PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : REGAL RAPTOR ile 20.000km

emresahin
05.Mayıs.2009, 13:01
Selamlar dostlarım,
nihayet ilk göz ağrım ile 20.000km sınırını da aşmış bulunuyorum.bu geçen süre içinde yaptığım masraflar ve yaşadığım sorunları paylaşmak istedim.

1- 3 kez zincir değişimi( zincir temizlik ve bakımı konusunda biraz tembellik yapıyorum onedenlede zincirimi 7.000 km de bir değiştirmek zorunda kaldım.bakla çıkarma servisim tarafından önerilmediği için ortalama maliyeti 40tl olan zincirlerden alıp değiştirdim her seferinde)

2- önfren müşürü 19.000 km de arızalandı (2 tl ye aldım hatta yedek te bulunsun diye aldım)

3-arka fren müşürü 10.000 km civarında arızalandı(5 tl ye değiştirildi)

4-fan müşürü 10.000 km de arızalandı(10 tl ye değiştirildi)

5-plaka ampulü (2 kez değiştirdim ve en sonunda değiştirmekten vazgeçtim.nedense hep patlıyor ve zor değişiyor -civataları zor yerde)

6-stop ampulü(2 kez değişti)

7-far ampulü(3 kez değişti)

8-boş vites müşürü arızalandı(değiştirme ihtiyazı hissetmedim.yeri ters olduğu için uğraşmak istemedim.)

9-rutin yağ değişimi

10-rutin buji değişimi

11-rutin hava filtresi temizliği

bu saydıklarım dışında tamamen zevkim için yaptığım harcamalar(aksesuar giderleri)
motorumda radyatörün motora bağlandığı nokta dışında herhangi bir yerde pas-küf meydana gelmedi(motorum toplam 2 senedir bende ve sadece 6 aydır kapalı garajda duruyor daha önceleri malesef branda örterek dışarda korumaya çalıştım)-egsozlarım sararmadı, içleri dağalmadı- ve cefakar motorum beni yolda bırakmadı hiç.Ve çok şükür şuana kadar kaza bela yaşamadık hep ayağımız yere bastı.

tabi bende onun sınırlarını zorlamamaya özen gösterdim, bakımlarını zamanında ve güvenilirliği tescilli İzmir Urla' da Sabri Ustanın oğullarında yaptırdım.

zaman içinde sorun yaşayacağımı düşünerek satın aldığı bazı malzemelerde elimde ileriki günlerde lazım olmaması temennisi ile kaldı.(benzin musluğu-filtresi-manifolt takımı-conta takımı-boş müşürü-fan müşürü-arka ve ön fren müşürleri -termostat-ön ve arka dişliler.)küçük arızalar yaşadığımda parça beklemektense param oldıkça parça alıp kenarda bekletmeyi yeğledim açıkçası.

tüm sevgili dostlarımında sorunsuz, kazasız nice 20.000 km ler yapmasını temenni ederim.

EMRE ŞAHİN

carvalho
05.Mayıs.2009, 16:20
Her zaman söylüyorum. Regal raptor çin malı değil, bizi kandırıyorlar. İyi bir sürüşle sürücüsünü çok mutlu edecektir.

Nice 20.000 km lere sevgili dostum...

bozkurt
05.Mayıs.2009, 18:29
Seni tebrik eder,motorunla mutluluğunun daim olmasını temenni ederim.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.
Nice 20.000'lere

promote
05.Mayıs.2009, 18:59
Regal şans işi ben motorla ancak servise gidip gelebiliyorum ...

BULL
05.Mayıs.2009, 21:57
hey yavrım heeyyy
walla helal olsun darısı diğer arkadaşlara inşallah 8)
bende 23.000 i buldum hayırlısıynan... :cheesy:

ben motora fazla para harcamadımda şu ledlere çok para gitti yaw :p:p:p

RızaHoşgör
06.Mayıs.2009, 19:48
Her zaman söylüyorum. Regal raptor çin malı değil, bizi kandırıyorlar. İyi bir sürüşle sürücüsünü çok mutlu edecektir.

Nice 20.000 km lere sevgili dostum...

selçuk kardeş,
bu makine honda rebel zaten. çinliler sadece tel jant yerine amerikan jant kullanmış. bu makinenin honda rebal olanını bizzatihi görmüş biriyim

dogma
06.Mayıs.2009, 19:59
Selamlar dostlarım,
nihayet ilk göz ağrım ile 20.000km sınırını da aşmış bulunuyorum.bu geçen süre içinde yaptığım masraflar ve yaşadığım sorunları paylaşmak istedim.

1- 3 kez zincir değişimi............

şeklinde sıraladıklarından sadece "zincir değişimleri" - senin de itiraf ettiğin üzere -bakımlarını ihmal etmenden kaynaklanan bir sorun. Bunların dışında sıraladıkların ise sıfır km alacağın bir H D motosiklette de oluşabilecek basit şeyler.

Önce iki yıl gibi bir süre içinde devirdiğin 20.000 km için seni kutlarım.:)
Benim motorum da 2006 Ocak ayından bu mayısa tam 2000 km oldu. Zincirim henüz sapasağlam durmakta, ama ben 150-200 km de yağlarım genellikle. Tek sorunum delinen radyatörüm oldu. Baktım ki su akıtıyor, Bauhause'tan aldığım 8 TL bir kimyasalla işi bitiriverdim.
Ben de senin gibi tüm arkadaşlarımızın sorunsuz, kazasız nice 20.000 km ler yapmalarını dilerim..

slamdunk_tr
18.Ağustos.2011, 15:24
Forumu okurken bu başlığı görünce yazmadan edemedim..

ilk hedefim... :)

Alalı iki ay oldu, 3500km deyim.. Hafta sonu kazasız belasız bozcaada gezisini tamamlayabilirsek bayrama kadar 5000km yi görebilirim.

CELİL
18.Ağustos.2011, 16:42
bizim makinaların bakımını aksatma ve makinayı hor kullanma hiç birşey olmaz uzun seneler km ler keyifle binersin 8)

slamdunk_tr
18.Ağustos.2011, 16:50
bizim makinaların bakımını aksatma ve makinayı hor kullanma hiç birşey olmaz uzun seneler km ler keyifle binersin 8)

İnşallah.. Yanlız yeni 9b kullanan arkadaşlardan pek ses seda çıkmıyor. Onları da buralarda görsek fikirlerini alsak daha güzel olacak. :)

Emix
18.Ağustos.2011, 22:09
zincir bakımlarınızı ve gerektiği zaman değiştirmeyi geciktirmeyin çünki hem ön arka dişliyi hem şanzuman dişlilerine çok ciddi zarar verebiliyor

benim raptorun zinciri orjinaldi 50.000'e kadar tık temedi :D en sonunda çuval gibi oldu doğal olarak