PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi akü?

sithocan
17.Mayıs.2009, 22:15
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum akümün bitmiş olması. Tamam, motoru arada bir çalıştır diyeceksiniz ama yapamadık işte ve akü bitti. Şimdi bana yeni bir akü lazım. Bir ara Yuasa iyidir deniyordu. Bizim akü bölmesine hangisi uyar ve hangi modelden almak gerekir, bilen var mı?
Not: Başka akü önerileri de olabilir tabii ki.

doktorserhan
18.Mayıs.2009, 16:08
iyide dostum akün bittiyse şarj ettir heptenmi öldü kuru tipse canlanmaz ama suluysa yap asit ilavesiyi yap safsu ilavesini bağla şarja kullanırsın ama yok illada degiştirecem diyorsan gene bence yuasa al iyi bir bosh aküye verirsin 150-200 lira ama yıllarca kulanırsın ama arada basmak lazım yoksa sonuç gene aynı olur iyisimi sen gene yuasa al ölürsede çok üzülmezsin derim ayrıca her marka (neredeyse) akünün motorsiklet için olanı var üzeirdeki amper degerlerine ve ebatlarına dikkat ediceksin başka bir extrası yok

promote
18.Mayıs.2009, 16:19
kuru akunun de uzun sure kullanılmaması onu öldürür mü

aidikurt
18.Mayıs.2009, 16:42
benım tavsıyem akuyu sök herhangıbır akucuye gıt adama mevcut akunu goster varsa kuru tıp olan butcenıde soyle ona gore bır aku al bence cunku ben oyle yapıyorum ama ıllada marka dersen yuasa al derim oda yoksa bosch al oda aynı kalıtede dostum

doktorserhan
18.Mayıs.2009, 18:07
kuru akunun de uzun sure kullanılmaması onu öldürür mü

ha kuru ha sulu ikisideölür dostum ama şu var kuruyu diriltemezsin ama suluyu diriltirsin birde kuruyla sulu arasında şöyle bir fark vardır kimisi motorsikleti benim gibi az kullanır yani günde 5-10 km kuru akünün şarj süresi daha uzundur suluya göre. kısa km yapmalarda kuru akü yeteri kadar şarj olamadığından hem çabuk biter bir arıza esnasında sulu 10 defa basarsa kuru 5 defa basar.böylede bir fark vardır ama benim favorim herzaman için sulu aküdür :cheesy:

bozkurt
19.Mayıs.2009, 09:49
Enson aldığım akü Bosh marka.12V 9A.Sulu.
Tercihim kuru ama fiatları bana uygun değildi.
45 tl verdim.Şu an herşey normal.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.