu kapalı unutmuş olabilirmisiniz acaba.

doktorserhan
14.Mayıs.2009, 17:07
utkunun saydıkları hariç benim ekleyecegim ayaklıktaki swich arızası olabilir ayaklıgı kapatıp marş yapmalı boş müşürü dandiklik yapabilir belki vurdurarak çalıştırmayı dene ayaklıktaki swicin fişini çek öyle bi deneki bütün raptorculara tavsiyem o swichleri iptal edin olur olmaz biyerde arıza yapabiliyor ve makina çalışmıyor :( buji kablolarını çek uçlarını saseye değdirerek kısa marşlar yap anlık ama ver çek bak bakalım uçlarda manyetolu çakmaktan çıkanınki gibi bir kıvılcım varmı yoksa zaten hiç kasma aşar seni bir usta baksın ama bence ayaklık siwicidir gibi geliyor neyse geçmiş olsun

JordacHee
11.Nisan.2010, 15:34

üstad bende alıcam ama sıfır alma yazmışsın ama 2 el de temiz bulmak zor kaç senedir alamıyorum bari bu sezonu motorsuz geçirmiyelim .

sercanaygar
15.Nisan.2010, 01:27
dostlarım bende bu sezon almak istiyorum DD 250E-9 ..İZMİRDE BAYİSİ VARMI HABERİ OLAN YAZSIN...BİDE RAMZEY VEYA SKYGO GERÇİ İKİSDE AYNI MOTOR AAMA BU MOTOTRLARLA YOL YAPTIĞINDA HER PARCADAN AYRI SES GELİYO ...REGAL RAPTORDA BÖYLE PROBLEM OLURMU ACABA...

CELİL
15.Nisan.2010, 09:19
merhaba regal raptor çin gurubu içinde tartışmasız en iyi motordur ve diğerlerinden farkı su sogutmalı ve radyatör soğutucu fanları olmasıdır sıcak bir bölge için en uygun mutordur motorları türkiyeye EMRE LTD getiriyor ana sayfanın üstünde reklam legosu var üzerine tıkla sitesine bağlan irtibat kur tüm sorularının cevabını alabilirsin orada izmir bayiisi olarak alttaki yer veriliyor kolay gesin 8)
BULUS MOTOR-ALI KALINBACAK GÜRPINAR MH. 7048 SK. NO:19/A PINARBAŞI/İZMİR 232 478 03 31