PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NASIL? : H4 Ampül takmak - Gösterge içindeki lambanın değişimi..

uni88
27.Nisan.2007, 14:24
uzun süredir aklımda olan ve az kalsın yapacağım bir şeyi oto elektirikçisi engelledi ii de oldu. Farın içindeki yansam mıı yanmasam mıı diye yanan kendini bile zor aydınlatan lambayı bilmeyeniniz yoktur heralde. Bende bu yüzden geceleri problem yaşamamak için benim farı söküp araba tipi H4 far takmayı planlıyordum fakat farı aldıığım adam "kardeş bunu takarsan farın camı plastik sıcaktan erir ben sana söliim sonra bozuşmayalım dedi" bende hmm yapma yaa dedim ve gerçektende bunca zamandır cam zannetiğim (sökerken bile farketmedim)parçanın dandik plastik olduğunu öğrendim.

Yokmudur arkadaşlar bu farı değiştiren nasıl değişeceğini bilen??
bide göstergenin içindeki soluk ışığı biraz daha canlı yanabilen bir ışıkla değiştirmek istiyorum. Mümkün müdür?

NOT: (Motorumu olabildiğince sade tutmaya çalışıyorum çanta, sis barı vs takmam... ^^ )

okan
27.Nisan.2007, 14:27
dostum motosikletlerde cam diye gördügün her şey plastikten yapılır... hiç cam olurmu....ayrıca farın camını diil takılan duyu eritir halojen ampuller....

innocentbystander
27.Nisan.2007, 14:43
Yokmudur arkadaşlar bu farı değiştiren nasıl değişeceğini bilen??

Muslum Baba motosiklet.net teki regal raptor forumunda orijinal fari sokup canagiyla beraber nasil degistirdigini fotograflariyla beraber anlatmisti. Orada "muslum baba far H4" veya benzer key word lerle aratirsan bulursun sanirim. Hatta bulursan sevabina buraya da aktarirsan super olur, tadindan yenmez.

uni88
27.Nisan.2007, 14:45
sağolun arkadaşlar hemen bakıyorum :D